STOked - odcinek 109

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • Slawek
  Moderator
  #6563

  No i stało się. Po kilku dłuższych zastojach i przerwach, licznych zmianach w procesie produkcji, niespełnionych obietnicach i sztucznie napędzonym entuzjazmie na przyszłość, przyszła pora zawiesić działalność. Nie, jak na ironię nie chodzi o Star Trek Online, lecz swego czasu jeden z bardziej oddanych mu podcastów - STOked. Choć sam odcinek 109 może na to nie wskazywać, tak klip z jego początku mówi wszystko - program zostaje wstrzymany. W powody nie będziemy się zagłębiać, szczególnie, że nie wygląda to na permanentne anulowanie. Tymczasem w "ostatnim" epizodzie znajdziecie komentarz Chrisa na temat niespełnionych obietnic i przyszłości gry, a także krótką analizę zmian jakich doczekają się niemal wszystkie tzw. sety (Borg, Aegis, STF etc.). Odcinek obejrzeć możecie poniżej:

  Slawek
  Moderator
  #102882

  Jeśli mogę sobie pozwolić na prywatny komentarz, to imo niewielka strata. Po odejściu Jeremy'ego ten show nie był już taki sam.

  Zarathos
  Participant
  #102912

  Akurat powody są raczej jasne - nie ma o czym tworzyć odcinków. W STO nie dzieje się nic nowego, nie ma o czym mówić. Będzie o czym ówić, będą (może) nowe odcinki. Pora powiedzieć bye bye (co mnie nie dziwi, dziwi mnie że nie zakończyli wcześniej). Ciekawe, czy pojawi się TORked :DPrzy okazji - mam wrażenie, że przewidywania co do przyszłości gry są trafne. Zbyt trafne. Albo będzie nowa treść do gry (PvE), albo gra padnie na twarz. A patrząc na zapowiedzi i przeszłość STO - nie liczę na wielką ilość nowych misji.

  Slawek
  Moderator
  #102913

  Gra wchodzi w model F2P, wprowadziła mnóstwo nowości systemowych i w samej rozgrywce, na najbliższe tygodnie/miesiące już zapowiedziano nową zawartość (rzekomo co tydzień coś nowego), nie wspominając o drugiej rocznicy i Featured Series 4, a Ty twierdzisz, że nie ma o czym mówić? Nie było raczej o czym mówić w zeszłym roku, w okresie znacznie większej suszy. Teraz STO zaczyna się rozkręcać i wreszcie można mieć nadzieje na skupienie uwagi nie na systemie, lecz właśnie zawartości. Mamy uniwersalną walutę, mamy nową walkę naziemną, mamy doffy, mamy foundry, mamy fundamenty pod rozgrywkę F2P - teraz miejmy nadzieje skupią się na nowych misjach i daily.Wydaje mi się, że Chris się po prostu wypalił. To nie jest gracz, tylko fan treka, przez co nie wszystko potrafił ogarnąć i wyznaczyć priorytety. Ekipa na Skype nie zawsze była w tym pomocna, gdyż prawdę mówiąc te ich segmenty taktyczne to śmiech na sali z udziałem kapitana oczywistego. Dlatego mówię, że strata niewielka, gdyż urok podcastu do tej pory tkwił właśnie w prowadzących - fanboy'u treka oraz graczu MMO. Uzupełniali się obserwacjami i uwagami, jakkolwiek krytycznymi wobec gry, ale było to szczere. Teraz od odejścia Jeremy'ego miałem wrażenie, że strasznie to wszystko udawane i na siłę.A TORked zdaje się robią. Trafiłem przypadkiem na ichnego Live'a, jak coś kręcili o TOR.

  MnICH
  Participant
  #103045

  A to dlatego wczoraj w godzinach, w ktorych "powinien" leciec live STOked streamowali samego "gameplaya" ze STO. ;PWczesniej nie mialem okazji ogarnac ofcinka 109 z "releasu" (ale ogladalem czesciowo jego stream). ;)Fakt, ze STOked bardzo duzo stracil jak Jeremy zwinal zabawki, ale i tak lubilem go sluchac/ogladac - tymbardziej, ze teraz moglem wrocic do gry jako "silver" co zwiekszylo zainteresowanie sama gra. 😉

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram