Forum Fantastyka Gry Gry Star Trek Star Trek RPG - system

Star Trek RPG - system

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Participant

Slyszal w ogole ktos o tym? Ja posiadam podreczniki w wersji elektronicznej, ale nie mialem okazji zagrac. Jesli ktos by mi cos o tym napisal to chetnie poczytam ;)Mam nadzieje ze dobrze wybralem dzial, nie bylo tu co prawda zadnych "papierowych" gier ale mam nadzieje ze nie popelnilem zbrodni.

Beyo
    Participant

Slyszal w ogole ktos o tym? Ja posiadam podreczniki w wersji elektronicznej, ale nie mialem okazji zagrac. Jesli ktos by mi cos o tym napisal to chetnie poczytam 😉

Mam nadzieje ze dobrze wybralem dzial, nie bylo tu co prawda zadnych "papierowych" gier ale mam nadzieje ze nie popelnilem zbrodni.

[post="29762"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

Skontaktuj sie z Orełem...on robi sesje czasem na GG a mysle ze na Polkonie bedzie nawet LARP

Od Moderatora: Beyo, znow zapominasz o cytatach.

Raider71
    Participant

No i wyslalem do Orela, ale nie odpowiada...Swoja droga nie wie ktos czy fajnie sie w to gra?

Gosiek
    Participant

Swoja droga nie wie ktos czy fajnie sie w to gra?

Wiesz, to jest pytanie z serii "Czy lody poziomkowe są dobre?" - dla kogoś są, a dla kogoś innego nie. ;> Jedni lubią RPG-i typu Forgotten Realms lub Warhammer inni wolą Wampira czy Call of Cthulhu - kwestia gustu. Jedyna możliwość żeby się przekonać czy "fajnie się w to gra" to spróbować. No i warto pamiętać, że dobry MG potrafi ciekawie poprowadzić nawet miernej jakośći RPG-a, a kiepski położy nawet najlepszego. 😛 A fajne granie to nie tylko kwesita systemu ale też ekipy z którą się bawimy, a właściwie to przede wszystkim ta ekipa + MG, bo to oni głównie tworzą klimat dobrej zabawy.

Żeby wiedzieć czy system ST RPG w ogóle Ci się podona warto przeczytać (albo przynajmniej uważnie przejrzeć) chociaż podręcznik gracza - wtedy będziesz wiedzieć czy chce Ci się w to dalej bawić. W końcu nie wszystkie produkty spod znaku ST są równie dobre jak ich serialowe pierwowzory (za wyjątkiem Ent :P). Jeżeli pierwsza lektura wypadnie pomyślnie wtedy można zacząć się rozglądać za grupą chętnych do wspólnej gry - odwrotna kolejność imo raczej nie ma sensu. 😉

Raider71
    Participant

Moze zle zadalem pytanie...A czy wedlug was jest to dobry system i trzyma sie na poziomie D&D , Warhammera i innych?

Oreł
    Participant

Tak jak napisał Beyo, korzystam z tego systemu. Problem w tym, że w moim przypadku korzystanie z systemu to zaglądanie do podręcznika raz na ruski miesiac w poszukiwaniu konkretnej informacji, bo na co dzień i tak mechaniki nie używam. Z pewnością podręczniki są dobrze wydane i zawierają sporo danych, problem w tym, że często wychodzą poza kanon w nieco inną stronę niż by się chciało 🙂 Gra się przyjemnie, ale to chyba przede wszystkim zasługa świata.Chętnych do gry zapraszam na Polkon.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram