Forum Fantastyka Star Trek TOS, TNG, DS9 i VOY - plusy i minusy serii ST

TOS, TNG, DS9 i VOY - plusy i minusy serii ST

Viewing 7 posts - 691 through 697 (of 697 total)
  • Author
    Participant

których przecież jest sporo (od SAAB z E2 i B5 do SGU i The Expanse)

Farscape, Lexx, Andromeda, Firefly i jeszcze może o czymś zapomniałem:)

Q__
    Participant

Cross said

tak że jestem otwarty za jakiś czas.

Fajnie 🙂 .

Flashbones said

Andromeda

Powtórzę (się 😉 ): miło, że doceniasz ten serial 🙂

i jeszcze może o czymś zapomniałem:)

Red Dwarf, Futurama, SG-1 z SGA, Crusade, obie wersje BSG, SeaQuest DSV i Space: 1999 (minimum pierwsze sezony), brytyjski Blake's 7 (będący, jak sam Nation przyznawał, formą TOSowego fanfilmu*), UFO (jeśli jeszcze głębiej w przeszłość sięgać)... Będzie co oglądać, jeśli znajdziemy czas, siły i ochotę 🙂 .

* http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=1329&page=3#msg302285

Flashbones
    Participant

Powtórzę (się 😉 ): miło, że doceniasz ten serial 🙂

Andromeda to bardzo fajny serial zwłaszcza pierwsze 4 sezony. 5 sez. trochę podupadł, ale końcówka była super. Tydzień temu właśnie skończyłem 5 sezon. Po prawie rocznej przerwie po kilku odc. sezonu 5. Fajnie, że nie obejrzałem całości. Dzięki temu doceniłem bardziej ostatni sezon:)

Z fajnych SF dodałbym jeszcze Sliders i Earth Final Conflict.

• This reply was modified 4 months ago by Flashbones.
    Q__
    Participant

Andromeda to bardzo fajny serial zwłaszcza pierwsze 4 sezony.

Dwa pierwsze z nich są bardziej roddenberry'owskie, niź późne Treki, rzekłbym. Zresztą robił je R.H. Wolfe mający wcześniej duży wkład w tworzenie DS9, jak pewnie obaj wiemy 😉 .

Z fajnych SF dodałbym jeszcze Sliders i Earth Final Conflict.

Oglądało się, oglądało (i na Phoenixie dyskutowało 😉 ). No to teraz ja dorzuciłbym do listy bragowy Threshold (serial, nie odcinek), no i - skoro na Ziemię z gwiazd (jedną nogą) schodzimy - TXF, Twin Peaks, animowaną wersję MIB i Fringe (na dowód, że czasem i Kurtzman potrafi/ł). O Time Traxach z (serialowymi) TimeCopami też, na upartego, można sobie przypomnieć...

Q__
    Participant

Wygląda na to, że widząc jak wygląda nowe ludzie bardziej docenili stare - oceny (prawie) wszystkich klasycznych serii ST na IMDB wzrosły o 1.

I tak - TOS ma teraz 8.4, TNG - 8.7, DS9 - 8.1, VOY - 7.9, ENT - 7.6 (a STC - 8.1).

Nawet AND zaczęło delikatnie rosnąć. I tylko TAS stoi w miejscu.

Q__
    Participant

Prowadzący kanał RT na YT 😉 postawili PIC na czele rankingu:
    https://www.youtube.com/watch?v=_1ZjrAmwF94
    Ale bazowali na jego ocenach z relatywnie dawnych czasów... Dziś PIC spadł dość nisko, na liście królują SNW i PRO (pytanie jak długo...), a klasyki - TNG z DS9 - wciąż trzymają się mocno:
    https://editorial.rottentomatoes.com/guide/star-trek-tv-by-tomatometer/

Q__
    Participant
Viewing 7 posts - 691 through 697 (of 697 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram