Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Starship Troopers a.k.a Żołnierze Kosmosu

Starship Troopers a.k.a Żołnierze Kosmosu

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 47 total)
  • Author
    Posts
  • GWYNBLEIDD
    Participant
    #23825

    No to pozwolicie ze i ja dorzuce swoje trzy grosze do dyskusji. Pierwszy raz film widzialem w kinie tuz po jego premierze w Polsce. I wtedy film bardzo mi sie podobal. Niestety moim zdaniem przy blizszym poznaniu Zolnierze kosmosu mocno traca. Akcja jest rwana a podstawa filmu jest bezsensowne nakreslenie systemu ktory mi przypomina jakas dyktature - vide mundury itp. Plusem jest dla mnie niezle poprowadzony watek nazwijmy to romansowy. No i kilka efektow specjalnych. To z pewnoscia nie jest film ktory fan sf koniecznie musi obejrzec.

    Krusty
    Participant
    #23835

    Jako że twórcą tego filmu był Paul Verhoeven to nie można go traktować zbyt serio. Jest to raczej satyra na amerykański hura patriotyzm, który czasami zatacza o faszyzm, polana syropem s-f., co daje zdumiewający efekt i dzięki temu od czasu do czasu wracam do tego filmu. Niestety nie widziałem drugiej części filmu i kreskówki ani nie czytałem książki.

    The D
    Participant
    #24134

    Człowieku gdzie w tym filmie widziałeś elementy naśmiewania się z filmów fantastycznych ? Nie twierdzę że Starship Troopers to film wyśmienity, ale to dobry kawałek s-f, może w nim zbyt dużo patriotyzmu, ale wstawki propagandowe doskonale to uzupełniają. Film z przymrużeniem oka ?

    No chociażby robale wyżerające mózgi przeciwników żeby poznać ich wiedzę - przecież to chwyt nadający się na początek ubiegłego wieku

    Sai
    Participant
    #24139

    (...) to chwyt nadający się na początek ubiegłego wieku

    [post="22719"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Mózgi wysysane przez robale to całkiem fajny pomysł, według mnie oczywiście, aczkolwiek zgadzam się że jest on lekko tragikomiczny. 😀 Co do pomysłów z ubiegłego wieku, to w porównaniu z nimi dziura w czaszce jest super poważna. Kiedyś drastycznych scen w s-f nie pokazywali tak chętnie jak teraz. 😉

    Galactica
    Participant
    #85396

    Obejrzałem pierwszą i trzecią część filmu. Nawet mi się podobał. Chciałbym obejrzeć i drugą oraz może przeczytać książkę.

    Eviva
    Participant
    #85397

    Starship Troopers ma dużą zaletę, a ta zaleta nazywa się Jolene Blalock 🙂 Poza tym, niezły film,z fajerem.

    Pitmistrz
    Participant
    #85398

    Dwójki nawet nie ma co oglądać bo to jakieś nieporozumienie a nie film.

    Galactica
    Participant
    #85405

    Ciekaw jestem czy będzie czwórka.

    Eviva
    Participant
    #85410

    Ciekaw jestem czy będzie czwórka.

    O tym nawet Jolene jeszcze nie wie, choć chciałaby - czytaj tutaj.

    Flashbones
    Participant
    #85417

    Jaka będzie czwórka zobaczymy w przyszłości, wszystkie poprzednie obejrzałem, najbardziej mi się podobała jedynka, 2 i 3 też były dobre.

    The D
    Participant
    #85419

    Dwójki nawet nie ma co oglądać bo to jakieś nieporozumienie a nie film.

    Ano fakt - dwójka to taki horror SF klasy B i nie ma nic z klimatu jedynki.

    Za to książka zalicza się do klasyki fantastyki naukowej (no i opowiada w sumie inną historię niż film).

    Eviva
    Participant
    #85421

    A czy ta owa książka była tłumaczona na polski?

    The D
    Participant
    #85423

    Owszem, pod tytułem "Kawaleria Kosmosu", wydawnictwo Amber.

    Silver Phoenix
    Participant
    #85425

    Aye. I polecam ją z całego serca. Wykład z etyki na temat wychowania w XX wieku? Bezcenny...

    Ulubiony cytat?

    "- Wszechświat - jak wiemy - składa się z elementów dualistycznych. Co jest na drugim biegunie władzy? Pan Rico!

    - Odpowiedzialność, panie wykładowco.

    - Brawo".

    Tia. Szkoda, że paru egzemplarzy nie mają na Wiejskiej.

    Książkę popełnił Robert A. Heinlein.

    r_ADM
    Participant
    #85428

    Tlumaczenie Starship Troopers, przynajmniej to, ktore ja mam, wole o pomste do nieba. Tlumacz jest slaby a do tego pomija spore fragmenty tekstu. W miare mozliwosci polecam jednak po angielsku.A co do ksiazki to imo jest slaba. Na plus zapamietalem tylko, wyzej wspomniany wyklad.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 47 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram