The Walking Dead

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 36 total)
  • Author
    Participant

Mnie pierwsze 5-10 minut pilota też nie powaliło - pewnie dlatego, że zaserwowano w nim takie sztampowe zagranie jak scena na stacji benzynowej... Jak ze szkółki niedzielnej dla domorosłych twórców scenariuszy. Bleh. I potem pokaz niekompetencji pewnej głównej postaci jako gliniarza.Ale później odcinek zaczął się całkiem ładnie rozwijać - szpital, ukrywanie się przed zombiakami - to wypadło całkiem przekonująco. Za to niemal zupełny brak strachu czy nawet większego zdziwienia u głównego bohatera, w chwili gdy widzi zwały trupów, pełzające zwłoki czy jego totalna głupota pod sam koniec, gdy pakuje się sam, jak niedoświadczony dzieciak, w poważne kłopoty... To już za dużo błędów jak dla mnie.Generalnie uczucia po pilocie mam mieszane - wizualnie ok, klimat w porządku, ale scenariusz kuleje, główny bohater nie grzeszy, jak na razie, inteligencją, a serwowane przez twórców ckliwe zagrywki jak wspomniana scena na stacji benzynowej albo rozterki pewnego murzyna też na mnie nie zrobiły dobrego wrażenia. W skali szkolnej 3+/6. Ale zobaczę co będzie dalej, przynajmniej w kilku następnych odcinkach.

OmegaOne
    Participant

Mnie się natomiast podobało, bardzo fajna adaptacja pierwszego (+ troche 2) zeszytu komiksu. Postacie dosyć dobrze dobrane i zagrane, serialowy Rick jest nieco nierówny aktorsko ale potrafi dobrze zagrać. Kilka scen zostało dodanych, niektóre zmienione, nieco tez zmieniona jest chronologia wydarzeń. Ilość gore nawet mniejsza niż w komiksie, to nie 2 trupki w rowie, ale apokalipsa zombi i pilot bardzo dobrze to oddaje. Drobne babole czy niekonsekwencje nie przeszkadzają, a zarzuty ze postać Ricka nie staje się natychmiastowo ekspertem od zombi i przetrwania są czepianiem się drobiazgów dla samego czepiania. Ogólnie pilot jest klimatyczny i trzyma dobry poziom. Oby tak dalej.

Gosiek
    Participant

Omega, ja nie wymagam, żeby on był ekspertem od zombie, od chwili gdy zobaczył pierwszego nieumarłego. ;> Tylko żeby używał głowy, a nie pakował się bezmyślnie w kłopoty, co zrobił jak żółtodziób, a nie jak policjant, który powinien mieć odrobinę pomyślunku i przeszkolenia jak działać w sytuacjach klęsk żywiołowych, wojen, katastrof etc. Do klimatu nie mam zastrzeżeń.

OmegaOne
    Participant

Przeszkolony... na wypadek apokalipsy zombi... no dobra ;>Było wyjaśnione dlaczego Rick się pchał do miasta, może scenarzyści chcieli pokazac ze ckliwy mudżyn nie klamal mowiac ze gdy zombi sa w grupie, to nie ma przebacz. Fakt faktem ze go tak trochę sprytne bestie z zasadzki zza rogu cichcem podeszły i okrążyły. Może faktycznie 'krawężnik' z jakiejś wioski nie jest specjalnie bystry, a może to tylko człowiek który popełnia błędy i właściwie to jest tym żółtodziobem, bo nie na co dzień ma się na ulicy apokalipsę i chodzące trupki.

Flashbones
    Participant

Mi pilot bardzo się podobał, czekam na kolejne, szkoda że pierwszy sezon będzie miał tylko 6 odcinków.

Diabeu
    Participant

Chyba najlepsza rzecz o Zombiakach jaką widziałem od bardzo dawna.Proporcje idealnie wyważone, dobre kreacje aktorskie i zajebiste efekty charakteryzacyjne oraz KLIMAT.Czekam na następne.

Ksionc
    Participant

Filmy o zombie jakiekolwiek by nie byly zawsze sa klimatyczne, ten serial aktorsko nie jest majstersztykiem ale klimatem nie odbiega od kanonu i dlatego warto a nawet trzeba go zobaczyc, co udowodnil 4 odcinek 🙂

Manul
    Participant

Filmy o zombie oglądam dla samych zombie. Gdy widzę jak komuś odpada szczęka to zawsze umieram ze śmiechu. Myślę, że to jakiś fetysz. Ale wracając do serialu - ta pół-zombie-babka z pilota była niesamowita. A czwarty odcinek z cmentarzyskiem i muchami - cudeńko.

Diabeu
    Participant

A 5ty jeszcze lepszy! Początkowo byłem trochę zniesmaczony, że tak mało zombiorów jak na serial o tytule 'The Walking Dead' ale jakoś to przełknąłem i teraz ogląda się to świetnie.Niech tylko zmienią tytuł na "The soap opera problems in life after global apocalypse" 😛

Piotr
    Keymaster

Nie wiem jak Wam, mnie nowy sezon bardzo odpowiada. Sporo się dzieje, bohaterowie przez wiele przeszli odkąd ostatnio ich widzieliśmy i widać, że to na nich wpłynęło. Więzienie wprowadziło sporo napięcia - ciemne korytarze i niewiadoma, co czeka za rogiem dają fajny rezultat. Dodatkowo sytuacja z Hershelem wprowadza sporo niepewności.Miałem obawy, że problem z więźniami będzie się ciągnął, ale widać, że Rick uczy się na błędach popełnionych z Shanem. Teraz bardziej prawdopodobne, że pozostali dołączą do grupy.To, co niezbyt mi się podoba to to, że wątek Andrei spadł na dalszy plan i w drugim odcinku nawet się nie pojawił.

Flashbones
    Participant

Trzeci sezon wystartował wyśmienicie wątek z więżeniem bardzo dobry.Ciekawa sytuacja z Hershelem. Mamy nowe osoby. Wątek powróci Andrei w następnych odcinkach ponieważ postać jej nowej znajomej Michonne ma być w trzecim sezonie bardzo ważna.

Diabeu
    Participant

Też się jaram, bo sezon wystartował z kopyta a drugi odcinek utrzymał poziom.Teraz czekamy na powrót wiecie kogo 😀 (nie Andrei)

Piotr
    Keymaster

A dla mnie trzeci odcinek popsuł mocny start. Nie twierdzę, że intryga nie jest ciekawa, bo jest, mimo że dość wtórna - idealna społeczność, która od początku wydaje się podejrzana i szurnięty wódz z przerostem ego - ale całość się zwyczajnie wlokła. Na szczęście 3x04 to już oba wątki naprzemiennie i tak wyszło świetnie. Ale śmierci kolejnych z głównych bohaterów się nie spodziewałem. Mocne.

Cross
    Keymaster

Tak, czwarty odcinek dużo zrekompensował. Zobaczymy jak pociągną dalej.

Flashbones
    Participant

Tak 4 odcinek był znacznie lepszy od poprzedniego który miejscami przynudzał. Chyba 3 sezon będzie najlepszym z dotychczasowych, ale jeszcze zobaczymy jak to się rozwinie dalej.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 36 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram