Forum Fantastyka Star Trek The Orville - lepszy Star Trek?

The Orville - lepszy Star Trek?

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 561 total)
  • Author
    Posts
  • Pleiades
    Participant
    #247887

    Też mam nadzieję, bo nie chciałabym za bardzo oglądać tych popieprzonych robotów....

    Ale trailer wygląda zacnie, aż nie mogę się doczekać 🙂 Będzie co oglądać 🙂

    Q__
    Participant
    #247889

    Smok Eustachy said

    mam nadzieję że wkręcają was i o wojnie będzie 3 odcinki max.

    Czyli tak, jak chciał Berman w wypadku Dominion War (choć uległ kolegom, którzy go sprytnie podchodzili)... 😉

    Pleiades said

    bo nie chciałabym za bardzo oglądać tych popieprzonych robotów....

    Nawet gdyby miały malowniczo ginąć? 😉 😉 😉

    Ale trailer wygląda zacnie, aż nie mogę się doczekać

    Noo 🙂 . Lepiej od SNW? 😉

    Smok Eustachy
    Participant
    #247892

    Lepiej niż SNW. A tu o ogólności:
    https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1227486,co-tam-panie-w-popkulturze
    W sensie ja.
    Bo jest o wszystkim po trochu.
    2. Widzę że Seth wstawia kolejną blond - laskę co czyni kontrast w porównaniu z Discovery, gdzie wiadomo. Ale to jest seksizm i ja się z tym nie zgadam i potępiam i się odcinam.

    Q__
    Participant
    #247897

    Lepiej niż SNW.

    Bo i efektowniej, i bardziej w tradycji TMP-TNG-DS9-VOY...

    Widzę że Seth wstawia kolejną blond - laskę co czyni kontrast w porównaniu z Discovery, gdzie wiadomo.

    Niech wstawia... W ST jest miejsce i na Ortegas i na blond laski, i na Stametsa, i na Sisko, i na Picarda, Kirka, Janeway... Na Burnham też, jak nad nią nieco popracują... IDIC, jak mawiają szpiczastousi 😉 .

    Pleiades
    Participant
    #247901

    Nawet gdyby miały malowniczo ginąć? 😉 😉 😉

    A niech to! Niech giną, łącznie z Isaaciem 😛

    Noo 🙂 . Lepiej od SNW? 😉

    Nie. SNW przypomina mi Entka, co nie jest obelgą ale komplementem. Takiego SNW bym sobie życzyła.
    A ENT dalej przerabiam 🙂

    Q__
    Participant
    #247903

    Niech giną, łącznie z Isaaciem 😛

    Ale wiesz, że to w duchu filmu, którego nie lubisz? 😛

    😉

    Nie. SNW przypomina mi Entka

    Czyli na równi, czy SNW (jak dotąd) wyżej?

    A ENT dalej przerabiam 🙂

    Wielu powie, że teraz przed Tobą jego najlepsze odcinki...

    Q__
    Participant
    #248081

    Wywiad Trekzone z co-producentem ORV, Tomem Costantino:
    https://www.youtube.com/watch?v=-ehwcdby3UQ

    Q__
    Participant
    #248149

    Producenci przedpremierowo uchylają rąbka tajemnicy*:
    https://trekmovie.com/2022/05/27/interview-the-orville-producers-talk-epic-scale-and-big-cameos-in-new-horizons-season/

    * Tj. Chwalą się swoim zdrowym stosunkiem do serializacji - zacytuję Goodmana:

    "we still do planet of the week, but we also put things in that are for those fans who’ve been watching all the way through. It is a balance.
    /.../
    if you had not seen [the season two episode] “Identity,” you are you have characters telling you what happened. And as an audience member, you’re getting to experience it."

    Wspominają o big cameo from a big sci-fi franchise (i chodzi o kogoś bardziej znanego, niż Boxleitner; czyżby - strzelam - Hamilla???). Oraz o tym, że Charly Burke została wprowadzona, by miał kto reagować na Isaaca jak Sisko na Picarda. No i o godzinnych a nawet półtoragodzinnych odcinkach, które pozwolą - jak TMP, nie przymierzając - nacieszyć oczy widoczkami, a także poznać lepiej cywilizacje tygodnia.

    Dreamweb
    Participant
    #248164

    Tak czytałem ten wywiad. Może Hamill, a może Harrison Ford? 🙂 Swoją drogą znamienne, że twórcy 3 sezonu PIC też się chwalą jakimś wielkim gościem w obsadzie. Dłuższe odcinki - świetnie, zapowiada się dobrze. Premiera już jutro - wreszcie, po tak długim czekaniu. Ciekawe na ile to zamierzone, że znowu - jak kiedyś - będą nowe odcinki ORV i ST (SNW tym razem) w tym samym dniu.

    Charly Burke została wprowadzona, by miał kto reagować na Isaaca jak Sisko na Picarda

    Zagranie może niezbyt oryginalne, ale ze wszech miar logiczne - bo w ichniejszej Unii, nie licząc załogi ORV, powinno być znacznie więcej wrogów Isaaca niż jego sympatyków. Analogie do Sisko jak najbardziej, ale i świeższe do La'an też tu widzę - pewnie roboty zabiły jej kogoś bliskiego, tudzież zniszczyły cały statek a ona jakoś się uratowała. Hehe, a może i pokuszą się o historię, której pomysł rzucałem jeszcze na Phoenixie - że spotkamy jakieś niedobitki humanoidów z rodzimej planety Isaaca, którzy uciekli przed rzezią w ostatniej chwili (lub ich potomków). 🙂

    Q__
    Participant
    #248165

    Swoją drogą znamienne, że twórcy 3 sezonu PIC też się chwalą jakimś wielkim gościem w obsadzie.

    Rywalizacja podstawą podnoszenia jakości? 😉

    ale i świeższe do La'an też tu widzę

    Prawda, choć La'an to bardziej Kirk-z-szóstki (w - ledwo przywoływanym - trybie "They're animals! /.../ Don't believe them! Don't trust them! /.../ Let them die!").

    Smok Eustachy
    Participant
    #248172

    Jeszcze jakby Hamilll zagrał Luka takiego jaki powinien być od początku w sekłelach. Ale by była jazda - Kennedy na kolanach.
    To may the force be with you może coś znaczyć. Ta nowa młoda może zagrać Rey. Palicki zaś Leię
    Ale by dali w rurę.

    Q__
    Participant
    #248173

    Jeszcze jakby Hamilll zagrał Luka takiego jaki powinien być od początku w sekłelach. Ale by była jazda

    No, w zasadzie można wyobrazić sobie cywilizację odcinka (może nawet innowszechświatową) na podobieństwo Nowej Republiki ze starego EU, z odbudowującym się Zakonem Jedi i "kompletnie-nie-Lukiem" 😉 😉 😉 na jego czele. I nawet bohaterów - na prawach parodii/komedii - wychwytujących ze zdumieniem tę niespotykaną zbieżność...*

    * Przypominającą zresztą planety rzymskie czy posiadające konstytucję USA z TOS-u.

    ps. Pełna lista tytułów odcinków trzeciego sezonu (plus opis pierwszego z nich):

    1. Electric Sheep — The crew deals with the aftermath of the Kaylon battle.
    2. Shadow Realms
    3. Mortality Paradox
    4. Gently Falling Rain
    5. A Tale of Two Topas
    6. The Word of Avis, Pt. I
    7. The Word of Avis, Pt. II
    8. Midnight Blue
    9. Omitted
    10. Future Unknown

    I świeże wypowiedzi odtwórców głównych ról:
    https://trekmovie.com/2022/06/01/interview-the-orville-cast-on-whats-new-for-the-orville-crew-in-new-horizons/

    Smok Eustachy
    Participant
    #248189

    No i się doczekaliśmy. Obawiam się że nie ma polskich napisów. Jeszcze za wcześnie na ocenę ale jest OK.
    Gwiezdnowojennie.

    Q__
    Participant
    #248193

    No i się doczekaliśmy.

    I z tej okazji JP z Egotastic FunTime! Talking The Orville dzieli się pierwszymi wrażeniami:
    https://www.youtube.com/watch?v=iDr2VxM8JhE

    Jessie Gender też się zachwyca:
    https://www.youtube.com/watch?v=5MeMhBELpE4

    I tu również chwalą:
    https://www.youtube.com/watch?v=7rYeennhV9o

    Smok Eustachy
    Participant
    #248201

    Czy są tu jakieś poważniejsze wpadki i różne tam takie te? Bo nie dostrzegam. Może mi umyka?

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 561 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram