Forum Trek.pl Newsy Star Trek STAR TREK NEWS

STAR TREK NEWS

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 370 total)
  • Author
    Posts
  • snowman
    Participant
    #124324
    snowman
    Participant
    #124325

    Ponad rok czekania i wreszcie mogę uczciwie powiedzieć, że obejrzałem znakomity zwiastun historii z uniwersum STD. I jeszcze ta klimatyczna piosenka Outlaw country...

     

     

    Dziwaczne to uczucie, ale jestem prawdziwie zaintrygowany. Kto wie? Może tym razem wyjdzie z tego coś wartościowego...

    Q__
    Participant
    #124326

     

    Tu warto dodać, że Mike McMahon, który ma go robić, to nie tylko jeden ze scenarzystów-producentów serialu Rick & Morty, ale i wielki fan Treka, znany ze stworzenia parodystycznego "ósmego sezonu" TNG:

    https://twitter.com/tng_s8

    https://www.amazon.com/Warped-Engaging-Never-Aired-Season-Generation/dp/1476779058

     

    Ponad rok czekania i wreszcie mogę uczciwie powiedzieć, że obejrzałem znakomity zwiastun historii z uniwersum STD

     

    Jestem pod wrażeniem, że to przyznajesz ;).

     

    Nawiasem: mamy w "Calypso" do czynienia - jak się zdaje - nie tylko z pomysłem znanym z B5 "The Deconstruction of Falling Stars" i VOY "Living Witness", ale powraca tam również idea Lucasa by osadzić fabułę w XXXIII stuleciu (która chodziła mu po głowie, gdy zastanawiał się czy nie zrobić SW sequelem do ST).

    snowman
    Participant
    #124327

    Tu warto dodać, że Mike McMahon, który ma go robić, to nie tylko jeden ze scenarzystów-producentów serialu Rick & Morty, ale i wielki fan Treka, znany ze stworzenia parodystycznego "ósmego sezonu" TNG:

    https://twitter.com/tng_s8

    https://www.amazon.com/Warped-Engaging-Never-Aired-Season-Generation/dp/1476779058

    Właśnie sobie obejrzałem pilota Rick & Morty i już wiem, że kolejnych odcinków oglądać nie będę. Szczerze nie trawię takiej stylistyki, ani w sferze graficznej, ani dialogowej. Ja w ogóle nie przepadam za kreskówkami dla dorosłych, ale to coś nie spodobało mi się wybitnie. Nie sądzę, by taka formuła wyszła Trekowi na dobre.

    Nawiasem: mamy w "Calypso" do czynienia - jak się zdaje - nie tylko z pomysłem znanym z B5 "The Deconstruction of Falling Stars" i VOY "Living Witness", ale powraca tam również idea Lucasa by osadzić fabułę w XXXIII stuleciu (która chodziła mu po głowie, gdy zastanawiał się czy nie zrobić SW sequelem do ST).

    XXXIII to czysty przypadek wynikający z dodania okrągłych X stuleci do XXIII. Nie szukałbym tu żadnych "głębszych" odniesień.

    Q__
    Participant
    #124328

    Właśnie sobie obejrzałem pilota Rick & Morty i już wiem, że kolejnych odcinków oglądać nie będę. Szczerze nie trawię takiej stylistyki, ani w sferze graficznej, ani dialogowej. Ja w ogóle nie przepadam za kreskówkami dla dorosłych, ale to coś nie spodobało mi się wybitnie. Nie sądzę, by taka formuła wyszła Trekowi na dobre.

    A zapoznałeś się z trekowym dorobkiem McMahona?

     

    XXXIII to czysty przypadek wynikający z dodania okrągłych X stuleci do XXIII. Nie szukałbym tu żadnych "głębszych" odniesień.

    Sądzisz, ze ich szukam? Zwracam uwagę na prostą zbieżność.

    snowman
    Participant
    #124329

    Nawiasem: mamy w "Calypso" do czynienia - jak się zdaje - z pomysłem znanym z B5 "The Deconstruction of Falling Stars" i VOY "Living Witness"

    Nawet przez chwilę nie pomyślałem o Living Witness po obejrzeniu tego zwiastuna. Odnoszę wrażenie, że to będzie zupełnie inna historia.

     

    Sądzisz, ze ich szukam? Zwracam uwagę na prostą zbieżność.

    A skąd mnie wiedzieć czego szukasz? Po co jednak zwracać uwagę na jakąś zbieżność, jeśli wydaje się być ona przypadkowa?

    A zapoznałeś się z trekowym dorobkiem McMahona?

    Mówię, że jeśli zrobi z Treka coś podobnego do Rick & Morty to u mnie ma przechlapane.

    Q__
    Participant
    #124331

    Nawet przez chwilę nie pomyślałem o Living Witness po obejrzeniu tego zwiastuna. Odnoszę wrażenie, że to będzie zupełnie inna historia.

    A "The Deconstruction..." i "Living Witness" były identyczne? O najogólniejszym pomyśle mówię. (Choć, prawda, rzecz może również skręcać np. w kierunku "Cause and Effact" czy "Relativity", a nawet "These Are the Voyages".)

     

    Po co jednak zwracać uwagę na jakąś zbieżność, jeśli wydaje się być ona przypadkowa?

    Bo jest... zabawna?

     

    Mówię, że jeśli zrobi z Treka coś podobnego do Rick & Morty to u mnie ma przechlapane.

    A co z "Warped"? 😉

    snowman
    Participant
    #124332

    A "The Deconstruction..." i "Living Witness" były identyczne? O najogólniejszym pomyśle mówię. (Choć, prawda, rzecz może również skręcać np. w kierunku "Cause and Effact" czy "Relativity", a nawet "These Are the Voyages".)

    Spośród wymienionych najbliżej byłoby mi do Cause and Effect, ale wciąż mam wrażenie, że chodzi o coś innego.

     

    Bo jest... zabawna?

    A w którym miejscu? 😀

     

    A co z "Warped"? 😉

    Ja nie chcę trekowej parodii. Dobrą może jakoś zniosę, ale obejrzę raz i szybko o niej zapomnę. Złą natomiast będę regularnie krytykował aż po kres czasu.  😉

    Q__
    Participant
    #124333

    wciąż mam wrażenie, że chodzi o coś innego.

    Możliwe. Za kilka dni się przekonamy.

     

    A w którym miejscu?  😀

    Zabawne dla mnie. I to wystarczy, chyba, że dysponujesz jakimiś obiektywnymi kryteriami pozwalającymi stwierdzić co jest zabawne, a co nie* ;).

     

    * Nawiasem: jeśli nimi dysponujesz, to Nobla - jak nie z tego, to z owego - masz w kieszeni :D.

     

    Ja nie chcę trekowej parodii. Dobrą może jakoś zniosę, ale obejrzę raz i szybko o niej zapomnę.

    Boję się pytać jak to godzisz z entuzjastycznym stosunkiem do The Orville ;). 

    snowman
    Participant
    #124334

    Boję się pytać jak to godzisz z entuzjastycznym stosunkiem do The Orville ;). 

    Orville nie jest parodią, choć tak był przedstawiany przez krytyków. Wątki komediowe zawiera w dużym stopniu z powodów prawnych, więc łatwiej mi tę pigułkę przełknąć. Na dodatek pojawiają się pogłoski, że drugi sezon ma być poważniejszy niż pierwszy, oby.

    Q__
    Participant
    #124335

    Ok, rozumiem Twoją optykę, choć zastanawiam się wobec tego, czy odrzucasz również, kultowy w niektórych kręgach, Galaxy Quest?

     

    Wątki komediowe zawiera w dużym stopniu z powodów prawnych

    I - dodajmy - pod naciskiem władz Foxa, które chciały mieć komedię MacFarlane'a, nie - Treka(-bis).

     

     Na dodatek pojawiają się pogłoski, że drugi sezon ma być poważniejszy niż pierwszy, oby.

    Oby. I jeszcze nad oryginalnością fabuł niech popracują.

    snowman
    Participant
    #124339

    Ok, rozumiem Twoją optykę, choć zastanawiam się wobec tego, czy odrzucasz również, kultowy w niektórych kręgach, Galaxy Quest?

    Film widziałem. To przyzwoita parodia, ale tylko parodia. Ani mnie zatem grzeje, ani ziębi.

    snowman
    Participant
    #124344

    No i dostaliśmy Calypso... romansidło bez wyrazu, dramatycznie spłyconą klasyczną historię z Odysei. Kto roztropny bierze się za romans mając do dyspozycji 15 minut i parę zupełnie nieznanych bohaterów? Słabe to było i bezbarwne. Spodziewałem się czegoś znacznie ambitniejszego.

    snowman
    Participant
    #124345

    snowman
    Participant
    #124380

    Ptaszki ćwierkają, że Kelvin/JJ Verse i STD a wraz nimi Abrams, Kurtzman i Bad Robot znikną wreszcie z trekowego uniwersum. Oby, oby... W każdym razie mocno ściskam kciuki za prawdziwość tych domysłów.

     

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 370 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram