Forum Fantastyka Star Trek Star Trek: Lower Decks

Star Trek: Lower Decks

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 342 total)
  • Author
    Posts
  • Q__
    Participant
    Dreamweb
    Participant
    #243807

    Nie tylko Tobie, acz tropy do prześledzenia się na tym nie kończą

    Poza wszystkim, spotkanie ze społecznością przypominającą Ziemian sprzed iluś tam wieków to przecież był TOS-owy chleb powszedni. A tu zrobiono to tak inteligentnie, że łykam to w całości.

    mamuśką

    Która oczywiście doczekała się już szeregu porównań z Lwaxaną Troi. 🙂

    złym komputerem, ta w przepaścistym magazynie Instytutu Daystroma, nawiązuje, rzecz jasna, do sceny retrospekcyjnego snu z FC

    Oraz, co już komentatorzy dostrzegli, także do końcówki Poszukiwaczy zaginionej arki.

    nowy wywiad z McMahanem

    Ciekawe, zapowiada romans. Czy będzie to któraś z par, które same się narzucają, czy jednak zostaniemy zaskoczeni? 🙂

    Q__
    Participant
    #243808

    A tu zrobiono to tak inteligentnie, że łykam to w całości.

    Mówisz, że jacyś nawiedzeni rekonstruktorzy i/lub miłośnicy fantasy mogą kiedyś taką kulturę ufundować? 😉

    Która oczywiście doczekała się już szeregu porównań z Lwaxaną Troi. 🙂

    Jak najbardziej słusznie, acz tamta była tylko nadopiekuńcza, nie - wredna.

    także do końcówki Poszukiwaczy zaginionej arki.

    Nie da się ukryć:

    Choć kojarzą się również - może filmem Spielberga z Lucasem inspirowane? - podziemia Pentagonu z TXF:

    EDIT: Dobra, FC też sobie przypomnijmy 😉 :

    Czy będzie to któraś z par, które same się narzucają, czy jednak zostaniemy zaskoczeni? 🙂

    Ha! Niedługo się dowiemy... 😉

    ps. Berndowi S. obecny odcinek się podobał, acz mniej, niż poprzedni (i zwrócił uwagę na szekspirowskie, pewnie tłumaczące kryzę Paolany, pochodzenie jego tytułu):
    https://www.ex-astris-scientia.org/episodes/low2.htm#wherepleasantfountainslie

    • This reply was modified 2 years ago by Q__.
    Smok Eustachy
    Participant
    #243815

    s02e07 - Fajoski
    Wodzeni pragnieniem w szponach namiętności.

    Q__
    Participant
    #243817

    s02e07 - Fajoski

    No 🙂 . LD coraz lepiej wypełnia - chwilową - lukę po ORV. Czekam - albowiem obejrzawszy Atropę odzyskałem (tymczasowo?) wiarę w ekranową SF - kiedy obie w/w serie zaczną skutecznie zapełniać dziurę po klasycznych Trekach i pokrewnych Babylonach..., bo przecież "Lasting Impressions" nie musi pozostać samotnym rodzynkiem...

    Krusty
    Participant
    #243819

    Obecnie po DS9 to mój ulubiony trek. Po każdym odcinku sprawdzam jak wiele odniesień wyłapałem...

    null

    • This reply was modified 2 years ago by Krusty.
    Q__
    Participant
    #243824

    Obecnie po DS9 to mój ulubiony trek.

    A Twój nowy avatar (poprzedni też był fajny) dopowiada kto jest tam Twoją ulubioną postacią? Jeśli tak - witaj w klubie (choć ja w sumie lubię troje z głównej czwórki prawie na równi*, z delikatnym wskazaniem na Brada).

    * Beckett, acz nie powiem bym darzył ją szczególną antypatią (przeciwnie, choć irytująca, jest na swój sposób sympatyczna) lokuje się poza top tier, wraz z upper deckami.

    (Nawiasem: zaszczyconym spotykając Fana z takim stażem 🙂 .)

    ps. Skoro o references mowa... Odnotujmy, że McMahan zakpił sobie w tym sezonie raz jeszcze z Kurtzmana:

    A potem - ostatnio - i z CBS-u:

    Dreamweb
    Participant
    #243829

    Odnotujmy, że McMahan zakpił sobie w tym sezonie raz jeszcze z Kurtzmana:

    Ja wiem czy to akurat kpina? Bardziej cameo w stylu Stana Lee. 🙂

    Berndowi S. obecny odcinek się podobał, acz mniej, niż poprzedni

    Ja bym raczej najnowszy ocenił na 8, poprzedni na jakieś 6...

    Mówisz, że jacyś nawiedzeni rekonstruktorzy i/lub miłośnicy fantasy mogą kiedyś taką kulturę ufundować?

    Jak najbardziej. Zakładając rozwój technologii do poziomu widzianego w tej erze ST, można sobie wyobrazić takie społeczności jako naturalną ewolucję wszelkich grup hobbystycznych. 🙂

    Q__
    Participant
    #243833

    Ja wiem czy to akurat kpina? Bardziej cameo w stylu Stana Lee. 🙂

    Niemniej, fakt, że bohaterowie McMahana gnają do przodu, a on tkwi zbaraniały w tym swoim pike'owym wózku można uznać za znaczący. (Przy czym może to być - że tak spiskowo poteoretyzuję - swego rodzaju ustawką - wykalkulowanym puszczaniem oka do niechętnej mu części fandomu, po cichu akceptowanym przez samego A.K.)

    Jak najbardziej. Zakładając rozwój technologii do poziomu widzianego w tej erze ST, można sobie wyobrazić takie społeczności jako naturalną ewolucję wszelkich grup hobbystycznych. 🙂

    W sumie racja, zważywszy na to, do czego był zdolny miłośnik (pozytywów rządów) Hitlera, John Gill 😉 . (Skądinąd takie syntetyczne budowanie społeczeństw obcoplanetarnych kolonii to w SF patent dobrze znany. Kłaniają się Kołodziejczak, Resnick z "Kirinyagą", Weber; w sumie i w/w techno-magowie.)

    ps. Okolicznościowy wywiad z Combsem:
    https://trekmovie.com/2021/09/24/interview-jeffrey-combs-on-returning-to-star-trek-as-an-evil-computer-in-lower-decks/

    I tradycyjna wyliczanka easter eggs:
    https://trekmovie.com/2021/09/26/from-dragons-to-drones-star-trek-lower-decks-easter-eggs-in-where-pleasant-fountains-lie/

    Q__
    Participant
    Dreamweb
    Participant
    #243898

    No cóż, po 3 odcinkach niezłych, z czego ostatnim jak na standardy LD bardzo dobrym, ten dzisiejszy rozczarował mnie.
    Z odcinka o holodekowych testach załogi można byłoby wyciągnąć znacznie więcej, a to wszystko wyszło jakieś takie miałkie, nijakie. A owa "egzaminatorka" strasznie denerwująca i jej latające części ciała nie dość, że bezsensowne, to jeszcze zdecydowanie nadużywane.
    W sumie największy plus to taki, że usłyszeliśmy znowu Alice Krige jako królową Borg (czyli występów gościnnych dawnych aktorów ciąg dalszy). Co jest o tyle ciekawe, że przecież mogli dać tę nową aktorkę, która ma zagrać królową w PIC. LD po raz kolejny bliżej tradycji niż reszta.
    Pozostaje mieć nadzieję, że będzie jak w sezonie 1 - po słabym Veritas dwa ostatnie odcinki sezonu wymiatały. Oby była powtórka, wszak mamy dwa do końca.

    Q__
    Participant
    Dreamweb
    Participant
    #243912

    gatunek z TAS-u wzięty (czyli kolejne nawiązanie):

    Ano tak, tylko, jak słusznie zauważono w jednej z tych recenzji, jest to raczej nawiązanie mocno na siłę.
    Zresztą, ten odcinek to niemal w 100% nawiązania - oj, jak znam Schneidera to za ten aspekt pewnie nieźle go zjedzie. 🙂
    Lower Decks najlepiej wypada, gdy opowiada swoje oryginalne historie, a nawiązania są gdzieś tam w tle i nienachalne. Tu jest wręcz odwrotnie...

    Ja wiem, że nawet DS9 miał swój odcinek o Tribblach, czyli też jedno wielkie nawiązanie, w dodatku oceniany przecież dość wysoko (gdzieś go nawet widziałem na szczycie najlepszych odcinków). Problem w tym, że nikt nie chciałby tego oglądać co tydzień. 🙂

    Krusty
    Participant
    #243914

    LD ma fetysz TAS i każdy kto to ogląda już dawno powinien to wyłapać.;)

    Q__
    Participant
    #243919

    Dreamweb said

    tylko, jak słusznie zauważono w jednej z tych recenzji, jest to raczej nawiązanie mocno na siłę.

    Czy ja wiem? Raczej ponowne wprowadzenie dawno nie ogladanego gatunku (cokolwiek sądzić o waleniu widza po oczach jego fizyczną odmiennością i o biologicznym sensie tejże*). Równie dobrze można by nazwać występ Klingona w TNG, Wolkanina w VOY czy Cardassian i Ferengi w DS9 wysilonym.

    * Ale czy biologia Zmiennych go miała?

    Krusty said

    LD ma fetysz TAS

    W końcu najbliższy protoplasta (obok - w pewnym sensie - TNG) można rzec 😉 .

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 342 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram