Forum Fantastyka Stargate Stargate SG-1

Stargate SG-1

Viewing 8 posts - 316 through 323 (of 323 total)
  • Author
    Participant

Ciężko tu mówić o zaliczeniu zgonu skoro sam się do tego sarkofagu doczołgał jeśli dobrze pamiętam.

Odnosi ciężkie obrażenia, długo długo nic, budzi się w sarkofagu. Choć właściwie - fakt, niby kto miał go upchnąć w tym sarkofagu, musiał się sam doczołgać. Czyli jednak cztery razy 🙂

Po obejrzeniu 08x12 mam wrażenie że załoga Prometeusza to kilkanaście osób - rozumiem że statyści kosztują, ale trochę tu przesadzili.

Wiem że to odgrzewanie po bandzie, ale aż się muszę uczepić. Teoretyczna załoga szkieletowa X-303 to 20 osób, to że może przenosić ponad 115 nie znaczy że musi 😀

Reyden
    Participant

Patrząc po 6x12 czy 8x12 to te 20 osób to za dużo , spokojnie wystarczy 1-4 osób aby mniej lub bardziej sprawnie kierować Prometeuszem .

PJW
    Participant

Mówiłem o załodze szkieletowej, tj. zachowane są wszystkie funkcjonalności okrętu. W 1-4 osoby prawdopodobnie dałoby się mniej lub bardziej sprawnie _kierować_ okrętem (zresztą - co to za sztuka użyć hipernapędu kiedy wszystko wyliczy za ciebie komputer), przy 20 powinien mieć pełną sprawność bojową, tj. powinno być możliwe manewrowanie okrętem przy prędkościach podświetlnych i jednoczesny sensowny ostrzał przeciwnika 🙂 Też nie jestem pewien skąd autorzy Ultimate Visual Guide wzięli tą liczbę, możliwe że wyssali ją (nomen omen) z kosmosu 🙂

Q__
    Participant

Ciekawe pokrewieństwa SG-1 z Twin Peaks:

MarcinK
    Participant

Miałem to wrzucić 😀

To wrzucę fanowskie intro filmu

• This reply was modified 7 months ago by MarcinK.
    MarcinK
    Participant

MarcinK
    Participant

Q__
    Participant

Wyjaśnienie out-of-universe (które zostało przywołane w jednym z pierwszych commentów) jest prostsze - budżet 😛 .

Viewing 8 posts - 316 through 323 (of 323 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram