Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Starship Troopers a.k.a Żołnierze Kosmosu

Starship Troopers a.k.a Żołnierze Kosmosu

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 47 total)
  • Author
    Posts
  • Admirał Małecki
    Participant
    #2317

    Yo Ludzie. Jestem Admirał Małecki. Oprócz Star Treka lubię Żołnierzy Kosmosu oba filmy. Może nie każdy zna to więc dam pewną notke o co tam biega. Więc w XXIII wieku Ludzkość zostaje zaatakowana przez rasę insektopodobnych obcych "Arachnidów". Pierwszy atak Nastąpił na Buenos Aires. Dodać muszę że też zawarta w pierwszym filmie jest historia pewnego żołnierza "John Rico". A wracając do wątku wojny to po zniszczeniu Buenos Aires przez Asteroid wysłany przez arachnidy Rada Federacji Obywateli podejmuje decyzję o kontrataku. Zdecydowano że nastąpi Invazja na rodzimą planetę robactwa "Klendathu". Cała flota Federacji i całe siły zebrały się w Strefie Kwarantanny Arachnidów. Z lokalnej bazy miała wyruszyć flota na orbitę Klendathu. W filmie jest szczególnie pokazana Scena Invazji. Więc po rozpoczęciu natarcia Lądowniki dostarczyły piechotę na powierzchnię. Dalej już wam nie powiem. Obejrzyjcie a sami się przekonacie.

    Riri
    Participant
    #23720

    W Starych Trupach najlepsze sa wstawki propagandowe:)

    Ale film w porównaniu do książki jest beznadziejny. te fale piechoty...

    Jest to tak proamerykańskie, że aż boli, jescze bez sprzętu wsparcia

    Polecam przeczytanie książki, po polsku wyszła jako Kawaleria Kosmosu.

    /Edit/ Mozliwe że zółnieże kosmosu, nie mam książki pod rękom, czytałem już dość dawno temu.... mozliwe że sie pomyliłem...albo mam inne wydanie:)/edit/

    riri

    Sai
    Participant
    #23721

    Powiem że ten film mi się podobał. Drugiej części niestety nie widziałem, ale pierwsza zrobiła na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie. Według mnie doskonale przedstawione społeczeństwo, ach te przerywniki z informacjami, niezła historia z tymi robakami, fajne efekty specjalne, ogólnie film bardzo dobrze nakręcony. Z tego co pamiętam, film był zrealizowany na motywach książki, albo było odwrotnie ? Nie jestem pewien. Pomimo tego jest to jedna z moich ulubionych pozycji s-f . Nie ma chyba fana fantastyki, który nie widziałby Starship Troopers. 😀

    Gosiek
    Participant
    #23723

    Zgadza się, film był zrealizowany na motywach książki Roberta A. Heinleina Starship Troopers wydanej po polsku jako Żołnierze kosmosu. I książka jest od filmu zdecydowanie lepsza. Mniej w niej efektów, na których zbytnio skupili się twórcy filmu. Oglądało się to nawet przyjemnie, ale powalającą produkcją ten film zdecydowanie nie był. Ot, kolejne efektowne scifi, które nie zmusza zbytnio do myślenia. No i za dużo tam hurrrrapatriotyzmu. Przynajmniej dla mnie była to dawka zbyt wielka. ;>

    ---===EDIT===---

    Faktycznie, książka w pierwszym polskim wydaniu nosiła tytuł Kawaleria kosmosu ale z tego co pamiętam później wydano ją jako Żołnierzy...

    Admirał Małecki
    Participant
    #23726

    Na pewno się zgodzę że przesadzili z efektami i ścięli książkowy sens ale żaden budżet nie jest z gumy. Każdy by chciał zobaczyć wszystek sprzęt wsparcia. Ja na pewno chciałbym przeczytać książkę ale u mnie w regionie jakoś nie mogłem jej znaleźć.Druga część Żołnierzy jest na pewno całkowicie inna. Osobiście widziałem oba filmy i powiem że druga część to bardziej trhiller albo coś w konvencji Horroru chociaż mnie nie przestraszyło tam nic ( nowe gatunki robali tam są ).

    Unicorn
    Participant
    #23728

    Żołnierze kosmosu..... hmmmmm..... Kapitalna sprawa! Bardzo dobry film. Żałuje, że nie widziałam drugiej części 🙁 Ale pierwsza mi się bardzo podobała. To jeden z tych filmów jakie lubie. Bardzo przypadł mi do gustu, ale jakoś nie miałam okazji oglądać go zbyt wiele razy, a chciałabym :DOgólnie rzecz biorąc to bardzo dobrze nakręcony film z fajnymi postaciami i aktorami 😎

    Riri
    Participant
    #23729

    Drugiej cześci nie masz co żełować.... jest zła...

    pure evil...

    riri

    Admirał Małecki
    Participant
    #23740

    Drugiej cześci nie masz co żełować.... jest zła...

    pure evil...

    riri

    [post="21919"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Ja jako Fanatyk "Żołnierzy.." to lubię oba filmy. Cóż nie może być wszystko jednakowe no nie? Ale Postać Dax'a z drugiego filmu też jest ok.

    Moderator: nie cytujemy całych postów, na które odpowiadamy, zwłaszcza gdy piszemy TUŻ POD NIMI. A już szczegónie nie cytujemy podpisów z cudzych postów.

    The D
    Participant
    #23741

    Miałem okazję obejrzeć pierwszą część. W czasie oglądania miałem bardzo mieszane uczucia, aż mniej więcej w połowie uznałem że jest to film z przymrużeniem oka (coś mniej więcej jak Kill Bill) naśmiewający się z fantastycznych i w ogóle sensacyjnych konwencji, i jako taki wyszedł całkiem nieźle.

    Sai
    Participant
    #23751

    ... jest to film z przymrużeniem oka, (...) naśmiewający się z fantastycznych i w ogóle sensacyjnych konwencji, i jako taki wyszedł całkiem nieźle.

    [post="21943"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Człowieku gdzie w tym filmie widziałeś elementy naśmiewania się z filmów fantastycznych ? Nie twierdzę że Starship Troopers to film wyśmienity, ale to dobry kawałek s-f, może w nim zbyt dużo patriotyzmu, ale wstawki propagandowe doskonale to uzupełniają. Film z przymrużeniem oka ? Jeszcze nie widziałem filmu fantastycznego lub sensacyjnego, który byłby całkowicie spójny i logiczny w swoim ciągu przyczynowo – skutkowym. Każdy film należy oglądać z przymrużeniem oka, bo to tylko widowisko dla naszej przyjemności.

    tomjag
    Participant
    #23757

    Żołnierze kosmosu? ......oglądałem....., oglądałem pierwszą częśćMoim zdaniem fajny film. Przerazała mnie trochę w nim propaganda podlatująca na totalitaryzm. Czy taka przyszłość nas czeka?... Kto wie.Mam nadzieje, że niedługo uda mi się zobaczyć i część drugą. 😎

    Riri
    Participant
    #23758

    Ja jednak jeszcze raz zachece do przeczytania ksiazki. Poza zupelnie innym podejsciem do tematu (piechota _z-mechanizowna rulez), wyjasnia dokladnie przyczny wojny z robalami, przedstawia robale jako cywiliazacje, ale przede wszystki pokazuje dokladnie ustroj spoleczny federacji. A bomba nadajca - jestem trzydziestosekundowa bomba, 29...28...27... wymiata:P riri

    Admirał Małecki
    Participant
    #23764

    Co do czytania to się zgodzę. Ale mam pytanie. w Której księgarni mogę dostać tą książkę? Poluję już na nią od paru lat. I nic.

    Riri
    Participant
    #23765

    Robert A. Heinlein

    Kawaleria kosmosu

    tytuł oryginału: Starship Troopers

    tłumaczenie: Irena Lipińska

    wydawca: Amber

    miejsce i rok wydania: Warszawa 1998

    ISBN: 83-7169-602-7

    gatunek: fantastyka naukowa

    http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/12...E1F7CF611B9B248

    riri

    Admirał Małecki
    Participant
    #23766

    Wow szybko poszło.Pisze że towar jest niedostępny więc na bude mi taki adres gdzie nie mogę kupić książki na którą poluję tyle czasu. Ale dzięki za chęć pomocy.PS: Może znasz inne adresy?Notka z 22 grudnia 2004: Wygląda na to że ten temat już stracił popularność. Ale miło się pogawędziło o troopersach.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 47 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram