Star Trek Online za darmo?

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • Author
  Posts
 • Jamjumetley
  Participant
  #5889

  Kilka dni temu, Cryptic zdecydował się na zmianę w grze Champions Online z modelu płatnego, na dwojaki - subskrypcyjny lub darmowy do wyboru. Teraz CEO firmy - Jack Emmert, mówi w serwisie Eurogamer o prawdopodobieństwie wprowadzenia podobnej opcji w Star Trek Online.

  [more]Oto najciekawszy fragment:

  Ludzie na pewno zastanawiają się, czy podejmiemy podobne kroki również w Star Trek. Wszystko zależy jak zmiany wypadną w Championsach. Jeszcze nie zdecydowaliśmy czy pójdziemy jedna, czy drugą drogą. Jeśli chcecie pograć w Star Trek za darmo, to spróbujcie najpierw Champions i pomóżcie odnieść im wielki sukces. Prześlijcie nam jasną wiadomość.

  Nie ma na tym świecie nic za darmo, prawda? Podobnie jest w branży gier MMO. Twórcy pozwalają grać za darmo w ograniczonym zakresie. Ci co zechcą wspomóc się dodatkowymi przedmiotami i szybciej "nabić level" na pewno zapłacą za możliwość poprawienia swoich statystyk.

  Źródło: TrekMovie.com[/more]

  I. Thorne
  Participant
  #94345

  Wątpię czy to zrobią, gdyż jak słyszałem nabicie najwyższego poziomu nie jest trudne, więc kto będzie płacił za to samo?Chyba, że płatne będą dodatkowe statki, fajni załoganci, rzadkie częsci i tego typu rzeczy. No i moga wstawić limit typu "1 godzina dziennie za darmo".

  Silver Phoenix
  Participant
  #94350

  Dodatkowe okręty (a właściwie ich skiny) są przecież już dostępne w Cryptic Store. Tak samo, jak cała reszta o której wspominasz, Thorne 🙂 Nawet nie musieliby niczego nowego implementować do gry.Osobiście uważam, że STO będzie darmowe... W momencie, gdy wejdzie na rynek Neverwinter.A tak, Neverwinter - Cryptic zamierza wypuścić pod koniec 2011 MMO osadzone w realiach Zapomnianych Krain - engine podobny do STO, zasady wg 4 edycji, o linii fabularnej nie wiem póki co - nic. Do premiery nowej gry pozostało około roku; idę o zakład, że do tego czasu STO po prostu straci masę graczy.Nie czarujmy się, IMO zmiany w grze nie są na tyle daleko idące, żeby po zdobyciu cap-levelu było warto kupować ciągle abonament. Nudy i monotonnych misji jakoś poprawić nie chcą :PA na horyzoncie majaczy The Old Republic 😛 Z tym tytułem również może być różnie (czytałem już newsy wieszczące spektakularne niepowodzenie produktowi Bioware'u), ale jestem jak na razie optymistą.

  Zuza
  Participant
  #94351

  Wątpię czy to zrobią, gdyż jak słyszałem nabicie najwyższego poziomu nie jest trudne, więc kto będzie płacił za to samo?

  Patrząc na to, ile osób kupuje bzdurne ułatwienia przeglądarkowych do gierek na Facebooku, gdzie "zyskuje" się tym co najwyżej szybsze ukończenie prostego zadania... Oj, zawsze się znajdą chętni do wywalenia kasy.

  Slawek
  Moderator
  #94355

  Oj, zawsze się znajdą chętni do wywalenia kasy.

  Jak ktoś ma zbędną to chętnie przygarnę. Nr konta na PM ;).

  W darmowego STO nie wierzę. Prędzej zmniejszą abonament. W przeciwieństwie do Champions, o którym mało kto słyszał tak naprawdę, STO przynajmniej żeruje na popularności serii, więc ciężko mówić o braku popularności czy zainteresowania.

  Piotr
  Keymaster
  #94356

  "Darmowość" STO, jeśli nastąpi, będzie pozwalała na grę w jakimś zakresie (wybrane sektory lub misje plus content niezależny od misji. Do kupienia będą kolejne misje (sezony), frakcje itp. W ten sposób ci, którzy płacili, będą mieli wszystko (bo i w Champions Online subskrypcje zostają), a reszta to, za co zapłaci.

  Zuza
  Participant
  #94361

  Jak ktoś ma zbędną to chętnie przygarnę.

  Heh, też bym chętnie przyjęła ;> Ba, nawet z nakazem wydania jej na STO, poświęciłabym się 😆

  Melnikor
  Participant
  #94368

  Dokładnie tak jak pisze Piotr, najprędzej będzie to na wzór Dungeon&Dragons Online, za darmo będzie jedynie jakiś podstawowy content, a wszelkie inne dodatki albo za mikro-transakcje albo konto VIP za abonament.

  I. Thorne
  Participant
  #94374

  I będę co pewien czas trąbić, że misja czy nowy sektor przechodzi z płatnego do darmowego.

  fluor
  Keymaster
  #94380

  To całkiem możliwe. Podejrzewam, że pomimo całkiem prawdopodobnej sympatii dla Star Treka, twórcy gry chcą na niej zarobić 😉

  Zuza
  Participant
  #94384

  I będę co pewien czas trąbić, że misja czy nowy sektor przechodzi z płatnego do darmowego.

  Mnie pasuje :>

  Grywalność będzie taka sama jak obecnie... czyli coś fajnego raz na jakiś czas, brrr za co tu płacić?

  I. Thorne
  Participant
  #94405

  Tylko będę musiał sobie kupic kompa by grać, bo stary raczej nie pociągnie...Jakie sa wymagania srednie tej gry?

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram