Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Styczniowe zapowiedzi SCI FI Channel

Styczniowe zapowiedzi SCI FI Channel

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #5265

  Nowy rok w SCI FI Channel zacznie się szczególnie atrakcyjnie dla fanów Gwiezdnych Wrót, ale wielbiciele innych produkcji spod znaku fantastyki też nie powinni mieć powodów do narzekań. Zapraszamy.

  [more]Gwiezdne Wrota: Wszechświat - sezon pierwszy

  Dwa odcinki w czwartki o 21:00. Początek 21 stycznia

  Kanał SCI FI po raz pierwszy zaprezentuje na swej antenie adaptację klasyku Gwiezdne Wrota. W tym miesiącu odbędzie się bowiem premiera serialu Gwiezdne Wrota: Wszechświat. Ten fantastyczny, nowy cykl z Robertem Carlylem, Justinem Louisem, Elyse Levesque i Brianem J. Smithem w rolach głównych opowiada o grupie żołnierzy, naukowców i cywilów, którzy zostają uwięzieni na prastarym statku o nazwie Destiny gdzieś daleko od Ziemi. Zawieszeni w czasie i przestrzeni, bohaterowie podróżują w nieznanym kierunku, próbując dotrzeć do domu. Po drodze napotykają wiele przygód i niebezpieczeństw. Jedni wychodzą z nich jako bohaterowie, inni - jako złoczyńcy... a jeszcze inni wcale z nich nie wychodzą.

  ==========

  Eureka - sezon pierwszy

  Środy o 21:00. Ostatni odcinek sezonu 27 stycznia

  Dołączona grafika

  Wypadek samochodowy sprawia, że szeryf federalny Jack Carter (Colin Ferguson) trafia do tajnego miasteczka o nazwie Eureka. Wydawałoby się, że władze Stanów Zjednoczonych zgromadziły w tym dziwnym miejscu wszystkich geniu. szy świata, by pracowali oni nad zatwierdzonymi przez rząd ulepszeniami i wynalazkami. Gdy pewien eksperyment kończy się niepowodzeniem, Jack zostaje obrany następcą rannego szeryfa. To jednak nie jego intelekt, ale zdolność empatii i łatwość nawiązywania kontaktów zdecydowały o tym, że stał się on idealnym kandydatem na ten urząd. Już wkrótce Jack przekonuje się,

  że Eureka jest bardziej tajemnicza, niż mu się wydawało.

  ==========

  W pogoni za prawdą (Destination Truth) - sezon drugi

  Środy o 21:50

  Dołączona grafika

  Specjalista w dziedzinie zagadnień paranormalnych, Josh Gates, zabiera widzów w podróż dookoła świata w poszukiwaniu odpowiedzi na przeróżne pytania, dotyczące zjawisk nadprzyrodzonych. Co tydzień Josh odwiedza inne miejsce. Przeprowadza rozmowy z naocznymi świadkami, by dotrzeć do sedna niektórych najbardziej tajemniczych mitów świata. Josh i jego zespół robią wszystko, co w ich mocy, by wytropić yeti na Mount Everest, odnaleźć dinozaura na zambijskich bagnach i wykopać robaka śmierci w Mongolii. Próbują też odszukać leniwca w amazońskiej dżungli oraz rzecznego potwora na Filipinach.

  ==========

  Miniseriale Stephena Kinga

  Kanał SCI FI poświęci poniedziałkowe wieczory autorowi wszelakich opowieści grozy - Stephenowi Kingowi. Co tydzień - od 11 do 25 stycznia - o godz. 21:00 pokażemy niektóre z najlepszych adaptacji jego mrożących krew w żyłach historii. Zaczniemy 11 stycznia od Stephen King: Langoliery. Następnie, 18 stycznia, wyświetlimy Stukostrachy. Na zakończenie tej swoistej uczty, 25 stycznia, obejrzeć będzie można Stephen King Bastion. W tych fantastycznych miniserialach zobaczymy całą plejadę gwiazd. Wystąpią w nich m.in. Gary Sinise, Molly Ringwald, Rob Lowe, a nawet sam Stephen King! Nie przegapcie więc Państwo tych poniedziałkowych podróży do dziwnego, zniekształconego świata mistrza Kinga.

  ==========

  Wieczory strasznych filmów

  Soboty o 21:00

  Styczniowe soboty na kanale SCI FI przebiegać będą pod znakiem strasznych filmów. Co tydzień na godzinę 21:00 zaplanowaliśmy podwójny seans filmowy dla amatorów mrożących krew w żyłach opowieści. Na naszej antenie obejrzeć będzie można wówczas wyłącznie horrory, dreszczowce i filmy grozy. Pokażemy zarówno klasyki, jak i nowe historie, gwarantujące nocne koszmary. Sobotnie wieczory na antenie SCI FI zamienią się w Wieczory strasznych filmów.

  W tym miesiącu pokażemy: Pogromca, Władca życzeń 4, W oczekiwaniu na atak, Ałmaz: Czarna skrzynka, Zombie, Władca komarów, Pająki 2, Amityville 3: Demon, Pozostawiona w ciemności oraz Najeźdźca.

  ==========

  Filmowe propozycje stycznia

  Zarażeni

  PREMIERA - Piątek 8 stycznia o 21:00

  Para reporterów gazety - "The Boston Daily", Ben (Gil Bellows) i Lisa (Maxim Roy), znajduje temat na artykuł swojego życia. Burmistrz miasta ginie w zamachu. Jego zabójca twierdzi, że nadciąga obca inwazja. Jest przekonany, że wszyscy urzędnicy państwowi zostali czymś zarażeni. Ben i Lisa postanawiają sprawdzić prawdziwość słów zamachowca. Docierają do zaskakującego i przeraźliwego źródła.

  ==========

  Opętanie

  Wtorek 5 stycznia o 21:00

  Bohaterem tego nieziemskiego thrillera jest Tom Witzky (Kevin Bacon), mężczyzna, u którego w następstwie hipnozy pojawiają się wizje ducha dziewczyny. Z upływem czasu stają się one częstsze i bardziej intensywne. Tom za wszelką cenę próbuje je zinterpretować. Dowiaduje się, że zjawa ma na imię Samantha i że zaginęła w jego okolicy przed sześcioma miesiącami. Postanawia wyjaśnić, co się z nią stało.

  ==========

  Apollo 13

  Piątek 1 stycznia o 21:00

  Nagrodzona Oscarem dramatyczna interpretacja tragicznej, amerykańskiej misji lądowania na Księżycu z Tomem Hanksem i Billem Paxtonem w rolach głównych. W 1970 roku, po udanym starcie, wyprawa Apollo 13 na Księżyc zostaje przerwana. Drobna awaria pojemnika z tlenem wywołuje wybuch na pokładzie statku kosmicznego. Życiu astronautów Jima Lovella, Freda Haise'a i Jacka Swigerta zagraża poważne niebezpieczeństwo. Czy zespół NASA z Houston w Teksasie będzie w stanie zapewnić trzyosobowej załodze szybki i bezpieczny powrót na Ziemię?

  ==========

  Ten drugi

  Piątek 15 stycznia o 21:00

  Thriller z Deanem Stapletonem w roli doktora Franklina Vicka. Naukowiec ukrywa się w odosobnionej chacie w górach, by prowadzić badania nad środkiem, przywracającym życie nieboszczykom. Królikiem doświadczalnym w tym niebezpiecznym eksperymencie dobrowolnie zostaje student medycyny Adam Schmidt (Christian Oliver). Wielokrotnie traci on życie w imię nauki. Pociąga to jednak za sobą nieprzewidziane konsekwencje.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram