Forum Fantastyka Star Trek Star Trek Online - fabuła

Star Trek Online - fabuła

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • Author
    Posts
  • cinus
    Participant
    #4995

    Tytułem wstępu - przyjmując, że Countdown i ST XI zaliczają się do kanonu, możemy spokojnie powziąć podobne założenia jeżeli idzie o STO - dlatego też temat jest w tym dziale, a nie grach :)Na stronie były już tłumaczenia większości 'partów' fabuły, reszta pewnie też niebawem się pojawi. Aktualnie stoi na roku 2392 i zaczyna się coraz bardziej rozkręcać. UWAGA - SPOILERYWielu z was pewnie czyta na bierząco o sytuacji w STO - mnie zaś niedawno zaskoczył pewien fragment - The one in the lead narrowed his eyes. “We will not unarm,” he said. “No hunter ever goes without his weapons at the request of prey.”To opis spotkania przedstawicieli tajemniczej rasy dysponującej technologią podobną do Species 8472 z Romulanami - czy wam też ich mowa wydaje się znajoma? (dla ułatwienia - VOY). Ponadto, osobnicy mieli być dużo więksi i lepiej zbudowani od Romulan... robi się ciekawie? Też pomyśleliście o Hirogenach? Ciekawe jak będzie wyglądało ich spotkanie z Klingonami 😎

    Coen
    Participant
    #78032

    Teksty faktycznie wskazują na Hirogenów ale dwa zgrzyty mam jeśli by to mieli być oni. Pierwsza to poziom technologiczny - z Voya odniosłem wrażenie, że są oni nawet mniej rozwinięci od Federacji a co dopiero lepiej niż Borg.Drugie to opis postaci - co jak co ale Hirogeni to w serialu byli zwykle szczupli.

    Barusz
    Participant
    #78037

    A czy nie zostało powiedziane, że Hirogeni zostali wybici przez niewłaściwe użycie technologii podarowanej im przez Janeway? No i jakim cudem pokonaliby odległość między swoimi "ziemiami" a siedzibami Romków?Poza wszystkim ST Online moim zdaniem nie jest kanonem. To, że nawiązuje do znanych z STXI wydarzeń? Sorry, ale powieści też nawiązują i nic z tego nie wynika...

    Lo'Rel
    Participant
    #78038

    W pierwszym odcinku z Hirogenami, byli oni faktycznie znacznie wyżsi od Tuvoka i Seven, potem to olali.

    cinus
    Participant
    #78040

    Cóż, technologia Hirogenów nie była wcale taka prymitywna. Gdyby udało im się odbudować własną kulturę, a do tego chyba dążyli, kto wie, co by się działo. Janeway dała im holodeki, żeby nie musieli się zabijać polując - po kilku miesiącach mieli już stacje kosmiczne w nie wyposażone - to daje do myślenia. Gdyby położyli ręce na biostatku, zrobiłoby się naprawdę ciekawie 😉 Według STO nowi przybysze mają jakiś związek z 8472, których najłatwiej spotkać w kwadrancie Delta, podobnie jak... Hirogenów.

    Coen
    Participant
    #78042

    Barusz, odległość to nie problem. Stacja komunikacyjna Hirogenów chyba z 4 sezonu sięgała aż do kwadrantu Beta, pi razy oko właśnie do granicy Imperium Gwiezdnego. Czy STO jest kanonem? Powiem tak - uznam go za kanon póki nie trafią się filmy/odcinki z okresu po ST X mówiące co innego niż gra.Cinus...ne, nie przekonuje mnie to. To, że po paru miesiącach mieli stacje z holodekami nic nie znaczy. Mogli po prostu zaadoptować jeden magazyn na takie potrzeby. Ostatecznie jak wiemy z Entka instalacja holodeku na nawet jeszcze prymitywniejszych konstrukcjach nie stanowi żadnego problemu...No i gatunek powiązany z 8472...z tego co pamiętam to oni nie chcieli być powiązani z nikim bo wszyscy poza nimi byli źli i nieczyści. Hirogeni średnio wygladali mi na wyróżniających się pod tym względem. Chociaż...z drugiej strony oni też mieli bzika na punkcie kultu potęgi.

    cinus
    Participant
    #78043

    Coen, mówiąc o powiązaniu miałem na myśli podobną technologię. Ja widzę to tak - Hirogenom udało się znaleźć w kwadrancie Delta uszkodzony biostatek lub też jeden sami uszkodzili - następnie zaadaptowali część jego technologii. Data twierdził wcześniej, że osobliwości kwantowe pozostawione przez nieznaną rasę odpowiadają tym, które wytwarzały biostatki; jeśli założyć, że wykorzystano jakiś rodzaj konwencjonalnego napędu 8472, to w zasadzie wszystko staje się możliwe (konwencjonalny - nie prowadził do płynnej przestrzeni).

    Coen
    Participant
    #78045

    A czy konwencjonalny to nie było zwykłe Warp a niekonwencjonalny - przez osobliwości nie prowadził automatycznie do płynnej przestrzeni?

    cinus
    Participant
    #78050

    Nie czepiajmy się słów - miałem na myśli tylko tyle, że w jakiś sposób udało się przerobić napęd biostatku w coś podobnego do TW - wziąwszy pod uwagę zaawansowanie technologiczne species 8472 to chyba prawdopodobne.

    The D
    Participant
    #78051

    Barusz, odległość to nie problem. Stacja komunikacyjna Hirogenów chyba z 4 sezonu sięgała aż do kwadrantu Beta, pi razy oko właśnie do granicy Imperium Gwiezdnego.

    O ile dobrze pamiętam, to Hirogeni nie zbudowali tej sieci, a jedynie przejęli po jakiejś nieistniejącej już cywilizacji.

    Coen
    Participant
    #78052

    Cinus, nie czepiam się, jedynie chciałem wyjaśnić. Ogólnie fabula STO mi się podoba (choć z Klingonów robią strasznych chłopców do bicia) a Ty robisz świetną robotę przybliżając ją nam. Więc czepianie się Ciebie nigdy ie było moim celem.D, nie pamiętam takiego numeru a tych sezonów Voya nie mam obecnie. Mógłby ktoś obejrzeć ponownie i potwierdzić czyja była ta sieć komunikacyjna?

    Barusz
    Participant
    #78053

    To nie-kanon - tym razem chyba wszyscy się zgodzą - ale można się powoływać:

    http://memory-alpha.org/en/wiki/Hirogen_co...cations_network

    "The series of modules, dating back over 100,000 years in age, was claimed by the Hirogen by the mid-24th century. "

    Na marginesie można dodać, że ciekawostką jest fakt, że te odcinki VOYa miały prapremierę rok po głośnym filmie Kontakt, gdzie pod koniec scenarzyści odwołali się do podobnego pomysłu. Inspiracja? ;>

    cinus
    Participant
    #78111

    Coen - owszem, Klingoni są chłopcami do bicia NARAZIE, ALE...Daję Ci 100% gwarancję, że w ciągu kolejnych 10 "odcinków" podniosą się - są już wzmianki o budowie nowej floty większej i potężniejszej, niż ta z okresu "przed dominium". Ponadto... mają przecież być głównymi antagonistami Federacji w 2409... a to mówi samo za siebie :)Tak na marginesie zauważyłem, że ostatnio spadło zainteresowanie tłumaczeniami, dlatego aktualnie ich nie robię. Poza tym padł mi komp a na aktualnym ledwo chodzi przeglądarka... Więc jak ktoś chce się tymczasowo tym zająć to proszę bardzo, jak nie to pokombinuję jeśli wciąż są chętni by poczytać o STO w ojczystym języku.

    Coen
    Participant
    #78462

    Obecne informacje jednak nie nastrajają optymistycznie. IK wygląda na dodane na siłę, bez przemyślenia i nie licząc skórek - zróżnicowania. A służba w SO różni się od tej w Gwiezdnej Flocie. Są inne priorytety, inne specjalności, inny schemat misji. Póki co zaś wszystko wskazuje na to, że i u Klingonów i Federacji sprawa wyglądać będzie tak samo, zapewne nawet upchną Imperium przestrzeganie Pierwszej Dyrektywy.Zademonstrowane kwestie technologiczne również to potwierdzają. Z opublikowanych klas okrętów Federacja otrzymała 6 nowych konstrukcji, podczas gdy Klingoni tylko jedną, dokładnie tyle samo co Romulanie, którzy przecież nie mają być rasą grywalną, nie na wstępie przynajmniej. No i ciągle pozostaje kwestia 17 typów okrętów dla Federacji i 16 klas okrętów dla Imperium. Z resztą spraw, od technologii po możliwości sprawa wyglądać pewnie będzie tak samo.

    Q__
    Participant
    #241110

    Głupie pytanie od osoby, która nie zawsze jest na bieżąco ze STO (czyli mnie 😉 ). Czy poniższe postacie mają jakieś imiona/nazwiska i biografie, czy tylko występują na posterowym obrazku?

    (Najzabawniej by było gdybym miał z nimi styczność, ale ich tu nie rozpoznał... Klingonka w każdym razie, wygląda jakoś znajomo...)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram