Forum Trek.pl Newsy Star Trek Star Trek XII - już po tajemnicy?

Star Trek XII - już po tajemnicy?

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • Author
  Posts
 • Jamjumetley
  Participant
  #6857

  Trudno powiedzieć, czy Karlowi Urbanowi się przypadkiem wypsnęło, czy może jesteśmy celem zorganizowanej dezinformacji 😉 W dalszej części piszemy w jaką postać być może wciela się znany z roli Sherlocka Holmesa Benedict Cumberbatch. Zostaliście ostrzeżeni.[more]

  Dołączona grafika

  Podczas rozmowy z serwisem SFX na temat jego roli w Dredd, Karl Urban (trekowy McCoy) wypowiadał się również co nieco o kolejnym Star Treku. Okazuje się, że mógł powiedzieć trochę za dużo. Postać Benedicta Cumberbatcha była do tej pory jedną z najściślej chronionych tajemnic reżysera J.J. Abramsa. Urban o koledze z planu:

  Jest świetny. Doskonały nabytek. Jego Gary Mitchell będzie wzorowy.

  Parę słów o postaci. Gary Mitchell, przyjaciel Jamesa Kirka, służył na Enterprise w stopniu komandora-porucznika. Po napotkaniu przez okręt bariery galaktycznej, za sprawą kontaktu z nieznanym typem energii Mitchell rozwinął szereg możliwości takich jak telepatia, telekineza, postrzeganie pozazmysłowe, kontrolowanie energii i materii. Potęga jaką zyskał nie pozostała bez wpływu na jego osobowość. Wkrótce stał się okrutny, przekonany o własnej wyższości nad pozostałymi. Został pogrzebany przez Kirka pod kamiennym osuwiskiem na planecie Delta Vega.

  Teoretycznie jego historia powinna potoczyć się w nowym filmie inaczej niż w serialu.

  Źródło: SFX[/more]

  Barusz
  Participant
  #106176

  Dla porządku powiedzmy, że powinna się potoczyć inaczej po prostu dlatego, że Garemu odbiło w wyniku wydarzeń z tego konkretnego odcinka.

  Cross
  Keymaster
  #106179

  Nie dość, że odgrzewają kotleta, to jeszcze zamiast wykorzystać alternatywny świat i jakieś nowe klimaty wprowadzić, to na kuchenkę wrzucają dodatkowo kolejne postaci ze starego TOS-a.

  Lo'Rel
  Participant
  #106180

  odgrzewają kotleta,

  Nieważne, że kotlet. Ja dla przykładu nie znam tej historii, więc zarówno dla mnie jak i pewnie większej części widowni nie będzie to robiło różnicy. Chodzi o to, żeby nie zrobić gniota.

  Lafiel
  Participant
  #106206

  E tam, wcale nie musi się historia potoczyć tak jak znamy...

  Przecież w wyniku zmiany biegu historii (wszak alternatywna rzeczywistość itp.) Enterprise i spółka mogła nigdy nie natknąć się na barierę galaktyczną a Gary Mitchell może nie stać się tym kim się stał 😉

  Dla mnie świadczy to tylko o tym, że ta postać BĘDZIE a nie że będzie taka sama jak w serialu! Po prostu wspomniano że aktor świetnie nadaje się do tej postaci (jej charakteru, wyglądu, osobowości) ale nadinterpretacją jest od razu wychodzić z założeniem że historia też będzie ta sama.

  Barusz
  Participant
  #106207

  O charakterze/osobowości TOSowego Garego nie wiemy właściwie nic (był tylko w jednym odcinku i odbiło mu raczej na początku), a wygląd możesz sobie porównać. To, że będziemy mieli historyjkę o facecie, który dostał nagle wielkie moce, odbiło mu od tego, zaczął myśleć o sobie jako o nadczłowieku, następnie wszyscy ganiają go po staku i w końcu łapią i jest finał, to dla mnie raczej jasne. Dla jasnosci - bez problemu mogę sobie wyobrazić taki STAbrams II będący bardzo dobrym filmem.

  Jamjumetley
  Participant
  #106210

  E tam, wcale nie musi się historia potoczyć tak jak znamy...

  Przecież w wyniku zmiany biegu historii (wszak alternatywna rzeczywistość itp.) Enterprise i spółka mogła nigdy nie natknąć się na barierę galaktyczną a Gary Mitchell może nie stać się tym kim się stał 😉

  Pełna zgoda, ale jeżeli Mitchell nie dostanie tych mocy, to nadal będzie szeregowym załogantem. Pytanie - czy zwykły szarak zasługuje na tak prominentną rolę jak główny czarny charakter filmu?

  Życzę twórcom, żeby XII była lepsza od poprzednika i prawdę powiedziawszy mam nadzieje, że będzie. Cieszę się, że nie wzięli na warsztat Khana, którego uważam za bardzo przeciętny schwartz-charakter.

  Lafiel
  Participant
  #106215

  Ah... no chyba nie doczytałam że ta postać "oficjalnie" jest mianowana "złym charakterem"... wtedy mogę się zgodzić z Waszymi domysłami. :blush: Zrozumiałam, że po prostu napomknęli że "o będzie taka a taka postać, i zagra ją ten i ten" a wszystko od razu "to ten zły"! 😉

  Diabeu
  Participant
  #106252

  Przecież to taka zasłona dymna i pewnikiem Cunberbatch będzie jednak Khanem.Specjalnie Urban w ten sposób 'puścił parę z ust'.

  Cross
  Keymaster
  #106255

  Napisałbym coś wulgarnego, ale już mi się nie chce pomstować na tego nowego ST.

  Barusz
  Participant
  #106261

  @ Lafiel - Foty z jednego z wcześniejszych newsów nie pozostawiają miejsca na wątpliwości w tej sprawie ;))))))))))))

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram