Forum Fantastyka Star Trek Star Trek: Strange New Worlds

Star Trek: Strange New Worlds

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 258 total)
  • Author
    Participant
    Pleiades
    Participant

A wiecie, obejrzałam i mnie się nawet podobało, chociaż boję się, że pójdzie to w stronę kolejnego akcyjniaka.
    Na razie jest w miarę OK.
    Załoga da się znieść. Zwłaszcza polubiłam of kors Pike'a i Spocka. Pierwsza (Number One) nie wiem dlaczego, kojarzy mi się z Tallą z ORV. Może dlatego, że wygląda na mocną babkę. I dooobra, co chcą mi powiedzieć przez jej nazwisko, że jest spokrewniona z Khanem, czy jak? O.o
    Doktorek też super, chociaż daleko mu do Phloxa czy EMH (na razie ;))
    Fabuła taka sobie, póki co. Gdzieś polecieli, wtopili się w tłum, bo pierwsza dyrektywa, bla bla, zostali zdemaskowani i oczywiście musieli z tego wybrnąć dyplomatycznie, bla bla...
    Ale zapowiada się fajnie. Przynajmniej załoga mi się podoba 🙂

I ujawniony klip:

Zaraz, ten gościu to niby jakiej rasy ma być? O.o

I jeszcze jedno - w USA (oraz z pomocą proxy lub VPN) można oglądać pilota SNW na YT:

Nie trzeba mieć VPN, odcinek da się normalnie ściągnąć y2mate ;P

Q__
    Participant

chociaż boję się, że pójdzie to w stronę kolejnego akcyjniaka.

Ba, cały - lub prawie cały - fandom się tego boi...

Jest 🙂 .

Zwłaszcza polubiłam of kors Pike'a i Spocka.

Ja bym dorzucił do listy swoich tutejszych ulubieńców Ortegas. (Zgadzając się z Dreamwebem w pozytywnej ocenie jej butchowatości.)

Fabuła taka sobie, póki co. Gdzieś polecieli, wtopili się w tłum, bo pierwsza dyrektywa, bla bla, zostali zdemaskowani i oczywiście musieli z tego wybrnąć dyplomatycznie, bla bla...

Jednym słowem - Trekowy standard.

Zaraz, ten gościu to niby jakiej rasy ma być? O.o

Jest Aenarem, czyli przedstawicielem albinotycznej (i niewidomej) odmiany Andorian, o których dowiesz się zaraz więcej z ENT 😉 .

Toudi
    Participant

No i jestem po 2 odcinku. Jestem pozytywnie po nim nastawiony. Taki typowy trek to był. No i jak teraz dodali tego Andoriana, to już jest lepiej z tą załogą. Jego docinki trochę przypominają Reno. Powiedziałbym, że bardzo mocno, czy to wyjdzie mu na dobre, czy na złe, to się okaże. Szkoda trochę, że ta sama osobowość pojawia się na właściwie tym samym stanowisku. Ale dam mu szansę.

Co do plot odcinka. Jest dobrze, kometa ma walnąć w planetę. Istnieje na niej życie, ale samo się nie uratuje, więc trza je ratować. No to lecą ratować. Spoko, takie idealne na jednoodcinkowca. Coś jak Deja Q. Ale jak się okazuje, kometa, to nie taka sobie pierwsza lepsza kometa, ale wytwór obcej cywilizacji, do tego jeszcze chronionej przez inną obca cywilizację. A i jeszcze jakieś temporalne mambo jambo się pojawia. 😉 No taki typowy trek, nie ma co pisać, dawno takiego nie mieliśmy. Jest ok.

Za to jest już problem z samym continuity. Te pomieszczenia kapitana wydaj się być ogromne, co wielkie na Enterprise. Bardziej to Galaxy class, czy Excelsior class, niż Constitution. Który jak wiemy, był względnie mały i miał mało miejsca na luksusy. A wszystko właśnie wskazuje na większy okręt. No i promy. Mieliśmy tu klasyczny prom (klasy F(?)), a nie te nowe z DSC, nie pasującego do niczego (klasy C). No i praca kamery, zarówno przy statku jak i promie. Podobało mi się, że nie było to takie płynne jak to w obecnym kinie, tylko ma się wrażenie, że to właśnie taka starsza technika manipulacji tymi modelami ma miejsce. Podoba mi się, choć wiem, że to nie takie nie na miejscu dziś.

Ach i jeszcze czołówka, chciałem powiedzieć, podoba mi się. Najlepsze z tej współczesnej trójki. Zaraz za nią jest ta z Picarda. Ta z DSC jest chyba najgorszą, jaką w ogóle do tej pory zrobili, więc ją pobić nie trudno. 😉

Dreamweb
    Participant

kojarzy mi się z Tallą z ORV. Może dlatego, że wygląda na mocną babkę

Tak, dokładnie to samo miałem wrażenie. Podobna z wyglądu i z zachowania.

co chcą mi powiedzieć przez jej nazwisko, że jest spokrewniona z Khanem, czy jak?

Jakoś tam jest, pewnie będą to naświetlać w przyszłych odcinkach.

Ano jest, chociaż chyba odcinek 1 > 2. Ale w sumie nie jest źle. Wydaje mi się że plusuje tu epizodyczny charakter serialu - no bo tak, to scenarzyści muszą wykombinować jakąś odrębną historię na każdy odcinek. W PIC i DSC, co zwłaszcza było widać w ich najnowszych sezonach, wymyślają początek, koniec całej sezonowej historii, a w środku jakoś to zapychają, żeby te odcinki leciały do finału. Tu się tak nie da i w efekcie jest lepiej.

Za to jest już problem z samym continuity.

Wiecie co bym chciał? Po tych rozważaniach Pike'a na temat jego przyszłości itd., tych rozmowach o tym z Uną (że może jest jak w Terminatorze 2 - No fate but what we make 🙂 ) - żeby koniec końców wyszło, że Pike uniknie tego kalectwa itd. Wymagałoby to co prawda nakręcenia ilu, 10 sezonów? 🙂 Choć (wzorem PIC) można też oczywiście skoczyć dalej w przyszłość w pewnym momencie i nie czekać tak długo. Chciałbym tego, bo po pierwsze Chris to miły gość i fajnie gdyby mu się upiekło, po drugie zaś - byłby to ostateczny dowód że DSC i SNW to jakaś zmieniona linia czasowa, a więc w tym momencie te kanoniczne nadpisania przestaną kogokolwiek uwierać.

Q__
    Participant

No i jestem po 2 odcinku. Jestem pozytywnie po nim nastawiony. Taki typowy trek to był.

Ano, typowy Trek (ciekawe ile razy jeszcze z zadowoleniem to powtórzymy?) 😉

No i jak teraz dodali tego Andoriana, to już jest lepiej z tą załogą. Jego docinki trochę przypominają Reno.

Ja bym zwrócił jeszcze uwagę na jego podobieństwo do Melory - identyczne budzenie odruchów protekcjonalno-opiekuńczych u niezorientowanych, i podobna odpowiedź na to...

Szkoda trochę, że ta sama osobowość pojawia się na właściwie tym samym stanowisku.

A czy O'Brien nie był do pewnego stopnia kopią Scotty'ego*? 😉

* Obaj z mniejszej z Wysp Brytyjskich, obaj stanowiący czynnik plebejsko-proletariacki (nawet jeśli w ST nie ma to wiele sensu), obaj lubiący wypić...

Za to jest już problem z samym continuity. Te pomieszczenia kapitana wydaj się być ogromne, co wielkie na Enterprise. Bardziej to Galaxy class, czy Excelsior class, niż Constitution. Który jak wiemy, był względnie mały i miał mało miejsca na luksusy.

Continuity to jedno. Dwa - ta estetyka, choć zauważalnie Trekowa (nuTrekowa, ale zawsze) i wypasiona, no i chyba najlepsza z triady DSC-PIC-SNW, nie do końca mi podchodzi. TOS jak na swoje możliwości techniczne starał się być futurologicznie realistyczny, w refitowanego Connie i Enterprise-D wręcz dało się uwierzyć (w Defianta też, po lekturze Manuala), a tutaj mamy wciąż - wizualnie - kolorowy komiks pasujący bardziej do MCU. Widać, że twórcy nie tylko nie próbują przekonać widzów do możliwości zaistnienia takiej przyszłości (choćby na zasadzie, że ekranowe jest jej niedoskonałą, teatralną, reprezentacją, jak w dawnym ST), ale i sami w nią nie wierzą*.

* Pod tym względem ORV i LD, mimo pewnego aspektu parodystyczno-tandeciarskiego, i PRO wciąż zachowują przewagę.

Dreamweb said

chociaż chyba odcinek 1 > 2.

Bo 1. ostro skomentował rzeczywistość za oknem podczas gdy 2. - porusza się w fikcyjnej.

Wydaje mi się że plusuje tu epizodyczny charakter serialu - no bo tak, to scenarzyści muszą wykombinować jakąś odrębną historię na każdy odcinek. W PIC i DSC, co zwłaszcza było widać w ich najnowszych sezonach, wymyślają początek, koniec całej sezonowej historii, a w środku jakoś to zapychają, żeby te odcinki leciały do finału. Tu się tak nie da i w efekcie jest lepiej.

Mówiłem, że epizodyczna struktura jest znacznie lepsza dla Treka? 😉

Wiecie co bym chciał? Po tych rozważaniach Pike'a na temat jego przyszłości itd., tych rozmowach o tym z Uną (że może jest jak w Terminatorze 2 - No fate but what we make 🙂 ) - żeby koniec końców wyszło, że Pike uniknie tego kalectwa itd.

Ja też. I dlatego, że - jak już napisałeś - Chris sympatyczny i z tej przyczyny, że:

byłby to ostateczny dowód że DSC i SNW to jakaś zmieniona linia czasowa, a więc w tym momencie te kanoniczne nadpisania przestaną kogokolwiek uwierać.

Choć - IMHO - powinni przy okazji podkreślić, że nie tylko zmieniona, ale i wielokrotnie nadpisana, by i wrenętrzne niespójności wytłumaczyć.

Pleiades
    Participant

Co do plot odcinka.

Mógłbyś, kuźwa, pisać bez spoilerów??
    Teraz wątek muszę omijać szerokim łukiem...

Q__
    Participant

Bez przesady... Klasycznego Treka nie popsuje się spoilerami, tu nie w meandrach fabuły, a w wykonaniu (w tym w sposobie rozpisania reakcji bohaterów na centralną fabularnie sytuację) rzecz...

Czy da się osłabić odbiór takiego "TBoBW" lub "TMoaM" ujawnieniem ich treści?

Pleiades
    Participant

Czy da się osłabić odbiór takiego "TBoBW" lub "TMoaM" ujawnieniem ich treści?

W sumie nie...
    Może masz rację 🙂

Q__
    Participant

No, to miłego oglądania 😉 .

EDIT:
    Skoro jesteśmy przy spoilerach i fabularnych szczegółach... Warto odnotować, że po raz kolejny - po DSC - twórcy bawią się niestandardowymi formami komunikacji (nadal rżnąc z "Bliskich spotkań...", tym razem nawet dosłowniej); a przy okazji i o wokalnych talentach Uhury nie zapomnieli, znajdując im zastosowanie... Co dla mnie na mały plus...

• This reply was modified 1 month ago by Q__.
    Toudi
    Participant

A czy O'Brien nie był do pewnego stopnia kopią Scotty'ego*? 😉

No ale zanim Miles się rozwinął to trochę sezonów minęło. W TNG mieliśmy jednak La Forge'a, który był raczej przeciwieństwem Scottiego.A jak pamiętam, to pary się wcześniej przewinęło.

Mógłbyś, kuźwa, pisać bez spoilerów??
    Teraz wątek muszę omijać szerokim łukiem...

Lata lecą, a to się nie zmienia. A pamiętam nawet, jak były osoby, co narzekały na spoilery w temacie dla konkretnego odcinka (oczywiście po jego premierze).
    Spoilery to tu wrzuca Q, dając zapowiedzi i opisy przed dniem premiery ;).

Skoro jesteśmy przy spoilerach i fabularnych szczegółach... Warto odnotować, że po raz kolejny - po DSC - twórcy bawią się niestandardowymi formami komunikacji (nadal rżnąc z "Bliskich spotkań...", tym razem nawet dosłowniej); a przy okazji i o wokalnych talentach Uhury nie zapomnieli, znajdując im zastosowanie... Co dla mnie na mały plus...

Mnie tam ciekawi, że udało im się z tych nut odczytać dokładny kształt bryły lodu... Ciekawe co tam jeszcze było zapisane, czego już im się nie chciało wymyślić. Bo przecież pewno coś do przodu lub tyły też być powinno...

Pleiades
    Participant

Obejrzałam ten drugi odcinek i powiem tak...
    Nie jest źle. Bardzo na razie Trekowy jest ten SNW. Przypomina mi trochę ENT. Jest eksploracja, nieznane, etc 🙂
    Bohaterów da się lubić. Uhura fajnie wypada.
    Odcinek ciekawy z zaskakującym dość zakończeniem. Czy ja dobrze zrozumiałam? Kometa "wiedziała", że pojawi się Entek i wszystko rozegra się tak, jak się rozegrało? Widziała przyszłość?

Toudi
    Participant

Odcinek ciekawy z zaskakującym dość zakończeniem. Czy ja dobrze zrozumiałam? Kometa "wiedziała", że pojawi się Entek i wszystko rozegra się tak, jak się rozegrało? Widziała przyszłość?

Tak, miała zapisane, że minie planetę i że się oderwie od niej bryła lodu o tym kształcie jakiem się oderwała.

Q__
    Participant

Toudi said

No ale zanim Miles się rozwinął to trochę sezonów minęło.

Prawda. Życzmy jednak SNW podobnej ilości czasu na rozwój Hemmera 😉 .

W TNG mieliśmy jednak La Forge'a, który był raczej przeciwieństwem Scottiego.

Owszem, i było to lepsze, bo oryginalniejsze. Acz - jak widać - i od wtórności wychodząc da się dojść w ciekawym kierunku...

Spoilery to tu wrzuca Q, dając zapowiedzi i opisy przed dniem premiery ;).

Wszystko zawsze wina biednego Q__ 😉 .

Mnie tam ciekawi, że udało im się z tych nut odczytać dokładny kształt bryły lodu...

Potęga Federacyjnych komputerów i wielopoziomowej złożoności metod przekazu zaawansowanych Obcych pokazana w typowo Trekowy, skrótowo-teatralny sposób 😉 .

Pleiades said

Nie jest źle. Bardzo na razie Trekowy jest ten SNW.

Indeed 🙂 .

Przypomina mi trochę ENT. Jest eksploracja, nieznane, etc 🙂

Tak. Przy czym odnotuję, że o ile niedawno takie porównania mogłyby być dla Trekowego serialu obelgą, dziś stały się sporym komplementem. Tak zmieniły się i czasy, i odbiór ENT...

Bohaterów da się lubić.

Skoro o nich znów rozmawiamy, wspomnę z sympatią młodego chiefa Kyle'a*, bo i fajny, i kompetencją się popisuje (awansując do rzędu Trekowych cudotwórców).

* Który odcień skóry zmienił, ale skoro porucznik Leslie mógł zmartwychwstać, i jemu nie odmówię prawa do tego 😉 .

Uhura fajnie wypada.

B. TOS-owo, co - zgodnie z prawdą, rzecz jasna - piszę, by zachęcić Cię do sięgnięcia i po serię, z której SNW czerpie tak obficie...

Kometa "wiedziała", że pojawi się Entek i wszystko rozegra się tak, jak się rozegrało? Widziała przyszłość?

Swoją drogą: czy te zabawy z predestynacją nie wyglądają i Wam na wstęp do ew. odmienienia losu Pike'a, o którym teoretyzował Dreamweb? 😉

Toudi
    Participant

tak zmieniły się i czasy, i odbiór ENT...

Osobiście uważałem, że ENT był niesłusznie tak krytykowany. Znaczy wybranie czasów preTOS było błędów, ale sam serial nie był taki zły, jak go 2 dekady temu prezentowali.
    Pamiętam, że sporą krytykę zbierała czołówka. Choć odstawała od tego co do tej pory było, była całkiem przyjemna. A już na pewno była lepsza od tego co dostaliśmy w DSC. Mnie się bardzo podobało to pokazanie jak pokonywał tam kolejne granice.

Potęga Federacyjnych komputerów i wielopoziomowej złożoności metod przekazu zaawansowanych Obcych pokazana w typowo Trekowy, skrótowo-teatralny sposób 😉 .

W sumie to tylko tak się czepiałem proforma tego. Mnie to nie przeszkadzała. A wręcz taka fajna zagadka, szkoda, że to prequel jest, bo mogli by trafić na te "komety" w TNG czy VOY....

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 258 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram