Forum Fantastyka Gry Gry Star Trek Starfleet Command III - problemy, pytania, dyskusje

Starfleet Command III - problemy, pytania, dyskusje

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 96 total)
  • Author
    Participant

Jak tak czytam caly ten temat to sie powoli załamuje.

Gra mi się spodobała od pierwszego spojrzenia SFC3.

Nieststey z sama gra jest duzo gorzej.

Pless pomóżcie??/ Jaka taktyke stosowac podczas walki - aż wstydz się przyznac ale jak włączyłem kampanie federacji to na pierwszej misji sie wyłozyłem. Jesli chodzi o walke 1 na 1 to jakos z trudem sobie radze ale 2 lun 3 przeciwników to ide za każdym razem na dno .

Jeśli moge prosic o kilka wskazówek co do taktyki prowadzenia walki to będę baaaaardzo wdzięczny 🙂

Piotr
    Keymaster

Oj dawno nie gralem, tym bardziej w zwykla wersje - jaki poziom trudnosci masz i czym latasz?Szczerze mowiac, nie bardzo wiem, co robisz zle, bo niewiele napisales. Na poczatku jest ciezko, owszem, ale jakos idzie wytrzymac. Majac slaby statek, nie rzucaj sie na trudne misje (no nie liczac misji z kampanii, tu wyboru nie ma), skany itp zawsze troche punktow Ci dadza. W sam raz, zeby troche podrasowac statek. A w co inwestowac? Bron - na poczatek nic wielkiego, np. upgrde fazerow na szybkostrzelne (chyba te z oznaczeniem F o ile dobrze pamietam), thrusters - silniki manewrowe, pomoga wymanewrowac przeciwnikow - szybciej obrocisz sie do przeciwnika, szybciej bedziesz mogl strzelic, oslony, potem pancerz. W ogole na poczatku sprawdz, czy nie mozesz czegos do statku dokupic - nie pamietam czy na poczatku ma sie troche punktow.A w walce? Coz, uzywaj evasive maneuvers (jest taka opcja 😉 ) - trudniej Cie bedzie trafic. Wzmacniaj te oslony, ktorymi aktualnie jestes zwrocony do przeciwnika. Ogolnie to powinienes stosowac sie do tego, co mowil tutorial - mam nadzieje, ze go przechodziles - a jakos sobie poradzisz.Moze ktos ma lepsze rady - piszcie. 😉

Gosiek
    Participant

thrusters - silniki manewrowe, pomoga wymanewrowac przeciwnikow

Właśnie silniki manewrowe to klucz do sukcesu w walce - dzięki nim o wiele łatwiej uniknąć trafień czy dopaść 'martwy kąt' przeciwnika, który nie jest obsadzony dużą ilością broni. Przy walce z silniejszymi statkami to często jedyna skuteczna taktyka - siadasz wrogowi na nieuzbrojonym 'ogonie' i strzelasz do skutku. A dobre thrustery pomogą się na tymże 'ogonie' utrzymać.

nie pamietam czy na poczatku ma sie troche punktow

Przy starcie dostaje się około 300 pkt prestiżu - niewiele, ale wystarcza na dokupienie trochę lepszej broni czy zwerbowanie kilku oficerów o umiejętnościach większych niż nasza początkowa załoga. Imo warto się zastanowić nad zmianą taktycznego, który odpowiada za obsługę broni na naszym statku, na kogoś z lepiej rozwinietą zdolnością 'targeting' - podczas pierszych walk to troche ułatwi sprawę. Później załoga szybko sama się uczy i awansuje i po kilku misjach nie ma sensu ich wymieniać.

uzywaj evasive maneuvers - trudniej Cie bedzie trafic

Tylko trzeba pamiętać, że wtedy samemu też trudniej jest treafić przeciwnika, zwłaszcza torpedami. Moim zdaniem manewry unikowe sprawdzają się raczej w walce na dystans, gdy od przeciwnika dzieli nas niewielka odległość korzystanie z nich nie utrudni wrogowi trafienia naszego statku w znaczący sposób. Wtedy więcej z tego kłopotów niż pożytku.

shad
    Participant

Gry chyba nie da się kupić w Polsce? :[ W każdym razie ściagnąłem sobie zripowaną wersję.Mod Generations at War działą doskonale, jednak mod DM i TNG mega mod powodują, że po uruchomieniu, gra prosi mnie o włożenie CD. Jakieś rady?PS Oprócz rad, żeby kupić orginalną wersję płacąc za przesyłkę 4 razy więcej niż gra jest warta :oPoprawka: pod generations at war też juz nie działa. Tylko czysta wersja odpala bez problemu...

Krusty
    Participant

Hmn popatrzeć po torrentach lub emulu i poszukać pełnej wersji, z własnego doświadczenia wiem iż ripy gryzą się z modami, a orginalną wersje można kupić ja tak zrobiłem 😉 choć to dość syzyfowa praca.

shad
    Participant

A konkretnie jak zdobyłes pełną wersję? Aha, jeszcze pytanie: czy jest jakiś programik do konstrukcji własnych statków?No i jak ewentualnie zaimportować nowe statki do gierki?

Krusty
    Participant

http://starfleetcommand3.filefront.com/ - najlepsze miejsce jeśli szukasz czegokolwiek dot. SFC III

A swój egzemplarz zakupiłem jeśli mnie pamięc nie myli w szczecińskim Empiku gdy był już mocna przeceniony ;).

Zbychu
    Participant

Wlasnie zaczely sie wakacje, założyli mi internet i stwierdziłem że zamiast grać w Starfleet Commandera 1 sciągnę z sieci trzecią część...Szybko przypomniałem sobie zasady (jedynka była wg mnie trudniejsza), i zacząłem grać.Wszystko super ale dlaczego jestem ciągle porucznikiem? ❓ Przeszedłem WSZYSTKIE kampanie, w kampanii federacji mialem wszystkie odznaczenia, dowodziłem Sovereignem ulepszonym na maksa i ani razu nie dostałem awansu!!Misje tez przechodzilem na 100% wymagan, robilem wszystko co było trzeba więc nie jest to chyba problem osiągnięć bo te mam niezłe.. 😎 Czy ktos moze powiedziec co jest nie tak?

Piotr
    Keymaster

Ja chyba mialem podobny problem - chyba, bo bylo to dawno i pewny nie jestem. To jakis blad w grze zapewne. Wlasciwie zdaje sie, ze byla o tym mowa w tym topicu.

Krusty
    Participant

System awansów jest ściśle związany z prestiżem i akcjami, jakie podejmujemy w grze, awans dostaniemy tylko wtedy, jeśli ukończymy misje powyżej wymagań i to znacznie. Jak to zrobić - no cóż po pierwsze musimy starać się zdobywać statki wroga abordażem w misjach głównych, po drugie podejmując misje dodatkowe wykonać wszystkie polecenia, niszczyć wszystkie lub zajmować wrogie statki(żaden nie może prysnąć), ważne też jest doświadczenie naszej załogi(nie sprzedawać ich za punkty w kampanii!!! - czemu nie musze chyba tłumaczyć). Nie pamiętam jednak czy eskorta ma jakiś wpływa na prestiż.No to powodzenia Zbychu i pamiętaj, że nawet ja admirała nie dostałem, albo już tego nie pamiętam ;).

Zeal
    Participant

Patch ze strony producenta załatwia sprawę.

Zbychu
    Participant

Patch ze strony producenta załatwia sprawę

Na stronie producenta nie ma odpowiedzi na moje pytanie...

Zeal
    Participant

Z tego co wiem, patch poprawia braki awansów.Więc... "Patch ze strony producenta załatwia sprawę". 🙂

Krusty
    Participant

Hehe kto by pomyślał że jest taki błąd a już myślałem że będe mógł ponapawać się moją wiedzą ;). A jak nie ma na stronie producenta to napewno jest na stronie którą podałem wyżej.

Zbychu
    Participant

Z tego co wiem, patch poprawia braki awansów.

Więc... "Patch ze strony producenta załatwia sprawę". 🙂

Nie mogę znaleźć tego patcha.Można prosić o dokładny namiar???

A co do patcha ze strony którą podał Krusty to nawet go ściągnęłem ale co z tego kiedy on żąda płyty zanim cokolwiek zrobi...A tej nie posiadam bo mam pirata.Nie miałem tyle szczęścia co Krusty - w Elbląskim Empiku nawet nie wiedzą co to jest Armada a co dopiero Starfleet Command."Przepraszamy ale nie posiadamy tej gry w magazynie..."

Jeśli ktoś dałby mi radę pomóc to będę baardzo wdzięczny...

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 96 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram