Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki The Expanse - seria książek

The Expanse - seria książek

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Keymaster

Przy okazji rozmów o nowym serialu Syfy często odnosimy się do książek. To oczywiście jest dość zrozumiałe, ale dla widzów, którzy ich nie czytali, może to być źródło ogromnych spoilerów. I dlatego powstał ten topic, by bez większych obaw można było powspominać wrażenia z lektury. Oczywiście nadal wypada zaznaczyć, o którym tomie mówimy.

Posty z innego tematu:

Choc dla mnie motyw protomolekuly i co sie z nia stalo jest po prostu debilny. Jak gdyby autor zaczal pisac jedna ksiazke, a skonczyl druga.

Thorne, co właściwie masz na myśli? Minęło już trochę czasu i nie wiem, czy chodzi Ci o coś w pierwszym tomie, o Wenus, o bramę...?

kotek
    Participant

Nie oglądam serialu, a książki czytałam dość dawno temu, ale pamiętam, że najbardziej męczyłam się na fragmentach gdzie walczyli o przetrwanie na skalistej planecie, wszystkich jakieś plagi dopadały, zaczęli ślepnąć itp. Nie wiem, w którym to sezonie będzie. Świetna seria, przynajmniej książkowa, gdyby serial bardziej uwypuklił polityczne knowania, to mógłby być nawet lepszy od książek.

Piotr
    Keymaster

Kotek, dla mnie czwarty tom też był dość męczący, ale do czasu. Fragmenty po wybuchu obcej elektrowni, o których mówisz, były całkiem emocjonujące, zwłaszcza że na orbicie też zrobiło się ciekawie. Nic jednak nie przebije tomu trzeciego, tam wielokrotnie miałem skojarzenia z co lepszymi odcinkami BSG.

Autorzy albo eksperymentują, albo celowo obrali formułę, że każdy tom wygląda trochę inaczej. Nie zawsze linie fabularne każdej postaci są równie ciekawe, w tomie piątym widać to jeszcze wyraźniej, bo załoga Roci się tymczasowo rozdziela, ale trudno by mi było mówić o rozczarowaniu.

I. Thorne
    Participant

Odnosnie pytania.

Co to jest protomolekula? Najpierw widzimy ja jako wirusa, ktory jest w stanie zakazic ludzi. Potem okazuje sie, ze "mysli" i tworzy nadumysl. A co jest na koncu? Metoda budowania portali w stylu Stargate. A i przy okazji tworzy ubersoldaty. Od razu widac inspiracje autora.

Badz co badz, ale sposobow na rozprzestrzenianie sie po galaktyce jest o wiele wiecej i sa szybsze, skuteczniejsze i nie zakladaja od razu eliminacji co sie da. Dla przykladu wymienie tylk ten z filmu Gatunek.

No dobra, przyklad zly. Bo Eve dazyla do likwidacji ludzkosci...

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram