Forum Trek.pl Newsy Star Wars Sulu w "Gwiezdnych Wojnach"

Sulu w "Gwiezdnych Wojnach"

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #4218

    Ze swą pracą przy podkładaniu głosu pod postać nowego złoczyńcy o imieniu Lok Durd w Star Wars: The Clone Wars, George Takei dokonał nowego przełomu.

    [more]Jak informuje Newsarama, Takei jest pierwszym aktorem, który pracował zarówno dla Star Trek jak i Star Wars.

    "Nie biorę pod uwagę zmiany statku," wyjaśnia Takei. "Filozofia 'Star Trek' obejmuje różnorodność wszechświata, a 'Star Wars' jest częścią tej różnorodności. Myślę też, że 'Star Trek' i 'Star Wars' odnoszą się do siebie nawzajem nie tylko przez słowo 'Star w nazwie.'"

    Takei przyznaje, że istnieją różnice między tymi dwoma produkcjami.

    "'Star Trek' to science fiction," powiedział Takei "'Star Wars' to science fantasy. Opierając się na odcinkach, przy których pracowałem, myślę, że w 'Star Wars: Clone Wars' zaczynamy widzieć pewne połączenie. Filozoficznie traktuje o niektórych aspektach obecnych czasów, z czego 'Star Trek' był znany od zawsze. Wojna, pokój, technologia, humanizm, poświęcenie i odwaga; te aspekty. To mnie wciągnęło."

    Praca przy animowanym Star Wars jest dla Takei inna niż przy animowanym Star Trek

    "Gdy tworzyliśmy animowany 'Star Trek,' próbowano dostosować harmonogram prac do nas" powiedział Takei "Więc podchodziliśmy do tego indywidualnie. Często zdarzało się, że gdy ja przychodziłem, Leonard [Nimoy] właśnie wychodził. Gdy zaczynałem nagrywanie, mieli scenariusz z moimi kwestiami podkreślonymi kolorem. Miałem tylko odczytać swoje kwestie zgodnie z odgrywaną sceną. Nigdy nie grałem z Leonardem. Potem, gdy ja wychodziłem, przychodził Jimmy Doohan i dodawał swoje kwestie."

    Ale ze Star Wars było inaczej.

    "Inną rzeczą odróżniającą animowane 'Star Wars' od 'Star Trek' jest praca aktorów. Rzeczywiście pracowałem tu z innymi aktorami. Gdy robiliśmy nagranie dla Clone Wars] obecny był cały zespół. Mogliśmy więc dopasować się jeden do drugiego. Masz wtedy lepsze pojęcie co do charakterystyki, rytmu głosowego innych postaci."

    Cały artykuł można przeczytać tutaj.

    Źródło: TrekToday[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram