Forum Trek.pl Newsy Star Trek Trek Shorts - fanowska odpowiedź na Short Treki

Trek Shorts - fanowska odpowiedź na Short Treki

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
 • Author
  Posts
 • Q__
  Participant
  #241690

  Znany nie tylko jako współtwórca cyklu TrekYards, ale i autor fanfilmów StarGate i Star Trek, Samuel Cockings umieścił właśnie na YouTube swoją nową fanprodukcję ST - "A Long Way From Home":

  Informując zarazem, że będzie ona pierwszą odsłoną cyklu Trek Shorts (mającego ewidentnie stanowić fanowską odpowiedź na Short Treki):
  https://www.youtube.com/watch?v=xo4X8TpWp38
  Cyklu, który - jak widać - zgromadził śmietankę fan-Treka.

  Q__
  Participant
  #241910

  Uprywatnili 😉 stare video promocyjne, wrzucili nowe, rozszerzone:

  Q__
  Participant
  #242031

  Kolejny Trek Short - "Hours at Warp":

  Minimalizm godny niektórych oficjalnych Shortów (albo i większy), podobna błahość scenariusza, nerwowy styl aktorstwa rodem z ery Kurtzmana, a zarazem wszechstronne nawiązania do GEN. Jednak niezgorzej ogląda się ten miks starego z nowym.

  Q__
  Participant
  #242076

  Jeden - zdaje się, że ostatni - z planowanych Trek Shortów będzie crossoverem z drugą z ulubionych franczyz Cockingsa - StarGate. Oto jego pierwszy zwiastun:

  Q__
  Participant
  #242091

  Teaser kolejnego Shorta z chorążym Harrimanem (i - tym razem - z komandorem Hunterem, późniejszym dowódcą Intrepida), zatytułowanego "The Duty of Starfleet":

  Q__
  Participant
  #243681

  Updejcik od Cockingsa:

  Q__
  Participant
  #245745

  Powiązana z Trek Shortami - na zasadzie w/w planowanego crossovera - cockingsowa fanprodukcja SG - "Stargate SG-1: New Mission":

  Q__
  Participant
  #246468

  Następny Short - "One Small Step":

  ps. W skrócie: jest to opowieść o entuzjastycznej, ale i neurotycznej, chorąży (wyjętej jakby z ORV, LD, albo nawet DSC z shorttrekowymi przyległościami) stanowiąca prequel do jednej z bardziej zapadających w pamięć scen DS9. Nakręcona sprawnie. Tylko czemu ten nieszczęsny suwak munduru jest tak widoczny*?

  * Wiem, że to rozwiązanie przyjęte przez Anovos, nie przez nich (tj. Cockingsa i spółkę), ale przecież mogli jakoś schować ten dzyndzyk...

  Q__
  Participant
  #247704

  Nowy bonusowy TS, osadzony, jak piszą sami twórcy w ramie czasowej pierwszego odcinka drugiego sezonu PIC*, "The Tholian Gambit":

  * Tu trzeba po raz kolejny przyznać, że owa seria - jak mizerna by nie była - wywiera na fan-twórców pozytywny wpływ inspirujący.

  Q__
  Participant
  #249499

  TS "The Icarus Incident", w którym powraca pani kapitan z "The Holy Core":

  Q__
  Participant
  #249682

  Świeży wywiad Trekzone z Cockingsem (w tym pierwszy rzut oka na nadciągającego Trek Shorta):
  https://www.youtube.com/watch?v=OVzOfCccuvw

  Q__
  Participant
  #250174

  Następny Trek Short - "Duty Calls":

  I okolicznościowa wypowiedź odtwórczyni głównej roli:
  https://www.youtube.com/watch?v=rIIA6H16KUs

  Q__
  Participant
  #250439

  I kolejny Trek Short - "Battle of Velsak 2":

  Oraz nowy filmik promujący kampanię crowdfundingową TS:

  Q__
  Participant
  #250456

  "Battle of Velsak 2" - muszę przyznać, że spodobał mi się ten Shorcik - nie tylko umiejętnie wpisuje się w paradokumentalną tradycję "Prelude to Axanar" i sprawdza się w niej dysponując znacznie mniejszym budżetem, i w zasadzie jednym aktorem, ale jeszcze potrafi oddać nastrój DS9 - desperackich czasów, naginania reguł*, ale i wojny - choć niby konwencjonalnej - typowo Trekowej, bo wygrywanej sprytnymi technicznymi sztuczkami (w tym wypadku temporalnym zagraniem rodem z czasów Kirka). Zda się historyjka w dużej mierze o niczym, a b. dobry kawałek klimatycznego ST, będący w dodatku pełnoprawną SF.

  * Bo chyba tym należy tłumaczyć, że kapitan Hunter mógł chwalić się swoim wyczynem, zamiast mieć na karku Dulmura i Lucsly'ego...

  ps. Okołopremierowy wywiad z Cockingsem:
  https://fanfilmfactor.com/2022/10/22/trek-shorts-releases-the-battle-of-velsak-2-and-launches-new-indiegogo-interview-with-samuel-cockings/

  Q__
  Participant
  #250594

  Zapowiedź następnego TS-a, zatytułowanego "Time Heist":

  (Defiant, V'Ger i Hunter? Ciekawe połączenie...)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram