Forum Fantastyka Gry Gry Star Trek Star Trek : The Board Game

Star Trek : The Board Game

Viewing 12 posts - 31 through 42 (of 42 total)
  • Author
    Posts
  • Py'Rek
    Participant
    #102642

    Czepiacie się tych ras/gatunków, a przypomnijcie sobie jak to wyglądało w Birth of the Federation (no wiecie, tej świetnej strategii turowej w świecie ST od Microprose). Tam też graliśmy jako Federacja, lecz na pomniejsze odłamy pokroju Wolkan czy Andorian natykaliśmy się stopniowo, po rozpoczęciu rozgrywki. I nic nie stało na przeszkodzie by ci rzekomi "członkowie federacji" sprzymierzyli się z Klingonami. Właśnie to czyniło rozgrywkę urozmaiconą i zróżnicowaną przy każdym podejściu.

    Właśnie ten efekt chciałem uzyskać dając graczom scenariusz "od zera". W połączeniu z losową mapą tworzyło by to świetne światy alternatywne.

    Co się zaś tyczy projektu, choć naturalnie do całości podchodzę na chwilę obecną sceptycznie, to mimo wszystko życzę powodzenia.

    Jeżeli to czysty sceptycyzm to się nie dziwię ;]. Może, że masz zastrzeżenia do konkretnego elementu tego pomysłu to proszę o rozwinięcie.

    Slawek
    Moderator
    #102643

    Jeżeli to czysty sceptycyzm to się nie dziwię ;]. Może, że masz zastrzeżenia do konkretnego elementu tego pomysłu to proszę o rozwinięcie.

    Nic konkretnego. Zwyczajnie z dystansem podchodzę do wszelkich fanowskich projektów - szczególnie tych polskich. Mało które po prostu zdarza się w pełni ukończyć, gdyż z takich czy różnych względów wypala się albo pomysł, albo ludzie. Nie chcę jednak Cię w żadnym wypadku zniechęcać, gdyż przy negatywnym nastawieniu nic dziwnego, że ludziom przechodzi cały zapał do pracy. A jednak miło by było ujrzeć wreszcie dobry pomysł zrealizowany w całości.

    Btw. nie chcę mówić za kogoś, ale zdaje się jest wśród polskich fanów treka pokaźna grupa miłośników gier planszowych i karcianych. Może wśród nich znaleźliby się chętni do pomocy? Czy nawet udzielenia wskazówek, rad bądź komentarzy?

    Py'Rek
    Participant
    #102644

    Nie uczestniczę w trekowym fandomie i nie wiem gdzie takich ludzi szukać. Gdyby ktoś zarzucił listą kontaktową albo miejscem, gdzie tacy ludzie się udzielają to chętnie bym do nich uderzył. Ogólnie chce skończyć przynajmniej wersję alpha instrukcji i wziąć się za promocję pomysłu. Może wtedy ktoś o nim usłyszy.

    Pitmistrz
    Participant
    #102646

    Tutaj masz jak najlepsze miejsce gdzie tacy ludzie się udzielają.

    LIBERTO
    Participant
    #102647

    no właśnie Slawku to bylo Birth of the Federation. tam jeszcze federacja nie istniała a gracz miał ja utworzyć, lub nie. Py'Rek tworzy gre w czasach tng i późniejszych, przynajmniej w podstawowej wersji, więc nie można tego tak samo potraktować. dlatego uważam że jeśli chcemy wyszczególnić jakieś nacje w federacji to w innych imperiach po prostu też trzeba to zrobić. dlatego ja proponuję od razu do listy wrzucić rasy członkowskie z imperiów ( oczywiście w fedzie kilka ważniejszych) i do tego dołożyć kilka kilkanaście zewnętrznych. bo przcież to że entek z łysolem tylko raz spotkał jakiś gatunek nie oznacza przecież że federacja nie przysłała kolejnych ambasadorów, a jest wręcz pewne że tak się stałopy'rek na pewno masz przygotowaną jakąś listę. proponuję byś po prostu rozdzielił gatunki członkowskie i niezrzeszone. wtedy chętnie pomogę, bo ja wiem : w wyborzy czy jakimś opisie klub opracowaniu go

    Slawek
    Moderator
    #102648

    tam jeszcze federacja nie istniała

    Zagraj proszę wpierw, a potem przeczytaj co napisałeś.

    Ja jestem uprzedzony w drugą stronę - uważam, że przesadny fanboy'izm w produkcjach bazujących na licencji może zrujnować ciekawe pomysły. Lepiej przymknąć oko na pewne sprawy, a tym samym otworzyć sobie furtkę na więcej możliwości, aniżeli szukać sztucznego rozwiązania na siłę tylko po to, by być wiernym kanonowi.

    LIBERTO
    Participant
    #102649

    niestety nie mam dostępu więc nie sprawdzę organoleptyczni, ale z tego co czytałem to zaczynasz tam gre jako ludź pod nazwą federacji co już jest odstępstwem od kanonu, reszte federacjonistów jak sam napisałeś dopiero się spotyka w trakcie gry. a poza tym wcale nie jestem aż takim fanbojem 😛 po prostu uważam że jeśli wyszczególnia się jakieś gatunki z jakiegoś stronnictwa to należy być w tym konsekwentym, na co chciałem zwrócić uwagę i tyle

    Pitmistrz
    Participant
    #102651

    Instalka waży około 400mb pobierz sobie.

    W BOTF trzeba zagrać nie ma innej opcji.

    http://www.armadafleetcommand.com/botf/index.php

    Piotr
    Keymaster
    #102655

    Nie uczestniczę w trekowym fandomie i nie wiem gdzie takich ludzi szukać. Gdyby ktoś zarzucił listą kontaktową albo miejscem, gdzie tacy ludzie się udzielają to chętnie bym do nich uderzył.

    Prześledź działy regionalne i dział Spotkania, tam możesz znaleźć konkretne informacje. Najbliżej Ciebie działa chyba IKC Kronos.

    Match
    Participant
    #103369

    Jak dla mnie, to jeśli gra toczy się w 24 wieku, to nie można rozdzielać Androrian, Wolkan i Federacji. Gra, jako darmowa, rozumiem jest skierowana przede wszystkim do fanów i każdy zauważy ten błąd na samym początku.Co innego, gdyby grę przenieść w czasy ENT, ale jak rozumiem taką ewentualność przewidujesz dopiero w dodatku.

    Py'Rek
    Participant
    #103374

    Tłumaczylem już dlaczego tak zadecydowałem. Gra dzięki narzędziom jak dyplomacja i wywiad daje możliwość wystąpienia rasy z sojuszu danej cywilizacji. Tym samym daje możliwość wystąpienia Wolkan i Andorian z Federacji. Nie wiem jak inaczej chciałbyś to rozwiązać niż poprzez oddzielne karty ras dla najważniejszych ras federacji.

    Slawek
    Moderator
    #103375

    Przyzwyczajaj się Py'Rek. 😉 To tak jak ze Star Trek Online obecnie - nie ważne jak ciekawą i zabawną chcesz uczynić rozgrywkę, "fani" i tak będą marudzić i czepiać się byle pierdół, jakoby były sprzeczne z kanonem lub nie na miejscu w świecie ST. Niestety, wszystkich nie zadowolisz, ale osobiście uważam, że dobra i zróżnicowana zabawa powinna iść przed wiernością materiałowi źródłowemu.

Viewing 12 posts - 31 through 42 (of 42 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram