Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki The Expanse - serial TV

The Expanse - serial TV

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 39 total)
  • Author
    Posts
  • kaimada
    Participant
    #245409

    A co tam jest niejasnego?

    Marco chce utopić wewnętrznych w ich problemach na planetach i dorzucić im problemy w pasie.

    Wewnętrzni chcą Marco rozstrzelać.

    W wolnej flocie dochodzi do rozłamu.

    Camina ogłosiła że Marco nie jest zbawicielem a wrogiem pasiarzy.

    Na Lakonii działają nad protomolekułą, którą wykradziono Fredowi Johnsonowi a pracuje nad tym ostatni ocalały naukowiec z tego laboratorium gdzie pan detektyw odstrzelił głównego naukowca Protogenu.

    No nie widzę tu problemów.

    Smok Eustachy
    Participant
    #245418

    O kufnia. Na trzeźwo tego nie rozbierzesz

    Q__
    Participant
    #245419

    Przecież to bardzo proste. Ale jeśli masz z tym kłopot, to zamiast po flaszkę - sięgnij po Wiki o The Expanse 😉 .
    https://expanse.fandom.com/

    Smok Eustachy
    Participant
    #245420

    Poczekam na ostatni odcinek może się coś rozjaśni.

    kaimada
    Participant
    #245435

    Patrząc jak idzie im ekranizacja szóstego tomu, to na 100% nie zamkną go w ostatnim odcinku.

    Będzie kontynuacja jak nic.

    kaimada
    Participant
    #245531

    Finał Exoansea jeśli chodzi o jakość serialu był chyba jego najgorszym odcinkiem.

    Q__
    Participant
    #245532

    A widzom z IMDB się podobało (dali 9,4). Po raz kolejny wychodzi, że ludziska lubią wielgie bitwy...

    Smok Eustachy
    Participant
    #245535

    Kto się tu w końcu pobił i dlaczego i kto wygrał? Wątek tego czegoś dzieciopodobnego na początku skończył się jak?

    Q__
    Participant
    #245536
    Smok Eustachy
    Participant
    #245682
    Q__
    Participant
    #245696

    exstaza

    Co chyba warte docenienia, bo tak rzadkie dziś...

    USS Bij
    Participant
    #245700

    Książek nie doczytałem, więc być może wynika to z materiału źródłowego, ale w The Expanse po sezonie 3. mierzi mnie niesamowicie złe zbalansowanie sf z tzw. political angle, który po 6 latach już nawet nie tyle irytuje lub nudzi, co wprowadza w stan katatoniczny. Do tego od 5. melodrama podkręcona do 13, shrinking universe a la rodzina Skywalker mimo oczekiwań związanych z... no, "Expanse" popartych w pewnym momencie przez fabułę, i rezultat jest taki, że - sumarycznie - te 3 lata u Amazon to jest porażka i zmarnowany potencjał. Jeżeli tak stało w książkach to należało je inaczej/lepiej zaadaptować, może się z nimi bardziej rozjechać.

    Finał mnie tak bardzo nie obchodził, że aż było mi przykro, a jedyne, co mnie w nim interesowało zostało potraktowane jak cliffhanger, o którym zapomnieli, że go mają.

    Q__
    Participant
    #245704

    mierzi mnie niesamowicie złe zbalansowanie sf z tzw. political angle

    Mam wrażenie, że warstwa polityczna będzie pamiętana już niedługo tylko przez największych fanów, reszcie zostanie w głowie pamięć o serialu, który bardziej niż inne starał się być hard SF (inna sprawa, że nie zawsze mu to wychodziło, ale akurat Treker ma tu niewielkie prawo rzucać kamieniem).

    Smok Eustachy
    Participant
    #245714


    Lżą nas tam w sensie Treka.

    Q__
    Participant
    #246150

    Z CalTechu o warstwie naukowej The Expanse:

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 39 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram