Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki The Expanse - seria książek

The Expanse - seria książek

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #8572

  Przy okazji rozmów o nowym serialu Syfy często odnosimy się do książek. To oczywiście jest dość zrozumiałe, ale dla widzów, którzy ich nie czytali, może to być źródło ogromnych spoilerów. I dlatego powstał ten topic, by bez większych obaw można było powspominać wrażenia z lektury. Oczywiście nadal wypada zaznaczyć, o którym tomie mówimy.

  Posty z innego tematu:

  Choc dla mnie motyw protomolekuly i co sie z nia stalo jest po prostu debilny. Jak gdyby autor zaczal pisac jedna ksiazke, a skonczyl druga.

  Thorne, co właściwie masz na myśli? Minęło już trochę czasu i nie wiem, czy chodzi Ci o coś w pierwszym tomie, o Wenus, o bramę...?

  kotek
  Participant
  #122997

  Nie oglądam serialu, a książki czytałam dość dawno temu, ale pamiętam, że najbardziej męczyłam się na fragmentach gdzie walczyli o przetrwanie na skalistej planecie, wszystkich jakieś plagi dopadały, zaczęli ślepnąć itp. Nie wiem, w którym to sezonie będzie. Świetna seria, przynajmniej książkowa, gdyby serial bardziej uwypuklił polityczne knowania, to mógłby być nawet lepszy od książek.

  Piotr
  Keymaster
  #123018

  Kotek, dla mnie czwarty tom też był dość męczący, ale do czasu. Fragmenty po wybuchu obcej elektrowni, o których mówisz, były całkiem emocjonujące, zwłaszcza że na orbicie też zrobiło się ciekawie. Nic jednak nie przebije tomu trzeciego, tam wielokrotnie miałem skojarzenia z co lepszymi odcinkami BSG.

  Autorzy albo eksperymentują, albo celowo obrali formułę, że każdy tom wygląda trochę inaczej. Nie zawsze linie fabularne każdej postaci są równie ciekawe, w tomie piątym widać to jeszcze wyraźniej, bo załoga Roci się tymczasowo rozdziela, ale trudno by mi było mówić o rozczarowaniu.

  I. Thorne
  Participant
  #123021

  Odnosnie pytania.

   

  Co to jest protomolekula? Najpierw widzimy ja jako wirusa, ktory jest w stanie zakazic ludzi. Potem okazuje sie, ze "mysli" i tworzy nadumysl. A co jest na koncu? Metoda budowania portali w stylu Stargate. A i przy okazji tworzy ubersoldaty. Od razu widac inspiracje autora.

   

  Badz co badz, ale sposobow na rozprzestrzenianie sie po galaktyce jest o wiele wiecej i sa szybsze, skuteczniejsze i nie zakladaja od razu eliminacji co sie da. Dla przykladu wymienie tylk ten z filmu Gatunek.

   

  No dobra, przyklad zly. Bo Eve dazyla do likwidacji ludzkosci...

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram