Forum Trek.pl Newsy Star Trek Star Trek XI otworzy drogę do The Next Generation?

Star Trek XI otworzy drogę do The Next Generation?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
 • Author
  Posts
 • cinus
  Participant
  #3895

  Wielu zapalonych fanów Star Treka ma nadzieję, że nadchodzący film Star Trek J.J. Abramsa będzie zupełnym orzeźwieniem dla ich ulubionej serii. Podobnie zresztą wielu aktorów od dawna zaangażowanych w fenomen Treka ma nadzieję, że serial powróci, a wraz z nim ich kariery.

  [more]LeVar Burton grający w serialu The Next Generation Geordiego La Forge'a stwierdził, że jeżeli nowy film odniesie sukces, może to oznaczać zielone światło dla kontynuacji TNG. "Jestem przekonany, że wielu fanów chciałoby obejrzeć załogę 'Next Generation' robiącą jeszcze jedną podróż przez galaktykę." - powiedział Burton dla Star Trek Magazine; stwierdził jednak także, iż nie byłby zły, gdyby Nemesis był ostatecznym końcem TNG, lecz Star Trek zawsze będzie częścią jego życia.

  Ostatni film prezentujący załogi U.S.S. Enterprise-E zamiast zysków, przyniósł straty (koszt produkcji - 60 mln dolarów; zyski - 43 mln dolarów). Filmy oparte na przygodach kapitana Picarda i jego podopiecznych przyniosły w sumie 280 mln dolarów, osiągając średnią 70 mln na film.

  Star Trek XI pojawi się na ekranach kin w roku 2009.

  Informacja zaczerpnięta z portalu SyFy.[/more]

  Xalein
  Participant
  #59400

  Zawsze można zrobic serial osadzony po wydarzeniach z Nemesis z nowa zaloga lub mieszana.

  Comm_Luke
  Participant
  #59402

  Połączenie załóg jest dobrym pomysłem. Przeniesienie O'Briena i Worfa z TNG do DS9 było świetnym rozwiązaniem.

  bryndzus
  Participant
  #59406

  no i prosze... statek ze slipstream drive plus ktos z voyagera plus jakis chłopek roztropek z tng i miodzio...tak mozna jechac nawet 10 lat...

  Piotr
  Keymaster
  #59407

  Raczej skonczyc szybciej jak Entek, bo bedzie nudno. To nie te czasy, dzis tng by sie nie sprawdzil.

  cinus
  Participant
  #59409

  No raczej nie. Ja bym chętnie zobaczył np. placówkę Federacji w innej galaktyce - coś a'la SGA. Nowi wrogowie i sprzymierzeńcy itd...

  Tom
  Participant
  #59410

  Nom, Piotr ma rację. Konwencja 'alien of the week', wszechobecne moralizatorstwo i pokazywanie, że metody i droga amerykańska jest zawsze dobra, do tego kryształowi, nieskazitelni bohaterowie zawsze mający rację i odnoszący zwycięstwo w starciu z każdym wrogiem, dalej, alieni z doklejanymi nosami i czołami w dziwnych strojach, no i nieśmiertelne deus ex machina - lejący się z ust technobełkot - dziś nikt by się nie zgodził na wyprodukowanie czegoś takiego. I bardzo dobrze. Pora, żeby TNG odeszło już na emeryturę. Na serial, który na poważnie zajmowałby się dzisiejszymi problemami -to znaczy przedstawiał dokładnie jakiś problem - nie w 1. czy 2. odcinkach, nie oferował prostych rozwiązań, zostawiał ocenę widzowi, etc. to ja bym nie liczył - na pewno nie spod znaku Star Trek.

  Comm_Luke
  Participant
  #59413

  Jeśli zostałem źle zrozumiany to sorry, ja nie mówiłem o wykorzystaniu załogi TNG tylko, np. DS9 😉 Zgadzam się, że TNG jest już wykorzystany do cna, ale drobne pokazywanie się np. Picarda jako admirała mogłoby być ciekawe.

  Xalein
  Participant
  #59415

  Pradukcja w stylu tng odpada, bo tak jak Tom napisal to juz sie nie sprzeda. Mozna jednak nakrecic serial w innej konwencji wykorzystujac znane juz postaci ze swiata Star Trek. Nie mialem takze na mysli zeby wykorzystac same znane juz twarze, mozna by wykorzystac 2-3 juz znane a reszta nowych - z reszta o ile pamietam STX odtwiera furtke do takiej koncepcji serialu.Tak na marginesie - wiem ze tylu ilu jest fanow tyle pomyslow na serial czy tez film.

  Piotr
  Keymaster
  #59416

  Wystepy goscinne to mily dodatek, popieram. Ale sam serial musi byc blizszy ds9 niz tng.

  Anonymous
  Guest
  #59427

  A jak byście się zapatrywali na STD gdzie D znaczy Dominium? Można by pokazać federację okiem innych: Dominium, Romulan czy Kardasian. To, że konwencja serialu jest oparta na pokazywaniu wszystkiego z pozycji GF i ZFP nie musi oznaczać, że tak musi być do końca świata, bo wątków już zaczyna brakować. Może to głupi pomysł, ale tak mi przyszło do głowy po przeczytaniu Tolkiena i książki innego autora (nazwiska nie pamiętam) opisującej wydarzenia widziane od drugiej strony.

  I. Thorne
  Participant
  #59429

  Ja tam romulańską wersje ST obejrzał z chęcia. Albo lustrzaną.

  Comm_Luke
  Participant
  #59432

  Mirror Universe mnie jakoś nie pociąga, ale z perspektywy innej cywilizacji GF jak najbardziej 🙂 Tylko, czy to powinno być pokazanie zdarzeń, które już znamy z poprzednich wersji, np. wojny z dominium, z perspektywy powiedzmy Kardasjan, czy może zupełnie inne wydarzenia? Pokazanie starych wydarzeń, okiem inne cywilizacji jest chyba bardziej atrakcyjne, bo byśmy mieli dokładnie dwa punkty widzenia na ten sam problem, tylko że technicznie byłoby to trudniej zrobić, w końcu znane postacie z GF musiałby się pokazywać, a aktorów się raczej nie odmłodzi teraz 😉 Zaś nowe wydarzenia, fajnie, ale nie byłoby tego pożądanego porównania.

  Xalein
  Participant
  #59433

  Zagadzam sie z przedmowca w sprawie alternatywnej rzeczywistosci - ja bym tego nie kupil...Comm_Luke pokazywanie tego co juz bylo z innej prespektywy moze prowadzic do wielu bledow czy tez niedorzecznosci w serialu, mielismy to juz zaprezentowane w ostatnim odcinku Ent. Natomiast pokazywanie nowych moze byc trudne ze wzgledu na brak pomyslow.Dobrym sposobem na sprawdzenie czy taka koncepcje zaakceptuja fani jest nakrecenie filmu.

  fluor
  Keymaster
  #59438

  Film to byłby dość kosztowny test dla nowej koncepcji.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram