Forum Fantastyka Star Trek Star Trek i dubbing

Star Trek i dubbing

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 110 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
    Guest
    #60821

    Jak wygląda misyjność to kiedyś gdzieś czytałem. Był tam przedstawiony program dnia z opisem jak TVP rozumie ich misyjność. Usmiałem się do rozpuku. Dla publicznej misyjność to "Moda na sukces" czy "Klan", które nijak się w rzeczywistości mają do rzeczywistości. Nie wspomnę o innych polskich serialach, które w naszych realiach należałoby uznać za Sci-Fi. TVP ma gdzieś widzów i to prawda co pisze zdarom, że prezesi wolą napychać swoją kieszeń niż faktycznie skupić się na potrzebach widza. W TVP można na palcach jednej ręki policzyć programy, które faktycznie spełniają jakąś misję, chociaż ten najlepszy zdjęli po 40 latach emisji. Między bogiem a prawdą coś mi się zdaje, że jednomiesięczna pensja prezesa załatwiłaby sprawę podwónjego tłumaczenia. Napisy się tworzy dokładnie tak samo jak lektora. Tłumaczenie jedno tylko potem ich zgranie z filmem jest tańsze od lektora. Jak ktoś sam kiedyś robił napisy to wie o tym. Przypuszczam, że pensja prezesa wystarczyłaby na znapisowanie kilku filmów, bez zmieny kosztów lektora. Ale lepiej dać miesięcznie prezesowi 150 tys. pensji niż inwestować w nowoczesną technologię. Cóż, nasi zawsze robili na opak całemu światu.

    zdarom
    Participant
    #60845

    No to może za to powinni się wziąć nasi posłowie. Wystarczy napisać i przyjąć jakąś malutką ustaweczke czy coś ale oni działają na tej samej zasadzie co prezesi TVP. No ale gdzie w tym wszystkim są telewizje komercyjne, przecież tam też mogliby coś takiego zrobić a te są zazwyczaj (chyba bo nie orientuje się za bardzo) cyfrowe więc byliby w stanie to wprowadzić.

    Anonymous
    Guest
    #60849

    Z tego co pamiętam pierwsze próby były jak jeszcze istniała Wizja. W planach Cyfry też było, nie wiem jak z realizacją, bo nie mam. Polsat na razie zaniechał prób, bo maja inne priorytety. Na razie wydaja kasę na więcej kanałów. Najprędzej bedzie to opcja dostępna na platformach cyfrowych niz w televizji naziemnej. Jednak nie jest techniczne niemozliwe. W innych państwach testują takie opcje na obcojęzycznych filmach. Na przykład w Wielkiej Bytanii w kablówkach. Z tego co słyszałem jest to rozwiązane tak, że są dostępne 2 kanały jeden z lektorem a drugi z napisami. Podobno ruskie też testują takie rozwiązanie i ono byłoby najlepsze i najprostsze. Podobno TVP po to stworzyła televizję interaktywną, jak na razie dostępną jedynie w sieci internetowej by testować rozwiązanie z wyborem przez naciśnięcie guzika. Na szeroki rynek najprędzej pewnie wprowadzi to N, ponieważ o krok wyprzedza inne platformy dając kanały z wyborem filmów. To już krok pierwszy. Drugim ma być podobno wybór wersji. Tak podobno się Walter odgrażał 😀

    zdarom
    Participant
    #60852

    No to niech te groźbę spełni i zrobi nią nam na złość.

    Lo'Rel
    Participant
    #60858

    Ależ na Cyfrze + to rozwiązanie istniało już lata temu, wiem, bo miałem,a to było dobre 10 lat temu. Po prostu przyciskiem wybierało się ścieżkę dźwiękową i był, albo lektor, albo napisy i żeby nie skłamać w kilku przypadkach chyba dubbing, ale za to ostatnie ręki nie dam uciąć. Więc nie jest sprawa ani trudna technicznie ani nowa, więc nie wiem na co czekają???

    Anonymous
    Guest
    #60861

    To było chyba zaraz po połączeniu Cyfry z Wizją. Szkoda, że wtedy nagrywarek DVD nie było ;). Może bym miał DS9 nagrane, bo wtedy to nawet zwykłego porządnego wideo nie miałem.

    The D
    Participant
    #60880

    Więc nie jest sprawa ani trudna technicznie ani nowa, więc nie wiem na co czekają???

    Tak. Teraz TVP w ramach misji społecznej powinna ufundować anteny i dekodery wszystkim rencistom i emerytom.

    Anonymous
    Guest
    #60882

    A jak mają kablówkę to co?

    Eviva
    Participant
    #60884

    Dobrym wyjściem byłoby opracowanie technologii, pozwalającej dowolnie na włączanie bądź wyłaczanie trybu lektora, napisów itd. Nie bardzo wyobrażam to sobie technicznie, ale mozliwość taka na pewno istnieje. Kiedyś nie wierzono w możliwość upchnięcia filmu na krążku, a da się przecież i to z różnymi wersjami do wyboru. Jasne, że musiałoby to potrwać dłużej, bo jak na razie taka technologia nie istnieje, jednak rozwiązanie typu wspomniany kanał dwupasmowy dałoby się wprowadzić. Na jednym paśmie lektor, na drugim napisy. Jednym słowem takie działanie, żeby wilk mógł zostać syty i by dziewica ocalała. Wolnych częstotliwości jest do diabła i trochę.

    zdarom
    Participant
    #60886

    No na pewno jest coś takiego możliwe ale chyba trzeba by też inne telewizory a nie to co mamy obecnie. Ostatecznie przez neta tylko że musiałby być szybki a z dostępem do niego w Polsce jest krucho.

    The D
    Participant
    #60916

    A jak mają kablówkę to co?

    Analogowa kablówka nie oferuje takiej możliwości, a do cyfrowej i tak trzeba dekodera 😛

    Lo'Rel
    Participant
    #60917

    Trzeba dekodera, ale chodziło mi o to, że taka możliwość istnieje od dawna. Może TVP nie powinna fundować dekoderów, choć z drugiej strony na co obecnie są wydawane pieniądze z abonamentów???

    zdarom
    Participant
    #60943

    Na co? na wypłaty :glare: A propos to cyfra+ na niektórych kanałach to umożliwia, tak słyszałem

    stachuj
    Participant
    #60951

    byłem raz w szwecji i tam nie puszczają filmów z lektorem =P tylko napisy. skutkuje to tym, że szwedzi są w stanie porozumiec się z innymi narodami w języku angielskim. no, tak przynajmniej słyszałem xD tak czy siak, nie wiem ile w tym prawdy, ale nie sadzicie ze to by było najlepsze rozwiazanie? oryginalny dzwiek zawsze wydaje sie byc najlepszy, przeciez aktor gra w duzej części głosem, lektor to zagłusza, dubbing zniekształca.

    Lo'Rel
    Participant
    #60952

    A ślepy nie zobaczy napisów, a głuchy nie usłyszy lektora. I zawsze ktoś będzie poszkodowany. Zdarom, nie ponoć, tylko tak rzeczywiście jest na cyfrze i to od dawna.

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 110 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram