Forum Fantastyka Gry Systemy i światy RPG

Systemy i światy RPG

Viewing 7 posts - 16 through 22 (of 22 total)
  • Author
    Participant

1. Warhammer - to już praktycznie klasyka a jeden z najbardziej grywalnych i przejrzystych systemów., No, może z wyjątkiem magii ;-)2. Wampir - System najbardziej klimatyczny pełen przeplatającej się ze sobą nowoczesnej techniki, politycznych intryg i krwiopijców :)3. Neuroshima (wspomniał I. Thorne)4. Star Wars D6 - Może i jestem fanem Star Treka, ale Gwiezdne Wojny to jeden z bardziej lubianych przeze mnie systemów To tylko te moje ulubione. We wszystkich Mistrzuję i musze przyznać że się naprawdę nie skarżę. Gra się łatwo i intuicyjnie a opanowanie podstawowych zasad to kwestia kilkunastu minut...

Sai
    Participant

U mnie wygląda to następująco. Najbardziej cenie D&D 2.0, był to pierwszy system w jaki grałem i powiem że się do niego przywiązałem. Mój ulubiony świat z D&D, będę standardowy i napisze Greyhawk i Forgotten Realms. Kolejnym systemem, który mnie ostatnim czasy wciągnął jest Warhammer, dla mnie bardzo rozbudowany i szczegółowy świat. Czasami zbyt „realny” w zasadach, ale to przecież jego zaleta. 😉

mac
    Participant

System Dungeon & Dragon jest najlepszy w Newerwinter Night jak dla mnie dungeon siege 1 i 2 tez częściowo dają to myślenia 🙂

Matikx McFaloye
    Participant

Diablo ;], diablo 2 + LoD

Za co za ilość czarów, do życzenia ma wiele Diablo taki szitowy boss ;| może przesto że miałęm 99 lvl xD gram nekromantą

Gosiek
    Participant

Z tym, że Diablo to raczej hack'n'slash niż cRPG, bo fabułę ma prostą jak konstrukcja cepa. Chociaż nie powiem, gra się w to bardzo przyjemnie.A co do normalnych, "papierowych" RPG-ów, to ja na razie miałam okazję pograć jedynie w Wampira Maskaradę i wrażenia mam jak najbardziej pozytywne, przede wszystkim ze względu na samą fabułę i klimat świata, w którym umieszczona jest akcja.Chętnie bym jeszcze zagrała w Zew Cthulhu - ze względu na fascynację twórczością Lovecrafta i stworzoną przez niego mitologią. Może ktoś grał i podzieli się wrażeniami na temat tego systemu?

Hemrod
    Participant

Ja grałem w : Wampira (Maskarada i najnowszy), Wilkołaka (najnowszy), WFRP, Zew Cthullu, Dzikie Pola, Deadlands, 7th Sea, Monastyr, CP 2020, Star Wars D6 i Maga Najbardziej pasuje mi świat WOD. Szczególnie ten najnowszy. Wszystko jest świetnie opisane a i klimat wyśmienity. Jeżeli chodzi o ZC. Jest to dość trudny system do prowadzenia. Gracze i MG muszą być w odpowiednim stanie umysłu aby wczuć się w klimat ... no i postacie schodzą dość często :>

Q__
    Participant

preferuję Warhammerka, starą dobrą szkołę ;)Mocno średniowieczny klimat, mrok i chaos...

A otóż ten świat zwizualizowany w fanowskim cinematicu gry Warhammer Online: Age of Reckoning*:

* Czy raczej jej niedobitkowej kontynuacji-emulacji Return of Reckoning:
    https://warhammerfantasy.fandom.com/wiki/Return_of_Reckoning
    https://www.returnofreckoning.com/about

Viewing 7 posts - 16 through 22 (of 22 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram