Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Technologia 3D nie odnosi sukcesu

Technologia 3D nie odnosi sukcesu

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
  • Author
    Posts
  • Cross
    Keymaster
    #5599

    Przewiduje się, że najnowsza, czwarta odsłona Shreka nie przyniesie spodziewanych zysków. Wygląda na to, że widzowie nie podeszli hurraoptymistycznie do trójwymiarowych filmów w kinie i niespecjalnie chcą dodatkowo płacić za efekty 3D. To niezbyt dobre informacje dla wielu nowych produkcji, które mają być tworzone w tej technologii, a szczególnie dla Universal Studios, które postawiło swoją przyszłość na jedną kartę, ogłaszając, że wszystkie nowe filmy będzie można zobaczyć w 3D.

    Źródło: http://wyborcza.biz

    Magnes
    Participant
    #89703

    (a mało ważne)

    Piotr
    Keymaster
    #89704

    Już trzeba było zostawić. 😉

    perekel
    Participant
    #89734

    Zachwycanie się trzy de jest nielogiczne. Ciągle to powtarzam.

    Infango
    Participant
    #89747

    no bo jest poważna różnica w 3d tym oferowanym przez Avatara a tym z Clash of the Titans, wytwórnie chciały się dorobić na fali 3D i dodają do każdego filmu, jak słyszę że podobno nowy jackass ma być w 3D to ...... ❗

    Cross
    Keymaster
    #89770

    nowy jackass ma być w 3D to ...... ❗

    Samo "ass" też... 🙂

    http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/pier...68,artykul.html

    Manul
    Participant
    #89786

    Samo "ass" też... 🙂

    http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/pier...68,artykul.html

    Czad! Ale i tak czekam na Tarantino 3D. Zobaczyć tandetną krew tryskającą na widza...myślę, że to musi być piękne. 😀

    Eviva
    Participant
    #89793

    A ja uważam, że niepotrzebnie pakują w to pieniądze. Tylko patrzeć, jak publisia będzie miała tego dosyć.

    Barusz
    Participant
    #89794

    No, właśnie, mało kto wie, że już kiedyś, 50 lat temu, miało być pewnym i przesądzonym, że za moment wszyscy będą chcieli oglądać tylko w 3D, tak samo, jak wszyscy chcieli przesiąść się z radia do telewizji, czy z telewizji czarnobiałej na kolorową. I nic, ludzie nie chcieli.

    Wiecie, że Dial M for Murder Hitchcocka było tak nakręcone i miało być właśnie takim "nowym, wzorcowym filmem"? Zresztą wbrew woli samego rezysera.

    Eviva
    Participant
    #89801

    Myślę, że w przypadku technologii 3 D wysiłek, włożony w obejrzenie dzieła, nie jest wart efektu końcowego, którym jest naogół kołowacizna i ból głowy. Większość ludzi ma jakąś wadę wzroku, choćby niewielką, a to bardzo przeszkadza. Oglądanie filmów w "normalnej" wersji jest znacznie bardziej relaksujące.

    Cross
    Keymaster
    #89896

    http://film.onet.pl/zwiastuny/0,69125,1,1,322,fotonews.html

    Nie dość że Hoffman ostatnio robi same gnioty, to jeszcze idzie wartko za najnowszą modą. Oni już potracili samokrytycyzm...

    Romek 63
    Participant
    #89903

    Myślę, że w przypadku technologii 3 D wysiłek, włożony w obejrzenie dzieła, nie jest wart efektu końcowego, którym jest naogół kołowacizna i ból głowy. Większość ludzi ma jakąś wadę wzroku, choćby niewielką, a to bardzo przeszkadza.

    Na razie tak jest, ale są już prawie gotowe nowe technologie obrazowania 3 D gdzie obraz można oglądać bez okularów i głowa już nie boli 🙄

    Cross
    Keymaster
    #90130
    Jamjumetley
    Participant
    #90135

    Dopóki filmy nie będą wyglądać jak scenki na holodecku, nie przekonam się do technologii "3D". Piszę w cudzysłowie bo tak na prawdę, nie ma nic wspólnego z trzema wymiarami. Do tego niewygodne okulary, przyciemniony widok, a efekt raczej mizerny. Po prostu nie jest to warte całego zachodu i kupowania droższego biletu, czy nowego telewizora. Niedługo ludziom się znudzi.Podobnie jest z Blu-ray. Co z tego, że super jakość, jeżeli trzeba siedzieć z nosem w telewizorze, żeby zobaczyć różnicę? Czy na prawdę warto, widzieć pojedyncze włosy na skórze aktora? A jak już pojawią się efekty komputerowe, to wyglądają kiepsko, bo obraz jest zbyt dobry...Ale ja narzekam 😛

    Eviva
    Participant
    #90142

    Jamjumetley

    Ale ja narzekam 😛

    Nie szkodzi. Najważniejsze, że masz 100% racji.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram