Forum Fantastyka Star Trek Star Trek: Picard

Star Trek: Picard

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 896 total)
  • Author
    Posts
  • Q__
    Participant
    #242408

    Tak bezpośredniego nawiązania jeszcze nie było. 🙂

    Ano nie było 🙂 .

    Być może Q miał w tym jakiś udział

    Zdaje mi się, że tak, ale w inny sposób. Mam wrażenie, że przeniósł bohaterów do odmiennej linii czasu (stąd brak implantów), pozwalając im zarazem zachować dotychczasową pamięć - stąd zdziwienie.
    Jest też i inna opcja - za temporalną zmianę odpowiada kto inny, a Q pomoże bohaterom to odkręcać - raczej z pozycji mentora, niż czynnego uczestnika - odgrywając rolę trochę podobną do Guinan w "Yesterday's Enterprise".
    (Nie wykluczam, że zagadka, który z w/w wariantów zachodzi, będzie jedną z kluczowych kwestii sezonu.)

    ps. Bernda Schneidera najwidoczniej w/w zwiastun nastawił optymistycznie:
    https://www.ex-astris-scientia.org/new-series.htm#20210616

    Dreamweb
    Participant
    #242433

    A może się okaże, że wykryli zmiany w linii czasowej sięgające w przeszłość... tak gdzieś do czasów Michaśki? 🙂 I powiążą to jakoś z gwałceniem kanonu przez DSC? Wątpliwe, choć kto wie (w końcu Kurtzman straszył crossoverami między serialami). Ba, gdyby to pisał ktoś z głową na karku, mógłby nawet wpleść wątek tego, że Picard o Michaśce i wszystkich tych utajnionych sprawach wie dzięki mind meldom z Sarekiem i Spockiem (tylko do tej pory milczał jak przepisy nakazywały, no ale skoro go wywalili z floty...).

    Q__
    Participant
    #242434

    I powiążą to jakoś z gwałceniem kanonu przez DSC?

    Tu wraca stara teza z naszych phoenixowych dyskusji, że właściwie nadpisaniami temporalnymi (wywołanymi przez liczne skoki czasowe obu pań Burnham i software'u Control) wszystkie DISCO-niekonsekwencje się wytłumaczy...

    Choć myślałem o czym innym. O tym, że może okaże się, iż linia czasu była zmanipulowana już w erze pierwszosezonowych retrospekcji z PIC (teraz zmiany mogły się jeszcze pogłębić), i odkręcenie tego wszystkiego będzie oznaczać nastanie bardziej klasyczno-utopijnej rzeczywistości (jak w finale "Days of Future Past", hehe). Byłby to gigantyczny Temporal Reset Button, i kapitulacja twórców przed betonowymi fanami, ale patrząc np. na sprawę klingońskich fryzur i Wielgą Tajemnicę na zakończenie drugiego sezonu DSC, nie zdziwiłbym się.

    Picard o Michaśce i wszystkich tych utajnionych sprawach wie dzięki mind meldom z Sarekiem i Spockiem (tylko do tej pory milczał jak przepisy nakazywały

    Wydaje się to b. prawdopodobne (chyba, że panowie zdołali ten - spory - fragment swoich wspomnień przed nim ukryć, vide "Lethe").

    no ale skoro go wywalili z floty...

    Teraz to już chyba nieaktualne, i to z nawiązką... Zauważ, że nie tylko jego strój wygląda jak w komiksach "Countdown" i "The Q Gambit" (gdzie wciąż za szychę robił), ale i Rios ma na stroju deltę GF.

    Dreamweb
    Participant
    #242438

    Zauważ, że nie tylko jego strój wygląda jak w komiksach "Countdown" i "The Q Gambit"

    W scenach w mundurze wygląda na odmłodzonego. To może być retrospekcja. Albo coś związane z podróżą w czasie.

    Rios ma na stroju deltę GF.

    W końcu kiedyś tam służył, to i ma. 🙂 Picard też miał komunikator w 1 sezonie. 🙂

    Q__
    Participant
    #242441

    związane z podróżą w czasie

    Skoro o takiej podróży mowa... Ciekawe jak daleko w przeszłość bohaterów zaprowadzi? To miasto na nowym plakaciku wygląda dość... współcześnie...*

    * Co wychwycili zachodni fani.

    W końcu kiedyś tam służył, to i ma. 🙂

    Sądzę, że coś więcej, zwł., że i Seven jakąś podobną odznakę teraz dostała.

    ps. Szczegółowa analiza niedawnego zwiastuna z TM:
    https://trekmovie.com/2021/06/18/trailer-analysis-second-star-trek-picard-season-2-teaser-gives-us-a-glimpse-of-the-road-not-taken/

    Q__
    Participant
    #242464

    Dla odmiany opinia negatywna:
    https:www.youtube.com/watch?v=UDNAdudbg1g

    Q__
    Participant
    #242567

    O powrocie de Lancie (a także Frakesa i Spinera) raz jeszcze (z sugestią, że zobaczymy Datę alternatywnego):
    https://trekmovie.com/2021/06/24/john-de-lancie-says-shooting-star-trek-picard-season-2-with-jonathan-frakes-and-brent-spiner-is-a-party/

    Q__
    Participant
    #242615

    Clive Burnell, autor bloga SKoST, o ostatnich Trekowych ujawnieniach. Wrzucam tu, bo dość szczegółowo przygląda się trailerowi 2 sezonu PIC:
    http://trekclivos79.blogspot.com/2021/06/jlps-day-2021.html

    Antychroniczny
    Participant
    #242617

    Star Trek: Picard to inna linia czasu. Mianowicie ta z dwóch ostatnich odcinków TNG.
    A przynajmniej taka głowa przebiegła mi przez myśl, gdy usłyszałem frazę "Road not taken"
    Orville i Star Trek (oficjalny) rywalizują ze sobą jak USA i ZSRR

    Q__
    Participant
    #242619

    Mianowicie ta z dwóch ostatnich odcinków TNG.

    To była linia tak fajna (mimo wszystko), że nie należałoby jej (zbytnio) naprawiać. No, może 😉 Troi jakoś przywrócić, i tyle. 😉

    Orville i Star Trek (oficjalny) rywalizują ze sobą jak USA i ZSRR

    Tamta rywalizacja przyniosła lot Gagarina na orbitę i Armstronga z kolegami na Księżyc. Od tej nie oczekujmy tak wiele, ale miło by było, gdyby wzrostowi poziomu obu serii się przysłużyła... 😉

    Antychroniczny
    Participant
    #242631

    Ja bym jednak chciał ujrzeć powrót do tej linii czasowej. Ciekawa była, szczególnie to, że statki wykraczały poza skalę warp.
    Ale PIC to kompletnie inny klimat, a mi chodzi o klimat TNG.

    Q__
    Participant
    #242636

    Ja bym jednak chciał ujrzeć powrót do tej linii czasowej.

    Ja również, i to może nawet bazujący na - karkołomnym, acz dającym się bronić od strony scenografii, założeniu - że jest ona tożsama z liniami czasu z "The Visitora" i "Endgame".

    Antychroniczny
    Participant
    #242668

    Niech do starej wracają, a podróże warp skracają, bo lepsze statki mają!

    Q__
    Participant
    #242671

    a podróże warp skracają

    Tylko, że Roddenberry był zwolennikiem tego, by podróże kosmiczne w ST jednak trwały. Chciał w ten sposób realizm budować. 😉

    Antychroniczny
    Participant
    #242674

    Istnieje space warp i time warp.
    Space warp polega na nieporuszaniu się w przestrzeni, a zaginanie przestrzeni wokół siebie
    Time warp polega na nieporuszaniu się w czasie, a zaginanie czasu wokół siebie
    Space warp było używane przez Gwiezdną Flotę, a time warp przez Czasową Flotę (przyszłych Władców Czasu)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 896 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram