Forum Fantastyka Komiksowe światy i ich ekranizacje The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    Posts
  • Pleiades
    Participant
    #241770

    Weźmy teraz na tapetę najnowszą produkcję marvelową, czyli TFATWS.

    Ogólnie nie jest źle. Ogląda to się znakomicie, może dlatego, że akcja ma równe tempo, nie ma dłużyzn ani zbędnych elementów.
    Jak dla mnie jednak nieco gorzej wypada ten serial niż WandaVision, z kilku powodów.
    Po pierwsze efekty specjalne, czyli tak zwane fajerwerki, eksplozje, wybuchy, walka... Trochę za dużo tego i bohaterowie robią za duże wygibasy. W "Wandzie" wszystko jest przedstawione jakoś subtelniej i bardziej strawnie. Tutaj nieraz się gubiłam kto jest na górze, kto co robi, co się dzieje, etc.
    Po drugie nie jestem w pełni zadowolona z zakończenia. Ja wiem, że chcieli je zostawić otwarte, niedopięte, ale przez to mam pewien niedosyt. Nie wszystko się wyjaśniło, a nawet niektóre postacie dopiero jakby zaczynały żyć pod koniec własnym życiem i czekają na rozwój.
    Trochę się też gubiłam w fabule, kto, gdzie, jak i z kim. Za dużo elementów.

    Postacie za to w większości bardzo fajne.
    Nasi tytułowi bohaterowie tacy, jacy być powinni - przystojni, silni, mężni <3
    Buckyego uwielbiam teraz jeszcze bardziej, chociaż przyznam, że bardziej podobał mi się w długich włosach. Całkiem ciekawy by wątek tej całej jego psychoterapii i zadośćuczynienia pewnym osobom.
    Wewnętrzny konflikt Sama, czy słusznie oddał tarczę, czy nie, występuje w sumie przez większość serialu i tak naprawdę jest kołem napędowym całości. Sama nie wiem, jak się czuję widząc go w roli nowego Capa, ale jako Falcona zawsze bardzo lubiłam.
    John Walker... Ooo, o nim to by można było pisać eseje 🙂 Bardzo kontrowersyjna postać, chociaż miałam nadzieję, że do końca będzie jeszcze bardziej zepsuty i zły. Mimo wszystko ciekawie pokazano jego mroczną stronę. Aktor wyśmienity, skoro jego postaci takie gro widzów nienawidzi 😉
    Zemo - zupełnie nie rozumiem fejsbukowego hajpa i podniecania się, dla mnie był taki "meh" i tyle.
    Sharon - kompletnie nie wiem o co chodziło w jej wątku, zwłaszcza na końcu miałam niezłe WTF.
    Karli i ta cała banda superżołnierzy jako główni antagoniści - tak bardzo "meh" że aż szkoda w sumie... Trochę się potłukli z głównymi bohaterami, a na końcu umarli, the end. Sądzę, że ich organizacja przetrwała i wielu ludzi nadal popiera ich sprawę.

    Całościowo dałabym jakieś 7,5/10, ale ja tam się nie znam ;P

    Q__
    Participant
    #241772

    Nasi tytułowi bohaterowie tacy, jacy być powinni

    Tak. Na tyle dobrze ich we wcześniejszych filmach (i komiksach) wykreowano, że daliby radę pociągnąć (jako chodzące - czy też latające - samograje 😉 ) i znacznie gorszy serial niż ten, który nam zaserwowano.

    Pleiades
    Participant
    #241777

    Zgoda 🙂
    Zresztą wielu marvelowych bohaterów ma potencjał, aby na ich podstawie stworzyć cały serial.
    Ostatnio np. pojawiały się opinie, że całkiem niezły mógłby być serial, jak Cap zwracał Kamienie. Z tym, że to ma tyle plotholes, że pewnie nigdy się tego tematu nie podejmą.

    A seriale, jak na razie, wychodzą Marvelowi nieźle 🙂

    Q__
    Participant
    #241781

    Zresztą wielu marvelowych bohaterów ma potencjał, aby na ich podstawie stworzyć cały serial.

    I to nie tylko w wydaniu filmowym - kłaniają się toplisty komiksowych herosów, które tu i ówdzie linkowałem 😉 .

    jak Cap zwracał Kamienie. Z tym, że to ma tyle plotholes

    Nie da się ukryć 😉 :

    Q__
    Participant
    #242385

    I dwie garście refleksji 😉 o tej z kolei marvelowskiej produkcji:
    https://www.youtube.com/watch?v=sEMo7GqA5z8
    https://www.youtube.com/watch?v=fLJTa71eJ58

    Dreamweb
    Participant
    #242388

    serial, jak Cap zwracał Kamienie.

    Moczowe? To chyba jakiś serial medyczny w takim razie. 🙂

    Sorry, ale musiałem. 🙂

    Q__
    Participant
    #242396

    To chyba jakiś serial medyczny w takim razie. 🙂

    W sumie marvelowski serial medyczny, taki Mighty Med* bardziej serio, to by nie musiał być zły pomysł, patrząc na to, co Moore wycisnął z krzyżówki superbohaterstwa i policyjnego procedurala w - nie tak dawno wspominanym - Top 10 😀 .

    * Pewno kojarzysz?
    https://www.imdb.com/title/tt2573338/

    Dreamweb
    Participant
    #242407

    Tego akurat nie kojarzę, za to pamiętam pełniącą podobną rolę w Marvelu "Nocną Pielęgniarkę":

    https://en.wikipedia.org/wiki/Night_Nurse_(comics)

    Przy okazji warto wspomnieć wymyślonego przez JMSa krawca szyjącego stroje zarówno superherosom, jak i ich wrogom, o hmm bardzo swojskim nazwisku Zelinsky. 🙂

    https://marvel.fandom.com/wiki/Leo_Zelinsky_(Earth-616)

    Q__
    Participant
    #242409

    Tego akurat nie kojarzę

    Sięgnij kiedyś, z czystej ciekawości, choć uprzedzam, że jest to wyraźnie dla dzieciaków. Warto, choćby dla paru komiksowych aluzji.

    krawca szyjącego stroje zarówno superherosom, jak i ich wrogom, o hmm bardzo swojskim nazwisku Zelinsky. 🙂

    Mógłby się doczekać swojej mini-serii, takiej krawieckiej wersji Gotham Central 😉 .

    Pleiades
    Participant
    #242410

    I to nie tylko w wydaniu filmowym - kłaniają się toplisty komiksowych herosów, które tu i ówdzie linkowałem 😉 .

    No wieeeem... I sama często te toplisty dopinguję 🙂

    Nie da się ukryć 😉 :

    No dokładnie 🙂 Hej, jaki fajny by serial powstał o tym, jak Cap oddawał kamienie. A nie, wait... to ma tyle plotholes, że nie wiem, co by się z tego dało zrobić 😉

    Q__
    Participant
    #242411

    sama często te toplisty dopinguję 🙂

    Komu kibicujesz najbardziej? 😉

    Pleiades
    Participant
    #242415

    Komu kibicujesz najbardziej? 😉 :

    Z toplist superbohaterów? Najbardziej kibicuję Dr Strange'owi, zdecydowanie, ale to tylko chyba dlatego, że mam słabość do pana Benedicta <3

    • This reply was modified 2 years ago by Pleiades.
    Q__
    Participant
    #242417

    No to się natrzymasz kciuków, biorąc pod uwagę, że na liście "Wizarda" był 83, na liście IGN-u - 38, a na liście Comic Basics - 34 😉 .

    Tę ostatnią przytoczę, choć dziwna, i mało prestiżowa chyba, bo są na niej obaj boh.tyt. niniejszego topicu 😉 :

    The 100 Greatest Superheroes In The History of Comic Books

    100. Batwoman
    99. Damian Wayne
    98. Captain Marvel
    97. Rocket Raccoon
    96. Jessica Jones
    95. She-Hulk
    94. Beta Ray Bill
    93. Warlock
    92. Big Barda
    91. Mister Miracle
    90. Vision
    89. Kyle Rayner
    88. Dr. Fate
    87. Nightcrawler
    86. Scott Lang
    85. Ghost Rider
    84. Gambit
    83. Blade
    82. Hawkgirl
    81. Captain Britain
    80. Zatanna
    79. Elongated Man
    78. Kilowog
    77. Scarlet Witch
    76. Raven
    75. Starfire
    74. Wonder Girl
    73. Black Lightning
    72. Wasp
    71. Nova
    70. Rorschach
    69. Judge Dredd
    68. Falcon
    67. Dr. Manhattan
    66. Leonardo
    65. Superboy
    64. Supergirl
    63. Moon Knight
    62. Beast
    61. Hawkeye
    60. Black Canary
    59. The Atom
    58. John Stewart
    57. Kitty Pryde
    56. Nick Fury
    55. Tim Drake
    54. Lightning Lad
    53. Saturn Girl
    52. Cosmic Boy
    51. Iron Fist
    50. The Spectre
    49. Blue Beetle
    48. Bucky Barnes
    47. Silver Surfer
    46. John Constantine
    45. Swamp Thing
    44. Deadpool
    43. Storm
    42. Hellboy
    41. The Punisher
    40. Luke Cage
    39. Black Widow
    38. Jonah Hex
    37. Hank Pym
    36. Hawkman
    35. Raphael
    34. Dr. Strange
    33. Namor
    32. Aquaman
    31. Cyclops
    30. Martian Manhunter
    29. Mr. Fantastic
    28. Spawn
    27. Shazam
    26. Human Torch
    25. Thing
    24. Green Arrow
    23. Professor X
    22. James Gordon
    21. Barbara Gordon
    20. Northstar
    19. Black Panther
    18. Invisible Woman
    17. Dick Grayson
    16. Wally West
    15. Iron Man
    14. Jean Grey
    13. Catwoman
    12. Daredevil
    11. Incredible Hulk
    10. Green Lantern (Hal Jordan)
    9. The Flash (Barry Allen)
    8. Thor
    7. Captain America
    6. Wolverine
    5. Phoenix
    4. Wonder Woman
    3. Batman
    2. Superman
    1. Spider-Man

    https://www.comicbasics.com/ranked-the-100-greatest-superheroes-in-the-history-of-comic-books/

    Q__
    Participant
    #242751

    Wracając do (sedna) tematu - recka z Poltera:
    https://polter.pl/film/The-Falcon-and-the-Winter-Soldier-c31986

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram