Forum Fantastyka Gry Star Wars: The Force Unleashed na PC

Star Wars: The Force Unleashed na PC

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Participant

Nie jest to jeszcze wiadomość oficjalna, ale najprawdopodobniej również użytkownikom PC będzie dane wcielić się w rolę ucznia Dartha Vadera:

http://www.gram.pl/news_8gzfJ,,5_Star_Wars...niez_na_PC.html

Nie powiem, by mnie to - wbrew wcześniejszym zapowiedziom Lucas Arts - zaskoczyło.

Slawek
    Moderator

[Aktualizacja] Przedstawiciel LucasArtsu tymi oto słowami zaprzeczył powyższym doniesieniom: "Mogę absolutnie zapewnić, że nie mamy w planach pecetowej wersji gry Star Wars: The Force Unleashed". I komu tu wierzyć?

Czyli pewnie będzie na PC ;), prędzej czy później, jak wszystko ostatnio.

Niemniej jednak sam nastawiałem się bardziej na wersje PSP i PS2. Pytanie tylko - czy warto? Gdyż przyznam, że wstępne oceny wersji na X360 (rzekomo tej najlepszej) wcale nie zachwycają.

Silver Phoenix
    Participant

Na to pytanie dostaniesz odpowiedź, gdy skończysz grę. Nie wiem, na ile dla Ciebie są wiarygodne oceny, które są z definicji subiektywne... Ja - jak dotąd - raczej nie zawiodłem się na grach z serii SW. Przynajmniej na tych, z którymi miałem do czynienia. Fakt, nie wszystkie są dla mnie pierwszą ligą, ale ogólnie - pozytywnie. Dlatego też recenzje interesują mnie pod jednym tylko względem: na jakiej konfiguracji recenzent grał w dany tytuł i jak to "chodziło". Jak mu się grało ogólnie, co mu się podobało a co nie - nie jest istotne. Takie rzeczy oceniam po przejściu danego tytułu. Sam. 🙂

Slawek
    Moderator

Tak w sprawie wersji PC - http://www.gram.pl/news_8gzhH,y1_O_braku_TFU_na_PC.html

Tymczasem dzisiaj pograłem troszkę w wersję na konsolę PSP. Choć nie ma co tego porównywać z PS3 i X360, szczególnie, że rozgrywka i design poziomów różnią się dość mocno, to jednak jestem bardzo mile zaskoczony ostatecznym efektem. Grafika jak na konsolę przenośną jest bardzo ładna, a sama zabawa zadziwiająco wciągająca, mimo, iż polega głównie na parciu do przodu i wybijaniu wszystkiego co się rusza. Denerwuje trochę kamera, lecz to da się przeżyć. Nie jest to może hit pokroju God of War, ale młócka jest przyjemna. O fabule nie powiem wiele, gdyż po kilku ukończonych poziomach jakoś wielu przerywników nie uświadczyłem. Całość sprawia wrażenie jakby czegoś tu brakowało. Ciekaw jestem czy to tylko cecha wersji PSP, czy też na next-genach także prezentuje się to tak ubogo.

Slawek
    Moderator

Wygląda na to, że mimo wszystko recenzjom od czasu do czasu warto zaufać.

Z tych ciekawszych:

GameSpot - 7,5/10

G4 X-Play - 2/5

GameTrailers - 6,9/10

IGN - 7,3/10

I to tyczy się wersji na next-geny. Tymczasem sam ukończyłem grę na PSP. Pierwsze dwie godziny zabawy mogą się wydać całkiem obiecujące, jednak grając dalej zauważyć się daje schemat i wyraźnie odczuwalna jest monotonia. Prawda jest taka, że cały czas powtarzamy właściwie to samo, tyle, że w innym otoczeniu i z inaczej wyglądającymi przeciwnikami. Każdy poziom polega na dojściu z punktu A do punktu B, i pokonaniu przy tym ton mięsa armatniego, czasem kilku silniejszych przeciwników, i ostatecznie bossa. Z tymi ostatnimi też jest problem, gdyż nie licząc okazyjnych robotów/maszyn, z większością walczy się identycznie. Cała gra jest w dodatku strasznie łatwa. O odnowienie życia nie trudno, a zagadek czy innych wymagających myślenia sytuacji nie ma w ogóle. Ostatecznie, końcówkę przechodziłem lekko się zmuszając, a mając wszystko za sobą nie odczuwam nawet najmniejszej chęci powrotu do gry.

Większość serwisów chwali sobie fabułę gry. Niestety, wersja na PS2/PSP/Wii zawiera najwyraźniej zaledwie cząstkę całości, gdyż wszystko wygląda na pospieszone, naciągane, bądź też jest po prostu bezsensowne.

Jak dla mnie kolejny przehype'owany tytuł. Ode mnie maks 7/10, mocno naciągane i tak.

Silver Phoenix
    Participant

E, to znaczy, że będzie jednak wersja na PC 😉 Słabe recenzje = niska sprzedaż = mniejszy od spodziewanego zysk = Lucas Arts przypomni sobie o pecetach. Podementują, potrzymają w niepewności a potem i tak skonwertują 😉

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram