Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Tragiczny koniec rządów Lecha Kaczyńskiego

Tragiczny koniec rządów Lecha Kaczyńskiego

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 211 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #5511

    Jak ocenialiśmy, tak ocenialiśmy, ale teraz bardzo proszę: bez żartów, kpin i docinków. Zginęło 87 osób, w tym głowa naszego państwa. To wielka tragedia, nie temat do drwin. Katastrofa rządowego Tupolewa na lotnisku w Smoleńsku kosztowała życie czołowych osobistości polskiej sceny politycznej , nie zapominając o załodze i pilotach, którzy też pozostawili po sobie osierocone rodziny.

    Cross
    Keymaster
    #87766

    Niezależnie od poglądów politycznych - tragedia.

    Piotr
    Keymaster
    #87767

    Teraz się mówi o 132 osobach. No, nie powiem, takiej pobudki to dawno nie miałem.Już teorie spiskowe się pojawiają - przyczyną katastrofy była gęsta mgła, a dziennikarz opowiadał, że mgły nie było widać. Będzie wesoło...

    Bartas
    Participant
    #87768

    Jestem po nocce i właśnie dostałem info o tej tragedii. Chyba już nie pośpię. To po prostu tragedia.

    fluor
    Keymaster
    #87769

    To jest prawdziwa porażka - każdy chyba zna historie o psujących się samolotach rządowych, premier Miller poznał to na własnej skórze. Może teraz wezmą się poważnie za to. Tragedia.

    Elvenking
    Participant
    #87770

    Najgorsza tragedia XX-wiecznej Polski w okresie pokoju. Trudno znaleźć słowa, żeby opisać to, co się stało. Głowa państwa, prezes NBP, szef sztabu generalnego i najwyżsi dowódcy wojskowi, wielu znanych i często zasłużonych, dobrych ludzi... Ten dzień zmienił Polskę.Lista:Lech KaczyńskiMaria Kaczyńskaostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard KaczorowskiJerzy SzmajdzińskiWładysław StasiakAleksander SzczygłoPaweł WypychMariusz HandzlikAndrzej Kremerszef sztabu generalnego WP gen. Franciszek GągorAndrzej PrzewoźnikGrzeogrz DolniakPrzemysław GosiewskiZbigniew WassermannJanusz KochanowskiSławomir SkrzypekJanusz Kurtykabp Tadeusz PłoskiWszyscy dowódcy rodzajów sił zbrojnych

    Bartas
    Participant
    #87773

    Elvenking chyba XXI-wiecznej. To jest straszne... Te nazwiska... nigdy nie byłem za PISem ani za Kaczyńskimi ale nie spodziewałem się, że to właśnie on będzie pierwszym zmarłym prezydentem IIIRP. Byłem przekonany, że pierwszy odejdzie generał. Ironia losu, że zginęli w drodze do Katynia... Straszne. P.S. Właśnie do mnie dotarło, że teraz obowiązki prezydenta przejmie kandydat na to stanowisko (marszałek Komorowski). Czasem mam wrażenie, że los z nas drwi.

    kotek
    Participant
    #87775

    To straszne. Kondolencje dla rodzin ofiar. Wszyscy laczymy sie w zalu. Chociaz byly to osoby dla nas obce, to jednak kazdy z nas mial wrazenie, ze zna ich wszystkich bardzo dobrze. Tak wiele razy opowiadalismy sie za jedna lub druga strona politycznej barykady.Teraz nasze sympatie i antypatie polityczne nikna. Stala sie tragedia. Katyn na zawsze zapisze sie w naszej historii jako miejsce podwojnej straty dla calego Narodu. Coz, najwyrazniej ktos tam na gorze potrzebowal znanych i doswiadczonych politykow. Pytanie czy ci, ktorzy zostali, podolaja?

    Jamjumetley
    Participant
    #87776

    Tyle razy niedobrze się o Kaczyńskim wyrażałem, jaja sobie robiłem, drwiłem, krytykowałem, ale w życiu bym mu nie życzył tego co go spotkało. Nikomu z tego samolotu. Niestety Polacy to jeden z najdurniejszych narodów na świecie i na większości portali pojawiają się już niesmaczne komentarze. Okropnie szkoda każdego, kto zginął. Szczególnie ludzi związanych ze związkiem Rodzin Katyńskich.Pominę komentowanie obecności wszystkich najważniejszych wojskowych na pokładzie jednego samolotu, ale pewnie wrócę do tematu jak trochę się wszystko uspokoi.

    Silver Phoenix
    Participant
    #87778

    Żaden patriota nie będzie odczuwał radości ze śmierci prezydenta RP - nieważne, z jakiej opcji politycznej pochodził.Byłem przeciwko Kaczyńskiemu, ale... Czuję się tak, jakby ktoś uderzył mnie obuchem w głowę. Wieczny odpoczynek dla wszystkich osób, które zginęły na pokładzie.

    Flashbones
    Participant
    #87783

    Wielka tragedia, ogromny smutek, szok na skalę światową, jeszcze czegoś takiego nie było.

    Galactica
    Participant
    #87784

    Znowu straciliśmy elitę. Katyń to faktycznie miejsce przeklęte dla narodu polskiego.I znowu zgineli najważniejsi dowódcy. I znowu w samolocie w podobny sposób.Mam nadzieje, że lekcje z tych tragicznych wydarzeń w końcu zostaną wyciągnięte i ci co pozostali godnie zastąpią tych co odeszli.

    Cross
    Keymaster
    #87785

    I jak tu nie wierzyć w rodaków? Sprawni, szybcy, operatywni: http://allegro.pl/item992359450_lech_kaczy...ulka_meska.html

    Kasa jest kasa.

    Eviva
    Participant
    #87786

    I jak tu nie wierzyć w rodaków? Sprawni, szybcy, operatywni: http://allegro.pl/item992359450_lech_kaczy...ulka_meska.html

    Kasa jest kasa.

    Już cesarz Wespazjan zauważył, że "pecunia non olet". Obrzydlistwo. Ale Polacy nie są pod tym względem pierwsi ani ostatni, w Kanadzie robiono kasę na grze komputerowej, opartej na śmierci Roberta Dziekańskiego.

    Bartas
    Participant
    #87787

    To normalne, zawsze znajdzie się ktoś kto chce zarobić na cudzej krzywdzie, stracie. Na szczęście nie wszyscy są tacy. Np w Warszawie przed pałacem zebrał się już spory tłum, palą się znicze. Inne miasta odwołały swoje imprezy, Ekstraklasa zawiesiła rozgrywki mimo, że nie ma jeszcze oficjalnej żałoby narodowej. P.S. Wśród ofiar była jeszcze Anna Walentynowicz i Wojciech Seweryn

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 211 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram