Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Technologia 3D nie odnosi sukcesu

Technologia 3D nie odnosi sukcesu

Viewing 12 posts - 31 through 42 (of 42 total)
  • Author
    Participant

Mnie tam okularki drażnią, szczególnie jak z boku odbija mi się od nich światło projektora, co delikatnie mówiąc znacząco przeszkadza w oglądaniu.

Cross
    Keymaster
    Cross
    Keymaster

I właśnie dlatego... cieszę się, że film Hoffmana będzie miał taką formę 😉 Nadaje się do tego i będzie bodaj pierwszym ważnym filmem historycznym zrobionym w ten sposób 🙂

Te nasze filmy historyczne to nie najwyższych lotów są niestety ostatnio, bez ciekawych, rozbudowanych postaci (niejednoznacznych), tylko na takie szkolno-patriotyczne kopyto. I niczego innego się po tym nie spodziewam.

Zdjęcia z planu: http://film.onet.pl/zwiastuny/0,69357,1,,322,fotonews.html

Jeśli chodzi o 3D osobiście potrzebuję 30 minut aklimatyzacji, bo inaczej obraz mi się jakoś "nie klei" a jak nie patrze prosto przed siebie, to niestety nudności dają o sobie znać (myślałam przez chwilę, że będę musiała wyjść z AVATARA).

Cross
    Keymaster
    Cross
    Keymaster

Brytyjska telewizja Sky stworzyła film 3D, którego głównymi bohaterami są pająki - ptaszniki, czarne wdowy i wiele innych fascynujących gatunków. Mają nadzieję, że telewizyjna technologia 3D będzie wystarczająco realistyczna, aby pomóc leczyć lęk przed pająkami u ludzi. Najwyraźniej autorzy filmu uważają, że widok ptasznika wyłażącego z ekranu pomoże w leczeniu arachnofobii.

Cross
    Keymaster

Firma Nielsen wraz ze stowarzyszeniem Cable & Television Association for Marketing zbadały upodobania dotyczące trójwymiarowej telewizji. Wyniki, choć wydają się nieco oczywiste, z pewnością nie zadowolą gigantów przemysłu elektronicznego. Jak się okazuje, zainteresowanie na starcie jest olbrzymie do czasu, aż widz… nie zobaczy jak to działa w praktyce. Dodatkowo, użytkownikom nie podoba się konieczność noszenia męczących oczy okularów a także to, że na dobrą sprawę to jeszcze niewiele stacji nadaje w 3D.

Cross
    Keymaster
    Tom_Logan
    Participant

Zanim 3D wejdzie do użytku domowego jeszcze wiele wody upłynie. Producenci sami kopią sobie dołek to, że 3D chwyciło w kinie nie oznacza, że zaraz ludzie rzucą się na trójwymiarową telewizję. Nie mogę mówić za innych ale jak dla mnie to na obecną chwilę i warunki zupełnie zbyteczny gadżet. Nawet gdyby wszystko nadawano w 3D nie wiem czy chciałoby mi się nosić niewygodne okulary podczas wieczornego oglądania telewizji. Poza tym jeżeli o kino chodzi 3D zaczyna chwytać o czym świadczy chociażby sukces nowego Resident Evil, który nie ma co się oszukiwać nie jest kinem najwyższych lotów a jednak zarobił na siebie i tylko czekać aż do kin trafi kontynuacja.

Cross
    Keymaster

Hollywood robi co może aby za wszelką cenę odwrócić spadek zainteresowania filmami 3D i najpewniej dlatego już niebawem zostaniemy zasypani filmowymi klasykami sprzed lat, które teraz dostępne mają być w wersjach przerobionych na 3D.

James Cameron już zapowiedział, że obecnie trwa przerabianie na 3D filmu "Titanic". Niebawem to samo czeka serię "Alien". Do Camerona dołączy niebawem George Lucas, który na 3D przetworzyć całą serię filmów "Star Wars". To samo czeka serię "Indiana Jones".

To jednak nie koniec, gdyż Hollywood ma przecież jeszcze mnóstwo kultowych tytułów, które można raz jeszcze sprzedać, ale w wersjach 3D. Już planowane jest przerobionie serii "Back to the Future", "Ghostbusters" oraz filmów "The Goonies", "Weird Science" i wielu innych.

Bleh.

Eviva
    Participant

Byłam ostatnio na prezentacji i oglądałam telewizor 3 D. I gucio. Mimo że włożyłam odnośne okulary, widziałam tyle, co przedtem. To jednak stanowczo nie dla mnie.

Diabeu
    Participant

Niektóre osoby mają pewną wadę wzroku i nie widzą różnicy między 2D a 3D :PAle oczywiście nie insynuuję, że Ty ją masz.Ja poczekam, aż to 3D będziemy mogli oglądać bez tych gogli.

Viewing 12 posts - 31 through 42 (of 42 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram