Forum Fandom Opowiadania Strona Opowiadań

Strona Opowiadań

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Posts
  • Zarathos
    Participant
    #2459

    WitamNa forum Orion Tok'ra trwała dyskusja (krótka raczej :D) na temat utworzenia strony zbierające fan-fici z różnych forów i od różnych autorów, zmieniania ich na format HTML, ew upiekszania grafiką i prezentowania w jak najładniejszej formie szerokiej publiczności. Założenia stronki są następujące1) Opowiadania nie tylko z TSS, ale tez z innych forow i stron (rzecz jasna po uzyskaniu zgody autora) oraz nowe (mozna przesylac adminowi/sprawdzaczom biggrin.gif)2) Przeslane opowiadania (i te, ktorych autorzy wyrazili zgode na umieszczeni na stronce) sa automatycznie poddawane kontroli gramatyczno-ortograficzno-stylistycznej. Autor przesylajac/wydajac zgode na publikacje opowiadania wyraza zgode na poprawienie ew bledow.3) Grafiika - jak wyzej: autor pozwala na ilustrowanie opowiadania4) Nowe opowiadania przesylane tylko i wylaczenie pod postacia plikow w ktorych mozliwe jest formatowanie tekstow (doc, rtf, wpd, pdf)5) Autor pozwala na sformatowanie opowiadania i zapisanie go w formacie PDF (mozna by tak uwieczniac co lepsze i dluzsze teksty/cykle)6) Admin + ew pomocnicy zmienialy by sformatowany tekst na html (daje lepsze mozliwosci formatowania niz automatyczne systemy - wiem cos o tym, bo korzystam z fanfic.net i dostaje czasem bialej goraczki), zapisywali albo w bazie albo jako podstrony html.7)... Opowiadania tylko sci-fi i fantasy rzecz jasna----Strona jednak zastartuje dopiero, gdy będę miał wystarczającą ilość współpracowników. Wszystkich chętnych proszę o zgłoszenia na PM.Poszukuję:1) sprawdzaczy - wymagania: b.dobra znajomość polskiego (stylistyki i gramatyki, ortografię word sprawdzi)2) programistów - wymagania: znajomość HTML'a i wykorzystania CSS (skrypty stylów sam już przygotuje)

    Zarathos
    Participant
    #43561

    Po bolach rodzenia okazalo sie, ze zabraklo pielegniazy i dziecko wylano z kapiela (czyli ze strony HTML nici).

    Jednak jestem uparty i (na razie glownie na potrzeby swoich opowiadan i strony PBEM) stworzylem archiwum oparte o forum phpBB (latwiej zarzadzac niz HTML'owa strona no i nie trzebal tyle skrobac PHP'a).

    Strona znajduje sie pod adresem http://www.opowiadania.ussexcelsior.net i jest otwarta dla wszystkich (goraco zapraszam). Rzecz jasna nie ma to byc konkurencja 😛 dla dzialu opowiadan na TSS (sam mam zamiar nadal tu umieszczac swoje teksty).

    Strona oferuje miejsce i darmowe sprawdzanie/edycje stylistyczna tekstow (to drugie na zyczenie autora). Dla co lepszejszych (czyli stad to w sumie wszystkich) istnieje mozliwosc stworzenia dzialu autorskiego w ktorym autor bedzie mial tylko swoje opowiadania).

    PS - Mimo, ze archiwum opowiadan oparte jest o phpBB to nie jest forum dyskusyjnym, wiec to 'ogloszenie' chyba nie lamie zasad TSS 😀

    Khanmael
    Participant
    #87736

    Witam,Do tego typu rzeczy najprościej użyć jakiegoś CMSa Z użyciem tego narzędzi publikacja tekstów będzie prawie natychmiastowa a i komfort użytkowania nieporównywalnie wyższy niż "skrobanie" html-a tudzież kodu php.Z takich ogólnodostępnych polecam joomla, pod warunkiem że istnieje możliwość jego instalacji.pozdro.

    Piotr
    Keymaster
    #87746

    Jak już w zeszłym roku informowałem, dział opowiadań "się robi", tylko jak zwykle to trwa, bo co rusz coś wypada. Ostatnie miesiące sporo czasu zajęły nam prace nad STOnline.pl, ale plany się nie zmieniły.

    Zarathos
    Participant
    #87902

    Khanmael - zerknij na daty. Temat już raczej nieaktualny, nie sądzisz? Zresztą - piszę już tylko piórem i nie chce mi się przepisywać tego potem, więc opowiadań made by Zarathos już raczej nie będzie.

    Khanmael
    Participant
    #87917

    hehehe, no fakt:) nie zauważyłem jak bardzo przedawniony temat:)to może by go zamknąć..?pozdro.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram