Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Tarcza antyrakietowa

Tarcza antyrakietowa

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 135 total)
  • Author
    Posts
  • Lo'Rel
    Participant
    #61124

    Tak czy inaczej, wierzę, że ludzie, w globalnym pojęciu, na tyle się rozwinęli że nie pozwolą na wojnę światową.

    zdarom
    Participant
    #61127

    Czy się rozwinęli czy nie to nie będzie miało zbytniego znaczenia gdy jakiś świrus będzie pilnował guzika z napisem "Boom" A takich na świecie nie brakuje.

    Teraz może faktycznie nie (jak się pokaże dno w zasobach ropy, sytuacja może się nieco zmienić... Ropa to nie tylko paliwo, ropa to - m.in. tworzywa sztuczne). I ciągle pozostaje kwestia ataku taktycznego...

    Co do dna ropy naftowej to już nie długo. Bo kiedyś czytałem że przy obecnym poziomie wydobycia ropy jest na 70 lat.

    Silver Phoenix
    Participant
    #61128

    Szybciej nawet. Prognozy tempa zużycia ropy bazują na ilości wydobytej/wykorzystywanej w chwili tworzenia raportu. Ta tendencja jest rosnąca. Pięć lat temu słyszałem już o 40-50 latach. A jakie są szacunki "na dziś"? Nie mam pojęcia, ale zapewne mówi się o jakichś 20-30 latach. Obawiam się, że koniec paliw kopalnych jest bliżej, niż nam się wydaje... I to mimo złóż w Brazylii czy pod dnem oceanów. No cóż...

    Lo'Rel
    Participant
    #61129

    Gdyby chcieli nacisnąć to boom to by to zrobili, a wcale nie jest tak łatwo zdobyć materiał radioaktywny jak się wydaje. I to tak, żeby umknęło to uwadze wszelakich służb wywiadowczych. A z powodu ropy naftowej to według mnie grozi nam wojna co najwyżej ekonomiczna.

    Silver Phoenix
    Participant
    #61131

    :DSpytaj Rosjan, ilu bomb walizkowych nie mogą się doliczyć :)Spytaj Amerykanów, jak to się stało, że podlegające ścisłej kontroli elementy detonatorów głowic jądrowych (nie jest to materiał rozszczepialny, ale blisko - też się tego pilnuje) trafiły na Tajwan jako części zamienne do śmigłowców - i dlaczego dłuuugo nikt w US Army tego nie zauważył...Spytaj Rosjan, co robią ze zużytym paliwem jądrowym do atomowych okrętów podwodnych. Takie coś nadaje się do "brudnej" bomby...Każdą kontrolę można oszukać, każde zabezpieczenie ominąć.

    Lo'Rel
    Participant
    #61133

    Ależ ja nie twierdzę, że nie, ale jest tyle etapów takich kontroli, że w końcu trafia się na taki ślad, a nie zawsze o tym mówi. Naturalnie można mnożyć liczbę wszelakich wpadek. Jednak pomimo wielu scenariuszy i tak twierdzę, że to mało prawdopodobne.

    zdarom
    Participant
    #61146

    Silver Phoenix zapomniałeś dopisać zabłąkany samolot wojskowy który po stanach woził takie bombki(jeśli dobrze to pamiętam)

    Silver Phoenix
    Participant
    #61165

    Dobrze pamiętasz 🙂 Cieszę się, że ktoś jeszcze czytuje wiadomości i je pamięta 🙂

    Anonymous
    Guest
    #62076

    A i tak nasze wd...włazy podpisały umowę. Nie wiem po co nam to. Przypuszczam, że jak Putin skończy z Gruzją to się zajmie nami za tę tarczę. Kurek z gazem i ropą zakręci jak nic. Tyle tylko, że od nich biorą Niemcy i inni płacący twardą walutą, a rurociągi idą przez nas więc nie idzie zakręcić nam a innym nie. Jeśli chodzi o gaz i ropę jedynym rozwiązaniem jest szukanie alternatywnych źródeł, które to zastąpią. Właściwie to już isnieją tylko, że ich wykorzystanie jest marginalne ze względu na lobbing producentów paliw kopalnych, a ceny urządzeń alternatywnych i ich instalacji są astronomiczne.Wracając do tarczy to Ruskie mają wystarczająco dużo arsenału nuklearnego żeby pół świata wyparowało, tylko jak narazie boją się odwetu.

    biter
    Participant
    #62126

    Tyle tylko, że od nich biorą Niemcy i inni płacący twardą walutą, a rurociągi idą przez nas więc nie idzie zakręcić nam a innym nie.

    Spokojnie zakręcą ostatnio czytałem że nie dalej jak za rok będzie skończona pierwsza z dwóch nitek gazociągu północnego, wtedy będą mogli nam zakręcić. a puścić dalej bez stresu. pozatym zrobią tak jak z Ukrainą dadzą wysoką umowę taką żeby Polski staać nie było. mu nie podpiszemy oni przykręcą kuek o tyle co nam sprzedawali a te imbecyle z Wiejskiej są za uczciwe żeby zrobić jak ukraińcy i mieć wszystkich w D i ciągnąć jak dawniej gaz.

    Eviva
    Participant
    #62130

    Wracając do tarczy to Ruskie mają wystarczająco dużo arsenału nuklearnego żeby pół świata wyparowało, tylko jak narazie boją się odwetu.

    Wojna nuklearna to miecz obosieczny i tylko kompletny wariat by się na nia zdecydował. Nawet zwycięzca będzie przegranym. Zostanie na powolną śmierć w kompletnie zrujnowanym i zatrutym świecie.

    Lo'Rel
    Participant
    #62141

    Bilans strat jest zbyt duży jak na wojnę nuklearną, dlatego mało jest ona realna. A co do alternatywnych źródeł energii, to znowu się mówi o elektrowni atomowej w Polsce. I bardzo dobrze, że ktoś w końcu odkopał ten rewelacyjny pomysł. Gdzieś czytałem, że wystarczy zaledwie kilka takich elektrowni i Polska ma święty spokój z energią.

    zdarom
    Participant
    #62199

    Jesteś pewien że to taki rewelacyjny pomysł, chyba że piszesz przewrotnie. To co ma w nazwie atomowe to nigdy do końca nie będzie rewelacyjne, no ale Polska nie ma zbyt dużych perspektyw jeśli chodzi o źródła energii.

    Lo'Rel
    Participant
    #62200

    Wcale nie pisze przewrotnie. Jeżeli targają tobą te same obawy co większość społeczeństwa, to wiedz, że elektrownie atomowe są bezpieczne i nasz rząd powinien poważnie zabrać się za to.

    Eviva
    Participant
    #62204

    Mój ojciec siedzi w tym temacie i peka ze śmiechu, słysząc, jakie to niebezpieczne. Twierdzi, że każda technologia jest niebezpieczna, gdy posługuje się nią półgłówek, a energia jądrowa jest czysta i wydajna. A i tak jesteśmy na nią skazani, bo zapasy kopalin sa na wyczerpaniu. Wie, co mówi. Poświęcił temu tematowi całe swe dorosłe życie.

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 135 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram