Forum Fandom Kluby i grupy IKC Kronos Startrek 11 w Lublinie

Startrek 11 w Lublinie

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Author
    Posts
  • Jarrod
    Participant
    #4605

    Wszystko wskazywało na to, że w naszym pięknym mieście zobaczymy najnowszy film Star Trek. W cinemacity jeszcze w kwietniu można było podziwiać plakat z enterprisem i podpisem 'w kinach od 8 maja'.

    Niestety dystrybutor filmu dał ciała i wygląda na to że nowego st wogóle nie bedzie w Lublinie.

    Parę dni temu wybraliśmy sie z Troi na przeszpiegi do cc i jedyne co udało się zdobyć to .. ulotki najnowszego filmu.

    Ogólnie niezła lipa.

    Dołączona grafika

    fluor
    Keymaster
    #71869

    Czy jakieś kino potwierdziło, że będzie? Bo ulotki miały też kina, z których później się wycofano...

    Jarrod
    Participant
    #71886

    Czy jakieś kino potwierdziło, że będzie? Bo ulotki miały też kina, z których później się wycofano...

    http://lublin.naszemiasto.pl/kino/film/7396.html

    Niestety, obecnie żadne z kin w mieście nie wyświetla tego filmu.

    Poszukam jeszcze, ale czarno to widzę.

    edit...

    Znalazłem jednak 🙂 🙂 🙂

    Kino 'Apollo' (dawne 'Wyzwolenie') podaje, że 15 maja premiera..

    http://www.novekino.pl/kina/wyzwolenie/index.php?akt=76

    Senok
    Participant
    #72310

    Ja byłem dzisiaj... moje wrażenia są tutaj: http://www.trek.pl/forum/index.php?showtopic=5860 (10 strona - pierwszy na górze - chyba?)

    Jakby co to jest to w "Star Trek" > "ST XI - wrazenia [spoilery]".

    Jak zwykle jest się czego czepiać...

    ST8 i ST10 (w takiej właśnie kolejności) i tak były najlepsze 😀 .

    Jarrod
    Participant
    #72373

    Byliśmy, widzieliśmy 🙂 Było super, wszyscy dostali po plakacie 😀

    Dołączona grafika

    Dołączona grafika

    O wrażeniach z seansu jeszcze napiszemy.

    fluor
    Keymaster
    #72379

    Jak ja Wam zazdroszczę tych plakatów 🙂 Przywieziecie na TrekSferę, please? Widać, że się chłopaki postarali...

    Cylonka
    Participant
    #72386

    Też mam plakat - wyszliśmy zauroczeni. Suuuper!!

    Cylonka
    Participant
    #72393

    Opisze dokladniej wrazenia:(Senok! prosze nie bądz tak krytyczny 🙂 - imho:- film na miare dzisiejszych czasów- stare wzory statków, mundurów + dodali nowe szczegóły = wyszlo rewelacyjnie- akcja , montaż super- casting - bardz odbry- gra aktorska - b.db.- szczegóły rezyserskie - dopracowane- szczegóły realiów Treka - było na prawde dobrze. Nie mają sie czego wstydzic.- ulubiny technobełkot - mniami! ;)- fabuła - niezła, wciągającaDarowalam sobie czytanie recenzji i czegokolwiek przed premierą. Nie wiedzialam nawet ze bedzie Spock. Ale warto było. Nie potrafie opisac ogromnego wzruszenia gdy zobaczylam Go na ekranie.:)

    Senok
    Participant
    #72399

    Eee - nie było najlepiej... można się wielu przyczepić a o kilku pisałem we wcześniej wspomnianym poście. Oczywiście były też i ogromne plusy, które mnie zaskoczyły 😀 .No i ja też chcę plakat i darmową Colę... u mnie tak nie ma niestety 🙁 .A też mieliście w Lublinie to genialne tłumaczenie: 'Robocop' do młodego Kirka: "Jak się nazywacie, Obywatelu?"? LOL

    Cylonka
    Participant
    #72420

    tak, być może masz rację - jeśliby się zastanowić, z pewnościa moznaby znaleźć uchybienia. Zaden film nigdy nie jest od tego wolny. Ale tyle czekalismy na ten film! Poprzestane zatem przy swoim zdaniu - film - moim zdaniem - ma wiele zalet, zdecydowanie przewyższają one jego nieliczne na prawde wady 🙂

    Jamjumetley
    Participant
    #72421

    Byliśmy, widzieliśmy 🙂 Było super, wszyscy dostali po plakacie 😀

    Ja też może się załapię na plakat - znajomości 😛

    Jarrod
    Participant
    #72989

    Na najnowszy film "Star Trek" wybrałem się znając jego treść tylko z trailerów. Darowałem sobie wszelkie opisy i recenzje.Z pewnością był to długo oczekiwany film z logo "Treka".Film rozpoczyna się zwyczajnie, ot widzimy statek o klasycznych tosowych kształtach majestatycznie poruszający się po ekranie.Pierwsze spojrzenie na mostek i już widzę że wiele się zmieniło. Przerażenie zamienia się w radość, ze proste pomieszczenia znane z serialu nie uległy aż tak wielkiej zmianie. Wszędzie zrobiło się o wiele jaśniej może tylko trochę za bardzo. Znakomicie wyglądają we współczesnym wydaniu ekrany i konsole statku.Maszynownia zadziwia ogromem, przestrzenią, oraz surową stalą. Ciekawie wygląda hydraulika o której to mówił Scotty w filmie STIII "im bardziej skomplikowana hydraulika, tym łatwiej ja zatkać".Statki pomimo zaokrąglonych kształtów prezentują sie doskonale, promy są tak kanciaste jak powinny być. Efekt wejścia w warp i samego lotu jest interesująco nowatorski jak na Star Treka, znane z serialu "Enterprise" uzbrojenie w postaci wysuwanych gondol fazerów, stanowi ich interesujące rozwinięcie.Co do postaci, widać że aktorzy starają się mówić tak by naśladować swoje pierwowzory, jednym wychodzi to lepiej drugim gorzej. Rewelacyjny jest tu Spock, kapitan Kirk trochę już naciągany, za to doktor swoim marudzeniem powala.Są też postaci które nie powinny się wg chronologii Treka w ogóle znaleźć w filmie, choćby Scotty i Checkow. Scottiego poznajemy na Delta Vedze, w towarzystwie nieznanego obcego, a w tle słyszymy tribble. Niestety autorzy poszli tu na całość i postanowili stworzyć alternatywna wizję historii federacji. Postawili tym wszystko na głowie..Dodatkowe smaczki w serialu to czasem trudne do wyłowienia szczegóły czy gra słów, dodają tylko projekcji tego czegoś co potrzebują dawni fani.Pojawienie się w filmie L.Nimoya wciska w fotel.. bo przecież Nimoy to Spock..Romulanie w filmie są niestety zupełnie nie tacy jacy powinni być.. no może ich podstępność jest jak trzeba, reszta niestety łącznie z ich statkiem i jego wnętrzami. Sam statek "Narada" zadziwia swoim ogromem, rozmachem wystających macek, a to tylko prosty statek górniczy ulepszony technologią borg. USS.Kelvin przy nim to maleństwo.Ścieżka dźwiękowa jest również ciekawa - odpowiednio nowatorska jak na tak długo oczekiwany film. Skomponowano zupełnie nowe motywy przewodnie. Nie ma tu znanych z poprzednich częsci linii melodycznych, jednak jest to zupełnie do przyjęcia - muzyka zdaje się dodatkowo podkreślać nową erę filmu, w jaką wydaje się wkraczać seria Star Trek.Na pierwszy premierowy seans przybyło około 30 osób, wszyscy dostali po plakacie i cole, na drugim było podobno około 20 osób.Film podobał nam się bardzo, dlatego wybraliśmy się ponownie 🙂

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram