Forum Fantastyka Komiksowe światy i ich ekranizacje Superbohaterowie - ogólnie i porównawczo

Superbohaterowie - ogólnie i porównawczo

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 148 total)
  • Author
    Posts
  • Pleiades
    Participant
    #242221

    acz DC nadrabia znakomitymi wszechświatami alternatywnymi

    A ja właśnie lubię MCU za tą spójność i brak multiverse, chociaż wszystko wskazuje na to, że i to ma się zmienić. Począwszy od Endgame brną powoli w stronę wszechświatów alternatywnych, dlatego tak się też boję tego serialu o Lokim. BTW, jeszcze tylko dni parę, nie wiem, czy to będzie objawienie, czy będę złorzeczyć... @_@

    Q__
    Participant
    #242229

    A ja właśnie lubię MCU za tą spójność i brak multiverse

    Brak, to nie. W końcu ichnia rzeczywistość zwana jest oficjalnie Ziemią-199999. Tylko nacisk na w/w spójność idzie.

    Dreamweb
    Participant
    #242238

    https://en.wikipedia.org/wiki/Multiverse_(Marvel_Comics)#List_of_main_alternate_Earths_and_universes

    Tak sobie na to patrzę i... pamiętasz Q__ jak narzekałeś, że przyszłość z "Logana", gdzie Xavier wymordował wszystkich X-Menów, nie powinna być tą samą linią czasową którą zapoczątkowano w filmowym DOFP, jako że jest zbyt pesymistyczna? No i faktycznie wg tej listy są to odrębne światy. 🙂

    Tu jeszcze dłuższa lista:
    https://marvel.fandom.com/wiki/Multiverse/Universe_Listing

    Ciekawe, czy Earth-13122 to to samo uniwersum co np. Fabuland? 🙂
    https://marvel.fandom.com/wiki/Earth-13122

    Q__
    Participant
    #242242

    pamiętasz Q__ jak narzekałeś, że przyszłość z "Logana", gdzie Xavier wymordował wszystkich X-Menów, nie powinna być tą samą linią czasową którą zapoczątkowano w filmowym DOFP, jako że jest zbyt pesymistyczna? No i faktycznie wg tej listy są to odrębne światy. 🙂

    I tym samym mogę przeprosić się z "Loganem" (może sobie nawet powtórkę strzelę 😉 ) traktując go jak niedawno wspomniane Elseworldy. Choć jednak głupio, że przyczyną był Chuck...

    Ciekawe, czy Earth-13122 to to samo uniwersum co np. Fabuland? 🙂

    A świat(y) LEGO to część multiversum Marvela (bo Omniversum* na pewno)? 😉

    * http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=2623&page=72#msg333745

    Dreamweb
    Participant
    #242250

    A świat(y) LEGO to część multiversum Marvela (bo Omniversum* na pewno)?

    A wiesz że LEGO zrobiło kiedyś coś na kształt serii spajającej swoje różne światy? Chodzi o Time Cruisers, gdzie bohaterowie mieli w założeniu podróżować między właśnie światami rycerzy, piratów, współczesnym, kosmiczną przyszłością, itd. Niestety zestawy były dość pokraczne i z dobrego w sumie pomysłu wyszedł jeden wielki bałagan, do tego para głównych bohaterów - szalony naukowiec i chłopak - aż krzyczała "Powrót do przyszłości". 🙂

    TC

    https://brickipedia.fandom.com/wiki/Time_Cruisers

    No tyle że zamiast psa Einsteina jest małpa. 🙂

    A lata później dostaliśmy i prawdziwy "Back to the Future" (czyli w sumie paradoks w stylu Johnny Thundera, o którym pisałem kiedyś na Phoenixie - przypomnę że był to "zawoalowany" Indiana Jones, na którego licencję LEGO w końcu potem dostało).

    BTTF

    Q__
    Participant
    #242255

    para głównych bohaterów - szalony naukowiec i chłopak - aż krzyczała "Powrót do przyszłości".

    No i wyjdzie na to, że trzeba będzie policzyć ile wersji "Doc'a" i Marty'ego znamy, doliczając nie tylko w/w duet i - również w/w - autoryzowaną parkę LEGO, ale i wszystkie warianty Ricka i Morty'ego np... 😉

    Dreamweb
    Participant
    #242266

    Jeszcze co do...

    Choć jednak głupio, że przyczyną był Chuck...

    A ja dalej twierdzę że za mało wiemy o tych wydarzeniach i ktoś go mógł kontrolować "zakulisowo". Niejako zmazując jego winę.

    Q__
    Participant
    #242267

    Liczę się z tą opcją, ale nawet fakt, że był czyimś narzędziem w takim dziele (antytezie wszystkiego o co walczył) jest/byłby smutny...

    Dreamweb
    Participant
    #242268

    Poniekąd w X2 też prawie do tego doszło, dzięki Strikerowi i jego synkowi. Mało brakowało a efekt byłby jeszcze gorszy niż w Loganie (skala bardziej masowa).

    Pleiades
    Participant
    #242269

    A lata później dostaliśmy i prawdziwy "Back to the Future" (czyli w sumie paradoks w stylu Johnny Thundera, o którym pisałem kiedyś na Phoenixie - przypomnę że był to "zawoalowany" Indiana Jones, na którego licencję LEGO w końcu potem dostało).

    Zaraz... Istnieje naprawdę taki zestaw Lego?? O jesu, to jest cudowne! Ja kcem! (tylko pewnie kosztuje miliony...)

    Dreamweb
    Participant
    #242272

    Istnieje naprawdę taki zestaw Lego??

    Istnieje, w serii Ideas. Znaczy: wymyślił go jakiś fan, wysłał zdjęcie prototypu na stronę LEGO Ideas, zdobył odpowiednią ilość głosów internautów, akceptację LEGO, i poszło to jako zestaw. Ten system działa nadal i nadal każdy może zgłosić co chce. Z tym, że zestaw finalny robiony jest przez pracowników LEGO, i często znacznie różni się od autorskiego pierwotnego projektu - tu widać porównanie zestawu (po lewej) i prototypu (po prawej):

    BTTF

    W przypadku tego zestawu, po przejściu całej drogi akceptacji modelu LEGO musiało z pewnością zwrócić się do właścicieli marki BTTF w celu ustalenia zasad licencji, być może też i do DeLoreana... Ale to już wiedzą tylko ich prawnicy.

    tylko pewnie kosztuje miliony...

    No tani nie był, a teraz, kiedy już dawno zniknął z "półek", nówka kosztuje jeszcze więcej, choć oczywiście można polować na tańsze używki.
    Eh, brakuje mi tematu o LEGO (na Phoenixie były dwa 🙂 ).

    Q__
    Participant
    #242274

    Poniekąd w X2 też prawie do tego doszło

    No, ale właśnie prawie, co - jak wiemy - różnicę robi... 😉

    Eh, brakuje mi tematu o LEGO (na Phoenixie były dwa 🙂 ).

    Jakiś się znajdzie:
    https://trek.pl/forum/topic/star-trek-lego/
    Jak Ci mało, możesz inny założyć 😉 .

    Dreamweb
    Participant
    #242279

    No, ale właśnie prawie, co - jak wiemy - różnicę robi...

    Owszem, ale sam fakt że podstawy są podobne, z tą różnicą że tym razem mu się udało, można w sumie doliczyć do podobieństw Logana do poprzednich filmów z serii, jakie ongiś wymieniałem:

    http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=3247&page=18#msg323272

    Jakiś się znajdzie:

    O dzięki, będę pamiętał. 🙂

    Q__
    Participant
    #242280

    sam fakt że podstawy są podobne, z tą różnicą że tym razem mu się udało

    Ciekawe, swoją drogą, czy wynika(łoby) to z wyjątkowej perfidii wrogów mutantów w filmowych uniwersach, z ich umysłowej inercji ("próbował Stryker, spróbujmy i my"), czy też z logiki świata przedstawionego (posłużyć się Xavierem, a raczej jego mocą, jest prościej, niż zastosować inne sposoby)?

    O dzięki, będę pamiętał. 🙂

    Nie ma za co 😉 .

    Pleiades
    Participant
    #242290

    Ja w Lego ewentualnie akceptuję gry, bo zestawy Lego in real już dawno mnie pokonały swoją ceną... Dlatego też mam serię całą figurek z MCU, ale to z Chin 😉

    • This reply was modified 2 years ago by Pleiades.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 148 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram