Forum Fantastyka Star Trek Technologia z VOY:End Game [ Spojlery ]

Technologia z VOY:End Game [ Spojlery ]

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    Participant

Nie wiem na jakiej zasadzie działa generator pancerza , ani nie mam żadnych teorii jak działa .

Natomiast mam kilka teorii na działanie torped TF .

I . Torpeda ta jest rozwinięciem torpedy trikobaltowej ,

Trikobalt lub podobna substancja o większym potencjale jest wstanie spowodować ogromne uszkodzenia wewnątrz wrogiej jednostki ( nie tylko osłabia osłony/pancerz )

II To co w p. I + zdolność przechodzenia przez osłony ( promieniowanie polaronowe / chronitonowe ) .

Efekt ten sam , tylko większa cześć expolzji idzie w kadłub , co przekłada się na większe zniszczenia )

III . Potężna głowica ( ok. 100 x mocniejsza od kwantówki , być może efekt ZPF jest dużo większy ) + zdolność przechodzenia przez osłony ( promieniowanie polaronowe / chronitonowe ) .

IV Potężna głowica ( ok. 50-100 x mocniejsza od kwantówki , być może efekt ZPF jest dużo większy ) + zdolność przechodzenia przez osłony i pancerz - broń fazowa ??

Co do tego dlaczego tej technologii i nie widać Np. w Nemezis :

I : Technologia ta przestała istnieć / naukowcy floty nie byli wstanie jej rozpracować

II : Ingrenacja policji temporalnej - wydarzania z EndGame nie wydarzyły się [ mało prawdpododobne]

III : Dyrektywa temporalna Flota - czyli wiadomo - skoro broń pochodzi z przyszłości , użycie jej jest zakazane [ też mało prawdopodobne ]

IV . Technologia dotarła do floty i ma się znakomicie - ale jest tak zaawansowana że mozę spodowac radykalna zmianę sił w kwadrancie ; użycie wskazane tylko w przypadku walki z Borg lub rasy o podobnym potencjale militarnym .

To moje wywody , jaka jest wasza opina na ten temat ??

Radock
    Participant

I : Technologia ta przestała istnieć / naukowcy floty nie byli wstanie jej rozpracować 

Myślę że to najbardziej prawdopodobne. Może nawet sama Janeway w jakis sposób zadbała o to żeby technologia w odpowiednim czasie zniknęła

II : Ingrenacja policji temporalnej - wydarzania z EndGame nie wydarzyły się [ mało prawdpododobne]

Byłoby to najlepsze rozwiązanie ale Janeway jest "już" w Nemezis co w pewnym stopniu potwierdza historie z End Game

A co do III i IV to aż tacy rozsądni to oni chyba nie są...

Q
    Participant

Moze za malo czasu uplynelo miedzy EndGame a Nemesis. Flota jeszcze mogla nie usprawnic okretow o pancerz i torpedy.

I. Thorne
    Participant

Teorie (moje) są 2:1. Niemożność skopiowania i taka broń istnieje tylko na Voyagerze.2. To superskomplikowana technologia i naukowcy ją rozgryzają. Nawet jeśli to zrobią to użyją ja dopiero w wypadku poważnego konfliktu jak np. konfliktu z Borg.Jeśli chodzi o działanie to jak pamiętam torpedy przechodziły przez osłony i pancerz (można bardziej powiedzieć materializowały się bezpośrednio wewnątrz) i cała energia rozsadzała okręt od środka (najlepiej puścić ją w maszynownię to od razu okręt się rozpadnie, zresztą jeśli ma moc zaledwie torpedy trikobaltowej to i tak każdy okręt jest kaput).

Dalek
    Participant

1. Niemożność skopiowania i taka broń istnieje tylko na Voyagerze.

O ile dobrze pamiętam, Voyager normalnie tę technologię powielał replikatorami.

I. Thorne
    Participant

Moze miał odpowednio przestrojone.Gdyby taka technologia była normalnie dostępna to walka Enterprise'a ze Scimitarem trwałaby tylko 5 sekund.

Reyden
    Participant

Wracając do mocy torped Trikobaltowych - nie są wcale takie słabe - mają jakieś 20 000 Teracochranów mocy - odpowiednik 4x10^12 TJ albo jakieś 956 Teraton ( przy założeneniu że generowane pole podprzestrzenne jest porównywalne z tym generowanym przy WARP 1 , przy wyższych WARP jest to więcej ) .Aco do trwania walki E-E z tymi zabawkami vs. Scimi - patrząc na Nemesis Scimi by sobie polatał trochę dłużej niż te 5 sekund , patrząc na to jak na początku unikał torped fotonowych .Btw. Możliwe że jednak ta torpeda nie ma zdolności przechodzenia przez osłony - pamiętacie tekst o tym że osłonami podpór transwarp steruje osobicie królowa - dopiero po tym jak Janeway' zaraziła królową patogenem , osłony podpór opadły i Tuvok wystrzelił torpedy .

I. Thorne
    Participant

Przecież wcześniej 2 sześciany oberwały i wybuchły. Chyba, że przyjmijmy, że statki Borg nie mają osłon na swych statkach.Patrząc na technologię Krenimów wydaje mi się, że łatwiej przeniknąć osłony energetyczne niż materialny pancerz. Ale to jest moje prywatne zdanie.

Reyden
    Participant

Z TNG/VOY wynika że raczej nie mają - tylko raz - chyba w Unimatrix była mowa o osłonach sfery , nigdzie indizej nie widziałem osłon - ani w Q Who , W BoBW też chyba ich nie było ( Było jakieś pole tłumiace , ale prom je przenikał bez problemu ) , W odcinku z sondą Borg z Voy , w EndGame nie było widać osłon na tych sześcianach , to samo w FC Sfera nie ma osłon , Sześcian tez chyba ich nie miał .

Kirk
    Participant

Sorki, że odkopie temat, ale Voyager to był zwykły okręt floty, tyle znajdował się w kwadrancie Delta.Jeżeli Admirał Janeway (Ta co przybyła zabrać Voyager do domu) dała dane o technologi, a Voyager je zamontował, natychmiast (tylko maskowanie było niekompatybilne) To dlaczego chociażby pancerza nie zamontowano na Enterprise E i innych okrętach floty? Może ta technologia wywołałaby oburzenie u Romulan i Kardasian, ale nic nie zakazywało jej używać, a borg mógł w każdej chwili zaatakować.Co do Sześcianów Borga, to nie były one wyposażone w osłony.

Silver Phoenix
    Participant

To dlaczego chociażby pancerza nie zamontowano na Enterprise E i innych okrętach floty?

Choćby dlatego, że zmieniłoby to linię czasową? Skoro w "Nemesis" nie było pancerza, to oznacza, że jego wprowadzenie na szeroką skalę wprowadziłoby zakłócenia temporalne. A może Janeway z przyszłości dysponowała danymi, umożliwiającymi montaż pancerza jedynie na Voy-u (jakby nie było, jego parametry miała na pewno w małym palcu, innych okrętów - niekoniecznie 😉 )?

Zgaduj-zgadula, a tak naprawdę - "widzi_mi_się" scenarzystów 🙂

iron1992
    Participant

To może ja coś powiem. Co do pancerza to mógł zostać zaprojektowany dla Voyagera i pod jego sygnaturę energetyczną.A co do Jednostek Borg to się adaptują jeśli chodzi o częstotliwość uzbrojenia i tak wytwarzają osłony.

domirex540
    Participant

Jak dla mnie należy brać pod uwagę że przed tą technologią nie ma ochrony.Skoro kasowała sześciany Borg z okrętem floty nie miała by problemu. Gdyby wpadła w nie powołane ręce mogła by nieźle narozrabiać. Dlatego aż do momentu stworzenia jakiejś ochrony przed tą technologią, zniszczono to co przywiózł Voyager a pliki na jej temat bezpiecznie przechowywane aż jajo głowi nie wymyślą by jej przeciw działać. Lepiej mieć przysłowiową wtyczkę którą można zneutralizować tę broń niż żeby była gwoździem do Federacji. Taki Scimitar z tą bronią rozwalkował by Federacje i klingonów bez większych problemów.

Andersan
    Participant
    śmieszny.. ale fajnie się czyta  🙂 polecam 

Fai

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram