Forum Fantastyka Gry Gry Star Trek STU.COM.PL

STU.COM.PL

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    Posts
  • Kahless
    Participant
    #3272

    STU.COM.PL jest grą podobną do ogame, tworzoną przez fanów Star Trek'a, darmową i pozbawioną reklam.Akcja gry toczy się w galaktyce Drogi Mlecznej na przełomie XXII-XXIV wieku.Na razie można natknąć się na przedstawicieli trzech imperiów:-Federacja Zjednoczonych Planet-Imperium Klingońskie-Gwiezdne Imperium RomulanKażde imperium posiada własne statki kosmiczne.Galaktyka podzielona jest na sektor(na razie nie ma ograniczonej liczby sektorów, ale podobno ma być 10x10) w każdym sektorze jest 400 układów planetarnych (20x20), co daje nam 40000 układów.W każdym układzie jest od kilku do kilkunastu planet, to prawdziwy kosmos.Szukamy chętnych do testowania gry i osoby znające się na programowaniu i grafice.Gra jest w fazie testów, wiec potrzeba fachowców, a nie zwykłych graczy(na razie).Wszelka pomoc mile widziana.

    Pitmistrz
    Participant
    #50265

    Właśnie się zarejestrowałem całkiem ciekawie się zapowiada więcej powiem jak trochę pogram.

    uss predator
    Participant
    #50269

    Hm..... ta gra jest calkiem całkiem niemal że taka jak ogame tyle że nie czekaż wiecznie na to żeby wstawić do kolejki budowania więcej budynków zobaczymy jak będzie iść

    I. Thorne
    Participant
    #50287

    Zapowiada się interesująco. Tylko wrzućcie czwartego do brydża czyli Unię Kardazjańską i wtedy Federacja poczuje na sobie siłę i jedność Kardazjan.

    Reyden
    Participant
    #50295

    Gierka faktycznie ciekawie się zapowiada .

    Ma pare ciekawych rzowiązań w stosunku do Ogame - np. możliwość budowania kilku budynków naraz .

    W samym twoim poście wkradł się błąd - powinno być przełom XXIII/XXIV wieku .

    Ale ma też parę błędów - gdzie nie gdzie są duże błędy językowe ( np. napęd falowy czy Wojna w Zatoce 359 ) , obrazek Excelsiora jest błędny .

    Fox Nemhauser
    Participant
    #50320

    Witam,

    jestem pomyslodawca projektu STU (Star Trek Universe). Dwie najbardziej rzucajace sie w oczy inspiracje to Star Trek (oczywiscie) oraz ogame (sama idea stworzenia gry urodzila sie ponad 2 lata temu, jednak dopiero pod koniec marca zaczalem pisac kod (w javie)).

    Ogame zainspirowalo, ale bron boze - nie mam zamiaru stworzyc klona, ktory rozni sie tylko nazwami i obrazkami 🙂

    Glowny moj cel to stworzenie gry, ktora oddawalaby jak najpelniej klimat Star Trekowych wojen (takich jak wojna z Dominion).

    Troche szczegolow:

    - w grze wystepuje kilka ras, obecnie grywalne imperia to: Romulanie, Klingoni, Federacja (rasy beda zroznicowane)

    - gra bedzie zapewniala kilka poziomow(sciezek/typow.. jak zwal tak zwal) zabawy - dla tych ktorzy maja czas i lubia latac ("farmic" / "zlomowac" a'la ogame), dla tych ktorzy maja mniej czasu i wola sobie spokojnie rozbudowywac swoje imperium (ale majac jednak do wyboru troszke wiecej opcji niz w znanym nam "ogame") oraz dla tych, ktorzy wola grac taktycznie - mniej klikania, wiecej myslenia

    - wprowadzone beda elementy rpg (poczawszy na rozwoju gracza, poprzez mozliwosc wypelniania "zadan" (questow), a na dowodcach skonczywszy (tacy odpowiednicy bohaterow)

    - wiekszy nacisk na ekonomie

    - prosta obsluga (czesciowo oznacza to, ze dostep do zaawansowanych opcji nastepowal bedzie z czasem, a wiekszosc z nich bedzie miala domyslne ustawienia dzieki czemu gracz nie zostanie zarzucony masa opcji, guziczkow i pokretel :P)

    Pare odpowiedzi na powyzsze posty

    - na razie powstaje szkielet, ktory faktycznie przypomina ogame - podstawowe pomysly sa bardzo podobne: zarzadzamy planetami (budynki, badania), flotami (budowa statkow, loty, ataki), design (domyslne ulozenie paneli jest obecnie zblizone do ogejmowego)

    - tak, pare bledow merytorycznych niestety zostalo popelnionych, ale na szczescie do projektu przylaczylo sie pare osob, ktore znaja kanon o wiele lepiej niz ja, wiec wiekszosc razacych bledow (ktorych mam nadzieje duzo nie bylo :P) bedzie usunieta; ogolnie -> bedziemy sie starali zadbac o to by tworzony przez nas swiat jak najbardziej przypominal ten, ktory znamy i kochamy 🙂

    - Unia Kardazjańska jest zdefiniowana jako imperium... i jesli wszystko pojdzie w/g planow to w ktorejs wersji stanie sie grywalna 🙂

    zapraszam do testowania pierwszych wersji gry na http://stu.com.pl

    oraz na forum

    http://board.stu.com.pl (gdzie jest masa informacji o tym co bedzie i jak bedzie to zrobione... jestesmy dosc elastyczni, wiec dobrze przedstawiony pomysl ma spore szanse akceptacji :P)

    p.s. gra jest dopiero w powijakach, wiec prosilbym o wyrozumialosc 🙂

    pozdrawiam,

    Fox Nemhauser a.ka. Malcolm Reynolds

    Reyden
    Participant
    #50347

    Ja również zapraszam do gry i forum - szczególnie że by się przydał ekspert od spraw Romulan , bo jak narazie takiego chyba nie ma , za to Klingonii wraz z Federacją się panoszą na forum 😀 .

    P.S. Thorne, Pitmistrz i inni którzy sie zarestrowali w grze , zapiszcie się też na forum .

    Krusty
    Participant
    #50348

    Tak z ciekawości zarejestrowałem się i muszę powiedzieć, że jest tak sobie, oczywiście doceniam wkład i wysiłek twórców i myślę, że może to przyczynić się do popularyzacji treka, ale trochę dużo bałaganu w samej grze min: nazwy statków, pomieszanie różnych er np. federacja posiada statki przedfederacyjne, które spokojnie można zastąpić innymi, zauważyć też można brak trzymania się klas, obrazki też nie są zbyt ciekawe, niektóre nazwy biją w oczy itp. Więc panowie przed wami długa droga i żmudna praca ale życzę powodzenia. Mam też taką małą propozycje może byście jakoś się dogadali z tutejszym szefostwem i przenieśli tutaj albo przynajmniej podpieli tu wasze forum dałoby by to pewne plusy zresztą przykład Zarthosa i USS Excelsiora dobrze o tym świadczy.

    Dalek
    Participant
    #50349

    Mam też taką małą propozycje może byście jakoś się dogadali z tutejszym szefostwem i przenieśli tutaj albo przynajmniej podpieli tu wasze forum dałoby by to pewne plusy zresztą przykład Zarthosa i USS Excelsiora dobrze o tym świadczy.

    My jesteśmy za. Podpięcie byłoby mniej praktyczne niż zwykły dział (brak potrzeny ponownej rejestracji). Jeśli się zdecydujecie to napiszcie do Piotra prywatną wiadomość. Ustalimy szczegóły.

    Fox Nemhauser
    Participant
    #50350

    podpiecie czyli taki link przekierowujacy na nasze forum, tak?Krusty, na razie jest tak sobie bo dopiero zaczynamy i sama grafika bym sie nie sugerowal bo sporo sie zmieni :-)a co do tresci merytorycznych - juz pare znajacych sie na rzeczy osob do teamu wstapilo i pracuje nad tym by bylo lepiej pod tym wzgledem. jesli masz czas i checi to rowniez zapraszam :)z nazwami klujacymi w oczy zgodze sie calkowicie - sam przywyklem do ogladania w oryginale wiec wersja angielska (ktora mozna wybrac) ma nazwy oficjalne, a polska - juz nie bardzo 🙂

    Krusty
    Participant
    #50351

    Obecnie jestem takim niedzielnym użyszkodnikiem na forach 😉 ale będę się z ciekawością przyglądał się projektowi i jeśli potrzebujecie pomocy to chętnie pomogę, ale niestety może to być jedynie pomoc odnosząca się do konkretnych problemów gdyż ograniczony jestem przez zaburzenie temporalne, które my starzy bolianie zwiemy w starożytnym języku: SESJA 😉 z akcentem na E.

    podpiecie czyli taki link przekierowujacy na nasze forum, tak?

    Tak

    Kahless
    Participant
    #51948

    Hmm... Kardazjanie by się przydali? Tak na pewno! Dla tego zapraszam wszystkich ekspertów do tworzenia tej gry. Niebawem mają rozpocząć się pierwsze bitwy 🙂

    Coen
    Participant
    #71722

    Stronka nie działa, czyżby projekt umarł?

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram