Forum Fantastyka Gry Gry Star Trek Star Trek : The Board Game

Star Trek : The Board Game

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
 • Author
  Posts
 • Py'Rek
  Participant
  #6533

  Witam wszystkich i zapraszam do zapoznania się z nowym projektem gry planszowej osadzonej w naszym ulubionym uniwersum - Star Trek : The Board Game.

  Dołączona grafika

  Oficjalna strona (na razie pod roboczym adresem) : http://www.startrek.hostei.com

  O PROJEKCIE:

  Gra Star Trek : The Board Game to strategiczna gra planszowa, osadzona w futurystycznym świecie Star Trek stworzonym przez Gene Roddenberry?ego. Gracze wcielają się w przywódców jednej z głównych frakcji Kwadrantu Alfa Ery The Next Generation: Federacji Zjednoczonych Planet, Imperium Klingońskiego, Gwiezdnego Imperium Romulańskiego lub Unii Kardazjańskiej.

  Głównym celem graczy jest wykonanie zadań opisanych w wybranym scenariuszu. W wielu przypadkach zadania te będą wybierane drogą losową dla wszystkich jak i dla poszczególnych graczy osobno. System ten powoduje, że każda rozegrana partia będzie różnić się od siebie, a do zwycięstwa gracz będzie musiał podążać wieloma ścieżkami.

  W grze występują postacie, miejsca i wydarzenia znane z seriali Star Trek : The Next Generation, Star Trek : Deep Space Nine oraz Star Trek : Voyager. Nie oznacza to, że w rozgrywce uczestniczyć mogą jedynie fani tego popularnego świata. Gra to połączenie intrygi, dyplomacji oraz strategii. Zawiera ona także elementy losowe. Wszystko to powoduje, że po Star Trek : The Board Game sięgnąć może każdy, kto lubi tego typu gry. Dzięki zrozumiałej instrukcji, która niejednokrotnie zawiera opisy świata Star Trek, każdy będzie mógł odnaleźć się w tym fascynującym świecie science-fiction! Zapraszamy do zabawy!

  Dostępna jest już mini-prezentacja Star Trek : The Board Game, którą znajdziecie na stronie.

  Już niebawem rozpoczną się pracę nad spisywaniem instrukcji do Star Trek : The Board Game, a wasze komentarze będą miały kluczowy wpływ na zasady gry.

  Match
  Participant
  #102389

  Cześć, miło Cię widzieć na forum.Przejrzałem prezentację gry i zapowiada się dosyć ciekawie. Chętnie pomogę przy przyszłych testach.Tylko na Borga - "Kardasjanie", "Kardasja Prime".

  r_ADM
  Participant
  #102391

  Spore przedsiewziecie jak na pomyslodawce i testera.

  Py'Rek
  Participant
  #102403

  Poszukuję osoby, która mogła by sprawdzać treść elementów gry pod kontem zgodności z kanonem i poprawności nazw. Gra jest już na takim etapie, że potrzebuje szerszej ekipy, którą właśnie formuje. Na innych forach ludzie zadeklarowali pomoc jednak co z niej wyniknie - zobaczymy. Jak na razie nie mogę zaoferować nic innego jak wklejenie mordki do działu ekipa i uwzględnienie nazwiska w instrukcji jako osoby, która pomagała tworzyć grę.

  master_bruce
  Participant
  #102446

  Poszukuję osoby, która mogła by sprawdzać treść elementów gry pod kontem zgodności z kanonem i poprawności nazw.

  Gra jest już na takim etapie, że potrzebuje szerszej ekipy, którą właśnie formuje. Na innych forach ludzie zadeklarowali pomoc jednak co z niej wyniknie - zobaczymy. Jak na razie nie mogę zaoferować nic innego jak wklejenie mordki do działu ekipa i uwzględnienie nazwiska w instrukcji jako osoby, która pomagała tworzyć grę.

  Poczytamy zobaczymy, może się zgłosimy....

  Py'Rek
  Participant
  #102487

  Kilka dni temu ruszyły pracę nad wersją alpha instrukcji do gry. Tak jak PREZENTACJA POMYSŁU GRY, instrukcja dostępna jest w serwisie GoogleDocs i już niebawem udostępniona będzie do komentowania.

  OSOBY, KTÓRE CHCIAŁY BY BRAĆ UDZIAŁ W TWORZENIU INSTRUKCJI, PROSZONE SĄ O KONTAKT.

  Zachęcam przy okazji do polubienia naszej FACEBOOKOWEJ strony projektu.

  Match
  Participant
  #102500

  Nie czuję się na tyle doświadczonym graczem, żeby pomóc tworzyć instrukcję, ale jak już pisałem - chętnie pomogę ją potem przetestować pod kątem grywalności.

  Py'Rek
  Participant
  #102596

  Potrzebuje waszej pomocy. Wstępna wersja gry będzie dawała możliwość odkrycia i wejścia w stosunki dyplomatyczne z 30 pomniejszymi rasami uniwersum Star Trek. Ras jest jednak tak dużo, że nie wiem, które powinny znaleźć się w grze, a które w ewentualnych dodatkach.

  Proszę was o przedstawienie listy 15 ras, które chcielibyście ujrzeć w grze. Moim wymogiem jest to, aby rasy te były na tyle rozwinięte aby odbywać loty kosmiczne i występowały w kwadrancie Alpha lub/i Beta (rasy innych kwadrantów ukażą się w dodatkach).

  Proszę ominąć rasy takie jak Q czy Borg, dla nich mam inne - mroczne zastosowanie :]

  Głównymi cywilizacjami jakimi przyjdzie nam grać w Star Trek : The Board Game to:

  • Zjednoczona Federacja Planet
  • Gwiezdne Imperium Romulańskie
  • Unia Kardasjańska
  • Imperium Klingońskie

  W przyszłych dodatkach gracze będą mogli pokierować dodatkowo losami:

  • Dominium
  • Konfederacji Breen
  • Sojuszem Ferengi

  Na liście pomniejszych ras na pewno znajdą się:

  • Andorianie
  • Bajoranie
  • Benzyci
  • Betazoidzi
  • Bolianie
  • Ferengi (jako pomniejsza rasa do momentu wyjścia dodatku)
  • Gorn
  • Nausicaanie
  • Orionici
  • Remanie
  • Son'a (zastanawiam się czy nie wprowadzić ich jako grywalnej cywilizacji w dodatku)
  • Talarianie
  • Tholianie
  • Trill
  • Wolkanie

  Jakie są wasze propozycje pozycji do tej listy?

  LIBERTO
  Participant
  #102598

  witambardzo fajny pomysł. i w miarę ożliwości chętnie bym też pomógł. co do tych ras pomniejszych jest jednak pewien problem. piszesz że będzie można je odkryć i wejść z nimi w jakieś stosunki. sęk w tym że jeśli faktycznie akcja ma się dziać w czasach TNG do VOY to większość tych ras jest członkiem ZFP albo podległe innym imperiom jak np remanie romulanom. będzie to tworzyć sporą nieścisłość. można oczywiście wymyśleć jakieś osobne ugrupowania z takiej rasy ale to już by trzeba opracować całą siatkę powiązań chyba, bo tak luźno się ich wrzucić nie da

  Py'Rek
  Participant
  #102599

  Już tłumaczę jak to rozwiązałem. Gra zawierać będzie wiele scenariuszy, które dziać będą się w rożnych okresach. Tak więc, jeżeli gracze wybiorą scenariusz w okresie TNG, to gracz kierujący Zjednoczoną Federacją Planet na starcie będzie miał maksymalne stosunki z rasami jak Wolkanie czy Andorianie. Rasy te będą także "z automatu" odkryte na planszy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby w trakcie gry inny gracz skupił się na pogarszaniu stosunków pomiędzy Federacją a członkowskimi rasami na swoją korzyść (np. Romulanie podkopujący stosunki Wolkanie - Federacja). Gracze będą mogli także zagrać w scenariusz "od kompletnego zera" startując z minimalną technologią i jednym systemem. Wtedy dopiero losy uniwersum Star Trek będą wyglądać zupełnie niespodziewanie (alternatywna rzeczywistość?).

  LIBERTO
  Participant
  #102600

  jakoś tego nie widzę. jeśli zaczynam grać federacją to z automatu Wolkanie i Andorianie są jej częścią. chyba że masz zamiar dzielić strony na frakcję. równie dobrze można podzielić imperium klingonu na poszczególne duże rody i u nich też mieszać, co może i urozmaiciloby rozgrywkę ale też ją skomplikowało. chodzi mi o to że mówiąc Federacja myślisz: Ziemia, Wolkan, Betazet, Andoria itp. nie można ich raczej rozdzielać. nie w tym okresie

  Py'Rek
  Participant
  #102601

  W grze będzie mógł do swojej cywilizacji dołączyć dowolną pomniejsza rasę, u której uzbierasz odpowiednio dużo znaczników wpływów. Jak już to osiągniesz to rasa przecież nie znika i nie staje się twoim anexem tylko dalej funkcjonuje, dalej może odejść z twojego sojuszu. Federacja Zjednoczonych Planet to twór założony przez kilka ras dlatego gracz prowadzący tą cywilizację z automatu otrzymuje na starcie maksymalne stosunki (członkowie federacji) wśród kilku ras (Wolkanie, Andorianie...). Klingonie są spójni wewnętrznie ale także mogą włączyć do swojego Imperium jakąś rasę czy to przez sojusz (członkostwo w Imperium) czy przez okupację. Nadal inni gracze będą mogli niszczyć te stosunki aby oderwać sprzymierzone rasy od naszej cywilizacji. W jednych przypadkach będzie to łatwiejsze w innych trudniejsze. Znaczniki wpływów to nie tylko "dobre stosunki". To także wpływy religijne, kulturowe, legislacyjne, handlowe czy militarne. Dlatego np. Romulanie także będą startować z maksymalnymi stosunkami u Reman (członkowie Imperium Romulańskiego). Bycie częścią danej cywilizacji oznacza, że gracz ma maksymalne z nią stosunki a nie, że z automatu stają się jego własnością. W ogóle nie widzę tu problemu.

  Pitmistrz
  Participant
  #102602

  Ale my widzimy. :DFederacja to właśnie Andorianie, Wolkanie, Tellaryci itd, w czasach TNG federację tworzy już około 100 ras ale nie o to chodzi.Jeśli w federacji nie będzie innych ras niż ludzi do równie dobrze można ją przechrzcić na imperium Terrańskie i zacząć podboje.Federacją nie można zacząć od tak zwanego zera bo to nie będzie już federacja.

  Cross
  Keymaster
  #102606

  Pomysł bardzo ciekawy, ale obawiam że skończy jak większość podobnych w naszym kraju.

  Py'Rek
  Participant
  #102609

  Ale my widzimy. 😀

  Federacja to właśnie Andorianie, Wolkanie, Tellaryci itd, w czasach TNG federację tworzy już około 100 ras ale nie o to chodzi.

  Jeśli w federacji nie będzie innych ras niż ludzi do równie dobrze można ją przechrzcić na imperium Terrańskie i zacząć podboje.

  Federacją nie można zacząć od tak zwanego zera bo to nie będzie już federacja.

  Ok. Ale to w ogóle nie przeszkadza mechanice, którą opisałem. To jedynie kwestia dobrze rozpisanego scenariusza.

  Nadal nie rozumiem problemu. Jeżeli ktoś mógłby napisać jakąś alternatywę do tego systemu byłbym wdzięczny. Może wtedy zobaczył bym błąd.

  Pomysł bardzo ciekawy, ale obawiam że skończy jak większość podobnych w naszym kraju.

  Zazwyczaj dzięki takim komentarzom, które w niczym nie pomagają.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram