Forum Fantastyka Star Trek The Swarm - kim sa???

The Swarm - kim sa???

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Posts
  • GWYNBLEIDD
    Participant
    #2257

    wczoraj obejrzalem epizod voya "The Swarm" Roj"03x04 jesli sie nie myle i dosc mocno mnie zaintrygowala rasa tam przedstawiona. w odcinku nie ma wielu informacji o "belkoczacych" obcych. sa znani w kwadrancie delta (mowi o nich Neelix) i posiadaja ciekawa technologie. czy ktos wie moze cos wieciej na ich temat? czy wystepuja rozwniez w innych serialach???

    I. Thorne
    Participant
    #22036

    O ile dobrze pamiętam nie wystepowali w żadnym innym Star Treku. A co do ich technologii uważam ja za bardzo słabą. Zauważ, że w pojedynku na większe odległości są słabi. Bazują tylko na niewiedzy przeciwnika. A jeśli są tak sławni jak mówił Neelix to wróżę im szybki koniec. Słabsi na ich widok będą uciekać, a silniejsi organizować turniej pt. "Kto rozwali więcej tych łupinek".

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #22037

    no nie wiem czy az tak slabi. zauwaz, ze ich technologia byla w stanie zrobic sporo zamieszania na voyagerze. byc moze sa zbyt slabi jesli chodzi o przeciwstawienie sie technologii federacji ale to przeciez do chwili wejscia voya w przestrzen borg jest najsilniejsza technologia w kwadrancie delta. inne rasy nie sa w stanie moim zdaniem odeprzec zmasowanego ataku roju. poza tym niektore ich rozwiazania (m.in. system przesylania nie rozni sie od technologii federacji). do tego jest jedna ciekawa rzecz - zauwazyliscie ze po tym jak zostaja trafieni fazerem ich ciala nie zostawaly na pokladzie tylko szybko sie dematerializowaly??? no i jeszcze jedno jakie jest ich pochodzenie przecierz translator federacji nie byl w stanie przetlumaczyc tej mowy...

    Q__
    Participant
    #242179

    Teraz (a dokładniej w roku 2016... jak ten czas leci...) dostaliśmy odpowiedź na to pytanie, o ile założymy, że Swarm z Beyond i Swarm z VOY to jedno i to samo...

    Q__
    Participant
    #251747

    Certifiably Ingame o tytułowym gatunku:
    https://www.youtube.com/watch?v=_v78PlMzPYs

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram