Forum Fantastyka Gry Stare gry

Stare gry

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 67 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #29033

    Z RTS'ów to mi bardzo podobał się Emperor: Battle for Dune. Taki klon C&C ale bardzo przyjemny. Bardzo fajne były też wstawki filmowe.

    A pamięta ktoś jeszcze Syndycate Wars? Ile ja czasu przy tej grze spędziłem to ja nie pamiętam. Jak na tamte czasy to naprawdę ciekawa, rozbudowana i o ładnej grafice. Trzeba było zarazem pokombinować jak i często szybko myśleć. A dla rozrywki wpisywało się kody i rozwalało całe miasto :>

    Jakby ktoś szukał fajnych starych gierek to polecam tą stronkę: http://abandonware.the-frenchkiss.biz/index.php - mają nawet całe obrazy płyt niektórych gier, jak właśnie na przykład Syndycate Wars.

    Kaleh
    Participant
    #29036

    Coś mi wrócił apetyt na Warcraft 2 - oczywiście że beyond the dark portal. Miło będzie troszkę ludzi pogrzmocić po ich zakutych łbach - orki rządzą!Jeszcze z takich staroci to faktycznie RTSe Dune 2 jest wciąż klasą. Właściwie od tego momentu nic nowego nie wymyślono w RTSach chyba :)No a dla maniaków polecam serię Battleground - nie ma to jak tury, heksy i stosy żetonów 😀

    O`mus
    Participant
    #29172

    Ach, stare gry.... to były czasy, gdy człowiek młody, po angielsku nie rozumiał i nie miał pojęcia co właściwie się dzieje na ekranie....... Ale teraz można to nadrobić :D. Tak przy okazji grał ktoś tu w gry z serii Gabrial Knights?? Jak dla mnie full wypas. Odkryłem ją dopiero niedawno, ale odrazu mnie wciągneło. Dwa dni temu skończyłem część pierwszą (The sins of Father). Fabuła na bardzo przyzwoitym poziomie, mnóstwo zagadek, a niektóre z nich mnie pokonały (dwa razy do solucji musiałem spoglądać 😉 ). Gram może ma już swoje lata (1993), jednak grafika stoi na całkiem przyzwoitym (jak na tamte lata) poziomie, nie odrzuca. Teraz ciągnę (DZIĘKI T`REKER ZA LINKA !!!!! ) część drugą, zobaczymy co z tego będzie dalej.

    Zarathos
    Participant
    #29178

    Syndicate Wars. Wow. Nie ma to jak miotacz ognia i paru cywilow na ulicy :PPamieta tu ktos jeszcze Ultime 7. Jak dla mnie najlepszy RPG jaki kiedykowlwiek powstal.

    Zeal
    Participant
    #44954

    Nie są to aż takie starocie, ale i nie nowinki...

    Po raz kolejny mamy okazję skompletować sagę Fallout - za przystępną cenę 19,99:

    ==LINK==

    Tak przy okazji... Ciekawe, ile razy jeszcze CDP będzie podawać odgrzewane kotlety... To już któraś edycja Fallouta z rzędu. Szanuję to wydawnictwo z wielu powodów, ale Fallout po raz kolejny... Cóż. Może komuś się to przyda.

    Krusty
    Participant
    #44955

    Przynajmniej nie wydałeś kasy jak na gothica i nwn gdy wychodzi cała saga w platynie.(Kto nie ma to polecam)

    Zbychu
    Participant
    #45006

    Cóż. Fallouty się przydadzą. Wprawdzie były w CD-Action, ale już się zdążyły trochę od tego czasy płytki zużyć. Teraz już jest super - Fallouty mam, Baldursy mam, Icewind Dale mam, Neverwinter nie mam i nie mam zamiaru mieć, ciut za uproszczona jak dla mnie...Teraz marzę o C&C Red-Alert w jakiejś przystępnej cenie...To dopiero była gra! Komputera jeszcze nie miałem a przeszedłem obie kampanie u kumpla:))Poza tym to fajnie, że się tak wydawcy starają, chociaż myślałem, że zwariuję jak miesiąc po kupnie za 99.99 Warhammera 40k gra ta pojawiła się w Empiku za 19.99:))

    Jimmy_007
    Participant
    #46200

    Nie wiem, czy to odpowiedni temat, ale nie zaszkodzi spytać. . Otóż mam w oryginale grę Star Trek: Starfleet Command, ale w języku niemieckim 😥 Sama gra bardzo mi się podoba, ale przez te wersje jezykowa ciezko mi w nia grac . Często nie rozumiem o co chodzi w danej misji, dlatego pytam, czy ma ktoś może plik podmieniający wersję językową na angielską, albo polską ?

    Piotr
    Keymaster
    #46217

    Nie sadze, ze taka podmiana jest wykonalna - przynajmniej w malo skomplikowany sposob.Masz dwa wyjscia - zalatwic angielska wersje gry (bo polskiej nie ma) albo grac ze slownikiem niemiecko-polskim pod reka. Drugi sposob nie jest zbyt wygodny, ale na pewno legalny i moze czegos nauczyc. ;)Mowa oczywiscie o pierwszej czesci gry?

    Zeal
    Participant
    #46310

    Tym razem prawdziwa uczta dla fanatyków walki morskiej. Na rynku pojawiło się coś o nazwie "Sonalysts Naval Pack". Gustownie wydane pudełko zawiera dwie płyty DVD.

    Na pierwszej znajdziemy film, opowiadający o stuletniej historii amerykańskich sił podwodnych. Niestety, tylko w wersji anglojęzycznej. Nie zmienia to jednak faktu, że zawiera sporo interesujących materiałów.

    Na drugiej zaś umieszczono właściwą zawartość 🙂 "688 (I) Hunter/Killer", "Fleet Command" oraz "Sub Command".

    "688 (I)" oraz "Sub Command " są symulatorami atomowych okrętów podwodnych. Pierwsza z gier pochodzi z roku 1997, więc grafika jest do tego czasu "odpowiednia", ale to bynajmniej nie zmniejsza przyjemności płynącej z gry. Druga jest dużo nowsza - choć i tak nie najnowsza.

    Jeśli chodzi o "Fleet Command", to tutaj wcielimy się w dowódcę grupy lotniskowca. Jeśli komuś podobała się książka Clancy'ego "Czerwony Sztorm", poczuje się w tej grze jak ryba w wodzie.

    Jedyną odstraszającą rzeczą jest cena. 49,99 PLN (tyle kosztuje zestaw na stronie producenta) za gry nie będące już przecież najnowszymi hitami... Sporo. Ciekawe, że w Tesco np. ten zestaw był o 10 złotych tańszy.

    Cóż, zawsze pozostają źródła - nazwijmy to... e-khem - alternatywne.

    W każdym razie dobrze się stało, że te tytuły zostały przypomniane. Niewiele jest symulatorów atomowych okrętów podwodnych, a na nowe się raczej nie zanosi.

    W sam raz prezent na Gwiazdkę dla domorosłego admirała... 😉

    Dlaczego w "Starych grach" - ano dlatego, że nowe w tym zestawie jest jedynie pudełko...

    Avenger
    Participant
    #79857

    A kojarzy ktoś grę Metal Slug z automatów? Te dziesiątki żetonów wydanych tylko po to aby postrzelać (do Niemców chyba) albo im patelnią przywalić. xD

    Bardzo dużo kiedy byłem mały jeszcze to na psx-sie grałem, zwłaszcza w Crash-a B. i Tekken-a.

    Nadal jeszcze na emulatorze w to gram, jak mam wykład nudny jakiś.

    Na http://www.emuparadise.org/ jest bardzo dużo (masa wręcz) gier na psx i starsze platformy ale nie bardzo się orientuje w tytułach,

    gdyby był ktoś tak miły i podał jakieś pozycje z krótkim opisem o co tam chodzi to byłbym bardzo-bardzo wdzięczny.

    🙂

    Pozdrawiam.

    Zuza
    Participant
    #79858

    Ostatnio co chwile słychać o problemach w tzw. służbie zdrowia. Jaki to skomplikowany temat, można się przekonać grając w Theme Hospital (po paru trikach działa nawet pod Win7).Ktoś tą grę pamięta? 😀

    cinus
    Participant
    #79863

    Niewidzialni ludzie, balonogłowi etc? No ba... 😎 Moje ulubione stare gierki to Capitalism II i Industry Giant. Na pewno kojarzycie 🙂

    Zarathos
    Participant
    #79874

    Ja pamiętam TH, ale nigdy tej gry nie lubiłem. Teraz kopie tyłki ludzikom z Marsa grając w UFO I i UFO II.

    Zuza
    Participant
    #80094

    Capitalism II i Industry Giant. Na pewno kojarzycie

    Yyy... na pewno? :blush:

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 67 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram