Forum Fantastyka Star Wars The Book of Boba Fett

The Book of Boba Fett

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 115 total)
  • Author
    Participant

Jak karpie wychodziły ze statku to miałem skojarzenie takie: Atrydzi przybyli na Arrakis

Q__
    Participant

Sądzę, że było to celowe nawiązanie:

Zresztą dobrze świadczące o twórcach serialu (znają źródło inspiracji).

Smok Eustachy
    Participant

S01e04
    Boba Fett przybył aby zaprowadzić na Tatooine prawo i sprawiedliwość.
    Bardzo fajny odcinek, trochę nonsensów po staremu. Wykończenie owych motocyklistów powinno być większa bitką.
    Wprowadzanie Fennec fajoskie, banty szkoda, Tuskenów szkoda dalej.

Q__
    Participant

Boba Fett przybył aby zaprowadzić na Tatooine prawo i sprawiedliwość.

No i to mi się wpisuje w starokanoniczny schemat:

Boby - niechętnego Mandalora

O którym pisałem. Czyli Fett młodszy może sobie być łowcą nagród, gangsterem, ale gdzieś tam tkwią w nim wartości, które wpoił mu Jango (choć niby sam Jango się ich demonstracyjnie wyrzekł)...

Q__
    Participant
    Smok Eustachy
    Participant
    Q__
    Participant

znalazłem krytykę Bobusia

Podkreślasz, bo recenzenci rzadko są tak surowi? 😉 Ale faktycznie coś w tym jest, że robią go miękkim (co w kontekście nowego kanonu można oceniać rozmaicie, w kontekście starego wydaje się przedwczesne - jeśli ma być* trwałe, a dla filmowych purystów, którzy chcą go widzieć twardym (choć w RotJ wyszedł na leszcza) - trudnoakceptowalne.
    (I chyba zaczyna to widowni przeszkadzać, bo nota całości na IMDB spadła do 7,8, a odcinki zbierają oceny poziomu discowego...)

* Bo przecież być nie musi, zdarzają się plot twisty.

Smok Eustachy
    Participant

https://youtu.be/pDwWbYdUKsY a ten to znowu co? Odpadłem w połowie na razie. 2. Krytyka fundamentalna Boby jest nieczęsta. Na razie siedzę na komórce więc analizy ilościowe odpuszczam. Ale odcinki XBF mają o 2 punkty wyższy ocen

Q__
    Participant

Krytyka fundamentalna Boby jest nieczęsta

Obawiam się, że jeśli nie zadbają o to, by ponownie wyposażyć go w pazur zacznie jej przybywać. Ludziska nastawiały się na bardziej drapieżnego pobratymca Dina (który, oczywiście, powinien mieć pewne pozytywne cechy, ale nieśmiało wyglądające zza zimnokrwistego killerstwa), a dostały ciepłego misia-emeryta w przebraniu szefa mafii zasadniczo...

Smok Eustachy
    Participant

Disco ma oceny 4.8 do 5.8
    https://www.imdb.com/title/tt5171438/episodes?season=4&ref_=tt_eps_sn_4
    Bobuś ma 6.4 do 8.4

6,4 7,5 7,8 8,4
    Ja nie widzę tej badassowatości i twardzielowatości Boby, który w Imperium Kontratakuje robi co?
    Poszczelał se chwilę i już.

Q__
    Participant

Disco ma oceny 4.8 do 5.8

Obecny sezon. Spójrz na poprzednie.

Ja nie widzę tej badassowatości i twardzielowatości Boby

Bo ją sobie w dużej mierze wyobraźnia widzów dośpiewała (za czym dopiero stare EU podążyło). Trudno jednak twórcom serialu wygrać z obrazem jaki fani w głowach noszą...

Smok Eustachy
    Participant

Porównuje aktualne z aktualnym. Natomiast fanom przejdzie.

Q__
    Participant

fanom przejdzie

Nie twierdzę, że nie (znamy wszak seriale SW, które potrzebowały iluś odcinków/sezonów, by pozyskać sympatię widowni), czas pokaże...

Smok Eustachy
    Participant

A tu na nie recenzja kolejna.

Smok Eustachy
    Participant

e05. Filler
    Larry Niven Pierścień

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 115 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram