Forum Fantastyka Star Trek Star Trek: Picard

Star Trek: Picard

Viewing 15 posts - 496 through 510 (of 518 total)
  • Author
    Participant

Jason

To była bardziej złożona historia...
    https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Jason_Vigo

Q__
    Participant
    kaimada
    Participant

Nadrabiam Picarda drugi sezon.

Skończyłem dziewiąty odcinek.

Nie dość że jest to słaby Star Trek to jeszcze słaby serial.

Bo mamy zarówno pomysł na Borga który ma być galaktyczną pomocą drogową, ale i sceny typu Soong rzucający wybuchającym pistoletem nad głowy swoich przeciwników i znikający w czasie tegoż krótkiego wybuchu.

Nie wiem co gorsze - Księga Boba Fetta czy Picard...

Dreamweb
    Participant

To prawda, sezon 2 bardzo obniżył loty.
    Aż przykro patrzeć jak się w nim marnują Jean Luc, Seven, a w sumie nowe postacie z załogi też, bo same w sobie ciekawe są.
    Porażki Disco jakoś tak mniej przeszkadzają, bo ten serial był słaby od zarania.
    W Picard cholernie szkoda zmarnowanego potencjału, który widać, tylko cóż z tego.

Q__
    Participant

kaimada said

Nie wiem co gorsze - Księga Boba Fetta czy Picard...

Picard, obawiam się, choć miał lepsze pojedyncze odcinki i sceny niż Boba...

Dreamweb said

To prawda, sezon 2 bardzo obniżył loty.

Ano prawda. Pierwszy był kontrowersyjny, umroczniony, nudnawy, bezsensowny naukowo i pełen naciąganych rozwiązań, ale drugi - po złudnie obiecującym wstępie - okazał się kompletnie chaotyczną papką*, gorszą niż DISCO (bo tam przynajmniej mamy statek i załogę GF).
    Choć - jak na ironię - niektórych bohaterów polubiłem dopiero za jego sprawą.

* Nie wiem czy Trek może upaść niżej, i nawet wolałbym nie sprawdzać...

Porażki Disco jakoś tak mniej przeszkadzają, bo ten serial był słaby od zarania.

IMHO Picard nie był lepszy, tylko potrafił czarować aktorami i - miejscami - inteligentną jazdą na nostalgii. No i ładniejszymi ujęciami, lepszym - bo wolniejszym - tempem. Ale substancji nigdy* tam nie było...

* No, może pominąwszy jakieś wczesne idee Chabona...

kaimada
    Participant

Skończyłem.

Picard drugi sezon jest gorszy nawet od Disco.

No koszmarne to jest.

A końcówka jest tak bardzo głupia, że nie chce mi się o niej gadać.

Tyle dobrego że pierwszy odcinek był świetny.

Q__
    Participant

Tyle dobrego że pierwszy odcinek był świetny.

Gdyby zakończyli go cliffhangerem* i - jakimś zbiegiem okoliczności - nic więcej nie nakręcili, stałby się legendą, to fakt.

* Najlepiej bez sceny wysadzania, momentem z Picardem z ręką nad konsolą.

kaimada
    Participant

A no i w pożegnania są dobrzy. Pożegnanie umierającego Q z jego ulubionym zwierzaczkiem wypadło dobrze. Nie tak dobrze jak z Datą, ale dobrze.

No oczywiście poza sceną z naburmuszoną załogą, gdzie Raffi rzuciła się Q do gardła 🤣. Nie dość że fatalnie zagrane to bezdennie głupie. Serio chcesz ręką udusić Q? Boże mój jak oni nie potrafią w sensowne girl power. No i jeszcze Seven która od walki na La Sirenie nie potrafiła zmienić zakrwawionej koszulki...

Ogólnie całość jeśli potraktujemy jako fanaberię Q, z chęcią pokazania Picardowi że samotność jest głupia i z potrzebą ostatniej zabawy ze zwierzakiem - to jakoś to można pozostawić. Niestety Guinan pamięta tamte wydarzenia także ciężej to tak uzasadnić...

Także pierwszy odcinek na plus, sceny z Q na plus. Reszta koszmarna.

Miło było jeszcze zobaczyć Callisa, ale pomysłu na sensowną postać ojca to tam nie było. Choć plus że wytłumaczyli matkę Picarda w Farpoint i nawet się to kupy trzymało.

• This reply was modified 1 month ago by kaimada.
    Q__
    Participant

A no i w pożegnania są dobrzy. Pożegnanie umierającego Q z jego ulubionym zwierzaczkiem wypadło dobrze.

Prawda, ale to zasługa aktorstwa de Lancie, nie - scenariusza, bo tak naprawdę ten wątek nie ma grama sensu. Q zawsze byli nieśmiertelni, a tu nagle ten nasz umiera, i to właściwie bez dobrze podanej/zdefiniowanej przyczyny. Ot, tak, bo tak wymyślili...

kaimada
    Participant

Ja to umieranie potraktowałem jako przejście Vorlonów, Cieni czy innych starożytnych za granicę znanego nam świata. Czyli pójście dalej, gdzie indziej, poza granicę pojmowania ludzi. Choć oczywiście to tłumaczenie na siłę bo scenarzyści sami z siebie zrobili Q indywidualnością, a nie kontinuum i zrobili go umierającym gdyż bo tak.

Bo co do śmierci Q to wiadomo jaka była heca jak Q chciał się zabić na Voyagerze.

Wydaje mi się zresztą że De Lancie sam zagrał to jako właśnie pójście dalej Loriena, a nie śmierć w klasycznym tego słowa znaczeniu.

Q__
    Participant

W Twojej interpretacji ma to jeśli nie sens, to w każdym razie znacznie więcej sensu, niż włożyli w w/w wątek Kurtzman z Matalasem i resztą. I nawet ładnie splata się z ORV "Mortality Paradox" - jedni idą... Dalej, jak elfy odpływające na Zachód, inni - jeszcze nie ludzie/Fedki - zajmują ich miejsce na szczycie...

Przy czym dałoby się tą nagłą śmiertelność Q odczytać - zapewne mocno wbrew intencjom G.R. - w duchu antytranshumanistycznej filipiki Cullena, że oto po latach nieśmiertelnego królowania w świecie materii odkryli/uznali, że jest jednak coś Więcej i postanowili tam jednak przejść...

Q__
    Participant

Clive Burrell od bloga SKoST podsumowuje drugi sezon PIC:
    http://trekclivos79.blogspot.com/2022/07/picard-s2-as-divisive-as-before.html

Q__
    Participant
    Q__
    Participant

I tu wrócę do teasera*... Czyli co? Geordi został - w międzyczasie - ojcem. Worf nosi znów mundur GF (Captain Worf, hehe**) - ja tam się cieszę. Przyjęcie Seven do Floty wygląda jednak (jak zapowiadali) na permanentne (miło mieć rację 😉 😉 😉 ). Za to Raffi chyba znów ma jakiś kłopot ze sobą, bo wygląda na cywila (ale ważne, że w ekipie została). No i dostaliśmy w końcu ten reunion TNG, przynajmniej w zwiastunie...

* Który też odnotowali na TN:
    https://treknews.net/2022/07/24/star-trek-picard-season-3-sdcc-teaser/

** Czyżby to była odpowiedź na pytanie o temat drugiej serii?

Q__
    Participant
Viewing 15 posts - 496 through 510 (of 518 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram