Forum Trek.pl Newsy Star Trek Star Trek TNG w HD - zwiastun #2

Star Trek TNG w HD - zwiastun #2

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Author
    Participant

Strona Trek Core podzieliła się ze swoimi czytelnikami nowym zwiastunem promującym zestaw trzech odcinków Star Trek: The Next Generation na Bluray. Serwis opublikował również porównanie materiału z nagrań w jakościach SD i HD.

Źródło: Trek Core

Neutrino85
    Participant

Nie wiem czy to najlepszy pomysl, niska rozdzielczosc obrazu ukryla wiele niedoskonalosci w charakteryzacji, oswietleniu, scenografii i efektach.Nawet ogladajac trailer wszystko wydaje sie bardzo szcztuczne i bardzo niskobudzetowe w HD :/Nie mniej jednak dobrze widziec ze nadal inwestuja i maja nadzieje zarobic na starym Star Treku. Bardzo chcialbym zobaczyc Voyagera w HD, chociaz nie wiem czy bedzie mozliwe poprawienie nagran dokonanych cyfrowa kamera 🙁

Lo'Rel
    Participant

Co do charakteryzacji to odniosłem podobne wrażenie. Szczególnie w przypadku Worfa :/

Eviva
    Participant

Cóż, właśnie dlatego TOS dziś razi wielu widzów. Przy marnej jakości odbiornikach nie było widać ani kilogramów szminek na twarzach aktorów, ani tektury i styropianu, nachalnie wyłażących zza "supernowoczesnych urządzeń". Przy współczesnej technologii i po remasteringu wszystkie te defekty rzucają się w oczy, że czasem spojrzeć hadko.

Lo'Rel
    Participant

Nie, no nie ma sensu robić dramatu z tego. Odnowione efekty wyglądają ślicznie, jakość obrazu jest świetna, ale jednak uwydatnia to właśnie te różne niedoskonałości. Może nowej widowni to nie przekona, ale myślę, że starzy trekkerzy będą mieli co robić wyszukując np. ślady kleju pod maską Worfa, albo licząc grubość farby na skórze Brenta Spinera 🙂

Jamjumetley
    Participant

Hej! Ale kolory są śliczne - na DVD wyglądają na wyblakłe. Do tego obraz jest zdecydowanie ostrzejszy. Dopóki nie ma większych ingerencji a la Lucas, nie mam nic przeciwko wydaniu na Bluray (choć pewnie nieprędko kupię).

r_ADM
    Participant

Troche wybielacie te niedoskonalosci niby niewidoczne w obrazie SD. Star Treki zawsze mocno 'trąciły' teatrem telewizji i te kartony, oczy z sitka od mikrofonu i inne niedoskonalosci charakteryzacji zawsze byly widoczne. Miejsce gdzie konczy sie Michael Dorn a zaczyna maska Worfa w DS9 widoczne jest prawie w kazdym odcinku ;)I zgadzam sie z Neutrinem85 - fakt, ze wydaja blu raye to doskonala wiadomosc.

Eviva
    Participant

Hihi, ciekawa jestem, jak wyszedłby TOS na Blu-ray i w HD.

r_ADM
    Participant

TOS na blu rayu jest od dawna.

Lo'Rel
    Participant

Zupełna racja, że mankamenty charakteryzacyjne czy dekoracyjne, były widoczne zawsze. Teraz będą po prostu widoczniejsze znacznie bardziej. Tak czy siak, ST zasługuje na odświeżenie.

Eviva
    Participant

TOS na blu rayu jest od dawna.

Naprawdę? No to będzie to mój pierwszy zakup, gdy kiedyś fundnę sobie odtwarzacz Blu-ray (co zresztą na pewno prędko nie nastąpi)

Diabeu
    Participant

Wygląda to zajebiście, na pewno obejrzę całość jeszcze raz 🙂

Breen
    Participant

A ja uważam, że mimo wszystko to dobry pomysł. Wiem, że wysoka rozdzielczość obnaża niedoskonałości scenografii, charakteryzacji itp., jednak mając 42 calowy telewizor zdecydowanie lepiej by się to oglądało niż zwykłe DVD. Cena odtwarzaczy BLURAY leci na łeb na szyję (nagrywarki są juz za ok 350zł) co sprawi, że zwiększy sie też popyt na płyty, co może spowodować w dalszej perspektywie spadek kosztów produkcji i obniżkę cen płyt Blurayowych.

Jamjumetley
    Participant

Nie będę zakładał nowego newsa, bo troszkę mało informacji. Jak podaje Collider (za CBS) - w przeciwieństwie do TOS-a, TNG nie otrzyma nowych, komputerowych efektów. To co widać w trailerach, to stare efekty złożone na nowo.

r_ADM
    Participant

stare efekty złożone na nowo.

Ciekawe co to tak naprawde znaczy.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram