Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Stargate Universe - zarys fabuły trzeciego serialu

Stargate Universe - zarys fabuły trzeciego serialu

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #3753

  W końcu ukazały się konkretne informacje na temat planowanej trzeciej serii fabularnej spod znaku Gwiezdnych Wrót. Brad Wright wyjawił, na czym ma się opierać jej fabuła, opracowana wraz z Robertem C. Cooperem.

  [more]Stargate Universe będzie opowiadał o eksperymencie Pradawnych, który rozpoczęli miliony lat temu i porzucili, gdy postanowili ewoluować na wyższą płaszczyznę egzystencji. Wysłali oni dwa statki, by badały wszechświat. Pierwszy, zautomatyzowany, miał podróżować od galaktyki do galaktyki, instalując sieci gwiezdnych wrót. Drugi miał służyć do badań i eksploracji, został wysłany w ślad za pierwszym, ale bez załogi, która miała dotrzeć na statek później. Jak? No właśnie, tu znów przydatne okażą się wrota. Jak wiadomo, by nimi podróżować na inne planety, potrzebny jest adres składający się z siedmiu symboli. Ósmy symbol pozwala dotrzeć do innych galaktyk. Natomiast by dostać się na eksploracyjny statek Pradawnych, będzie trzeba użyć dziewięciu symboli. I tym sposobem główni bohaterowie STU znajdą się na jego pokładzie.

  To właśnie ów statek będzie centrum wydarzeń nowego serialu, a nie Ziemia czy odległa kolonia jak wcześniej. Nie wiadomo jednak, kiedy Stargate Universe powstanie. Powodów jest kilka, m.in. wysokie koszty, na pokrycie których SCI FI Channel może się nie zdecydować. A Wright i Cooper postawili sprawę jasno - albo serial będzie odpowiednio finansowany, albo nie ma sensu go tworzyć. Poza tym obaj twórcy planują dalej tworzyć pełnometrażowe filmy Stargate, a ekipa niechętnie myśli o powrocie do czasów, gdy musiała wyprodukować 40 odcinków rocznie. Możliwe zatem, że SGU rozpocznie się dopiero po zakończeniu Atlantis.

  Informacja pochodzi z GateWorld.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram