Forum Trek.pl Newsy Fantastyka The Expanse - tak blisko, a tak daleko

The Expanse - tak blisko, a tak daleko

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #8397

  Aż do grudnia musimy czekać na premierę The Expanse, a sądząc po ocenie pilota, którego pokaz odbył się na Comic-Conie, naprawdę są powody, by się niecierpliwić. Serwis io9 jasno stwierdził, że na taki serial czekaliśmy od czasu Battlestar Galactica.

  [more]Seria książek The Expanse, którą stworzyli Daniel Abraham i Ty Franck znani pod pseudonimem James S. A. Corey, a którą przenoszą teraz na ekrany telewizyjne, ukazuje nasz Układ Słoneczny w czasie kryzysu za około 200 lat. Skolonizowany od dawna Mars jest w stanie zimnej wojny z Ziemią, a odkrywcy i górnicy, którzy wybrali życie w pasie asteroid pomiędzy Marsem a Jowiszem, zaczynają mieć dość wyzysku ze strony planet wewnętrznych. Pośrodku tego wszystkiego poznamy Jamesa Holdena, członka załogi frachtowca przewożącego lód z pierścieni Saturna i cynicznego policjanta, detektywa Josephusa Millera z kolonii górniczej Ceres, którzy zostaną wplątani w największą intrygę w historii ludzkości.

  Fani serii od dawna liczą na sukces ekranizacji, ale jednocześnie obawiają się, że Syfy nie podoła wyzwaniu przedstawienia świata z powieści. Najwyraźniej jednak The Expanse zmierza w dobrym kierunku. Produkcja ma duży rozmach - plan zdjęciowy to ponad 7 tys. metrów kwadratowych w większości z prawdziwymi dekoracjami, nie greenscreenem, a twórcy skupiają się na tym, co najważniejsze - złożonej historii i postaciach, a nie efektownych scenach. Zresztą widać to po wprowadzeniu postaci bezkompromisowej polityk Chrisjen Avasarali, która wraz z poważniejszymi wątkami politycznymi w powieści pojawiła się dopiero w tomie drugim.

  Niestety, premiera prawie za pół roku - wtedy przekonamy się, czy naprawdę jest tak dobrze. A na osłodę mamy nowy zwiastun.
   

  Źródło: io9[/more]

  I. Thorne
  Participant
  #121607

  Przypominam, ze najlepsze odcinki ST nie polegaly na wielkich bitwach tylko postaciach, ich reakcjach i rozmowach. Jak Garak i Bashir w DS9.

  Piotr
  Keymaster
  #121609

  Nie sądzę, że musisz o tym przypominać. 😉 To właśnie było najlepsze w space operach.

  Jamjumetley
  Participant
  #121612

  Oj! Najlepszy odcinek Treka ever jednak trochę starć miał... 😉

  Piotr
  Keymaster
  #121624

  Znaczy który?

  Jamjumetley
  Participant
  #121628

  "The Best of Both Worlds" oczywiście! 😉

  Piotr
  Keymaster
  #121629

  Nie no, skandal, epizod nie z DS9?! ;p

  Melnikor
  Participant
  #121632

  Nie no, skandal, epizod nie z DS9?! ;p

  Jak nie z DS9, a scena bitwy o Wolf 359 w pilotowym odcinku to co :p

  Flashbones
  Participant
  #121879

  The Expanse zapowiada się ciekawie może bedzie wreszcie mocnym serialem SF. Poza Extant i Defiance ostanio słabo z sf. Dark Matter się zapowiadal, ale okazał się bardzo średni i dośc przynyudny.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram