Forum Fantastyka Star Trek Star Trek w Fantastyce

Star Trek w Fantastyce

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • Author
    Participant

Z przyzwyczajenia juz kupiłam majowy numer Nowej Fantastyki i właśnie usiadłam żeby go przejrzec. Strona numer 4 czytam tytuł artykułu "Kosmiczne unie, Sojusze i Federacje". Myślę sobie, moze być ciekawe. Patrzę nizej a tam Star Trek. Na dodatek na pierwszym miejcu. Moze to faktycznie przełom w Polsce jeśli chodzi o Star Treka.

Przyznaje sie, że nie zdążyłam przeczytać bo pierwsze co zrobiłam to piszę o tym Wam. Rany, niech mnie ktoś uszczypnie, bo chyba śnię 😀

Krusty
    Participant

Czyżby te 25 emaili jakie im wysłałem dało jakiś rezultat?--- Przepraszam pomyliły mi sie tytuły gdyż miałem na myśli Fantasy ;).

Slawek
    Moderator

Weszliśmy do unii :D. Alkohol tanieje a Star Trek się pojawia w Polsce!Osobiście mam nadzieje, że nie jest to zabieg chwilowy i ST będzie się pojawiał częściej. Mam wrażenie, że po First Contact zostanie jeszcze puszczony Insurrection.Może jeszcze zrobimy petycje do polsatu o 6 i 7 sezon DS9? ;).

Gosiek
    Participant

Z pobieżnej lektury "Fantastyki" - jest to krótki rys historyczny dotyczący Zjednoczonej Federacji Planet, a cały artykuł omawia różne typy sojuszy i koalicji jakie pojawiały się w filmach oraz książkach scifi. Dość pobieżnie, ale bez większych błedów. Sam fragment o treku napisany rzeczowo, buraków nie znaleziono. 🙂 PS. Tylko ta grafika pod spodem... Grrr... 😈

Krusty
    Participant

Może zrobi ktoś skana tego artykułu bo nie czytam tej gazety?

Gosiek
    Participant

Treka w fantastyce ciąg dalszy. W lipcowym numerze jest krótki artykuł dotyczący wybrania TOSa najbardziej kultowym serialem wszech czasów przez amerykański magazyn TV Guide. Przy okazji podana jest krótka historia całego ST oraz info, które jego odcinki mieliśmy okazję zobaczyć w Polsce. Samej gazety raczej nie warto z tego powodu kupować, ale przeczytać nie zaszkodzi. :clever:

Gosiek
    Participant

Ci którzy czytają Nową Fantastykę pewnie już wiedzą, ale może do kogoś jeszcze ta informacja nie dotarła. 😉 W najnowszym (wrześniowym) numerze miesięcznika znajdziemy sporo trekowych akcentów. Przede wszystkim artykuł Świat bez Star Treka, opowiadający nieco o fenomenie ST oraz o towarzyszącej mu modzie na telewizyjne seriale scifi. Uzupełnieniem tekstu jest krótki Kanon seriali scifi - oczywiście z trekiem w czołówce. Ponadto w czasopiśmie atykuł Medialni barbarzyńcy o pochodzeniu i fenomenie fandomu związanego z produkcjami serialowymi (głownie na przykładzie ST) oraz tekst Z archiwum K - o roli naukowców będących konsultantami przy produkcjach scifi. Warto poczytać.

Oreł
    Participant

Dawno, dawno temu (jakoś na pocątku lat 90.) był tam artykuł Demon zwany Trekkies, w któym jeden z tych brodatych dziadów sobie po nas pojechał.

Co do odniesień trekowych w polskich pisamch branżowych, polecam opowiadanie Ziemiańskiego Toy Trek w którymś z wczesnych numerów Science Fiction, chyba 5/2001.

drupi
    Participant

Może zrobi ktoś skana tego artykułu bo nie czytam tej gazety?

[post="14537"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

Krusty kompromitujesz sie troszke kilka postow wyzej piszesz jakobys wyslal 25 maili do redakcji "NF" po czym teraz piszesz, ze nie czytujesz gazety. Tak sie nie robi. Jak masz w nosie "NF" jako gazete to daj im spokoj, nie pisz bo tak sie po prostu nie robi. Nie żąda prosi sie o cos kogos jesli samemu nie chce sie w tym pomagac, jak np zakupem "NF" w kiosku pomagasz w istnieniu gazety.

Tak off-topic troche to bylo, ale nie zniesłem. (sorry moderatorze 😀 )

Krusty
    Participant

No tu mnie masz ;).Ale to pomyłka mój post odnosił się do pisma Fantasy a nie do Nowej Fantastyki. widać zapomniałem go poprawić i tak zostało.....Drupi pomagać w istnieniu to ja mogę porządnym gazetom(SFera) tylko nie wiem czemu akurat one upadają ;).

Oreł
    Participant

Bo są kolorowe, dziecinne i nikt, kto zna poważne pisma ich nie czyta?

Krusty
    Participant

W takim razie się zastanawiam kiedy upadną pisma zagraniczne 😉 bo raczej wśród nich nie ma czegoś takiego jak NF.

Oreł
    Participant

Inny rynek, inni czytelnicy, inne wymagania. Trochę jak z Trekiem w Polsce 🙂

Gosiek
    Participant

W najnowszym numerze Nowej Fantastyki - 09/2006 - można znaleźć spory artykuł poświęcony historii i fenomenowi treka. Rzecz napisana dość ciekawie i przystępnie, a dla chętnych dostępna też w wersji internetowej - tutaj. A wszystko z okazji zbliżającej się rocznicy powstania ST.

Krusty
    Participant

Naprawdę fajnie napisany artykuł i co dziwne dowiedziałem się kilku nowych rzeczy, polecam.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram