Forum Fantastyka Star Trek Star Trek Enterprise - wrażenia

Star Trek Enterprise - wrażenia

Viewing 15 posts - 811 through 825 (of 836 total)
  • Author
    Posts
  • Pleiades
    Participant
    #248121

    Skończył mi się ENTek....
    Czwarty sezon był niezwykły, uroczy, pełen pięknych epizodów.
    Nie mam nic przeciwko temu, że epizody były ujęte w trylogie lub dwuodcinkowce. Ale opowiadały ciekawe historie.
    Najpiękniejszy arc to ten Wolkan. Wreszcie wiemy, czemu byli tacy chamscy i co za tym się kryło. No i nowe światło padło na Wolkan, teraz będzie u nich się wykształcać logika dzięki naukom Suraka 🙂 Bez tej okronej korupcji i zepsucia. BTW, pięknie wplotli wątek Romulan.
    Trylogia z augmentami fascynująca i pełna akcji. Wspaniała postać kreowana przez Brenta Spinera. I tak wiedziałam, że oni wszyscy się na końcu pozabijają. Ale Arik Soong przedstawia jakieś wartości, szanuje życie, nie chciał zabijać... Odchował te dzieci od embrionów a one zdradziły go, tak naprawdę...
    Uwielbiam odcinki, gdzie Phlox został porwany, aby znaleźć lek przeciw klingońskiemu wirusowi. Mamy odniesienie do augmentów, no i hej, wreszcie piękna kanoniczne odniesienie do płaskich czół Klingonów. Super!
    Odcinki z lustrzanym wszechświatem głupiutkie jak nie wiem, ale to była niezła zabawa wątkami z TOS i sceneriami z TOS oraz naszymi bohaterami w mrhhhrocznej wersji 😉
    Mam straszny sentyment do trylogii Tellarite'ów-Andorianów-dronów Romulan. To było piękne. Kocham nad życie. Tak samo jak pokochałam Shrana; gdyby taki mi zaproponował małżeństwo, to bym się nie wahała 🙂 Piękna była ta walka pomiędzy Shranem i Archerem. Piękna była ich wspólna misja odnalezienia Aenarów. Jacy oni we dwójkę są cudowni! <3
    Wątek Terra Prime też niezły, chociaż wolałabym inne zakończenie. Owszem, wykończyć fanatyka i ksenofoba, ale dlaczego musiała przy tym ucierpieć córka T'pol i Tripa? Strasznie to smutne, że taką śliczną ich córeczkę uśmiercili 🙁 Ale za to piękna była przemowa Archera na końcu...
    Ostatni odcinek... Czytałam o nim już wiele w necie i wiem, jakie negatywne komentarze zbiera. Nie odebrałam go tak najgorzej. Sytuację ratuje Shran 🙂 BTW, ma super córeczkę 🙂 Reszta jest raczej nieporozumieniem, chociaż podobały mi się rozmowy Rikera jako szefa kuchni z postaciami z ENT.
    Tak czy owak to było piękne doświadczenie. Zżyłam się z tą załogą, z kapitanem i resztą. Przetrwali ciężkie chwile, ale są razem. Wszyscy byli cudowni na tej przestrzeni lat i chciałoby się ich zobaczyć więcej. Pozostała w sercu pustka i niespełnione marzenia....

    EDIT: Zapomniałam wspomnieć. Seth McFarlane jako inżynier w maszynowni z Columbii 😀 Złoto! 😀 😀

    • This reply was modified 1 year ago by Pleiades.
    Dreamweb
    Participant
    #248123

    Odcinki z lustrzanym wszechświatem głupiutkie jak nie wiem, ale to była niezła zabawa wątkami z TOS i sceneriami z TOS oraz naszymi bohaterami w mrhhhrocznej wersji

    Dlatego pisałem kiedyś, że Mirror Universe to z założenia taka głupota, ale bardzo urocza jeśli się ją pokaże z odpowiednim dystansem, i niezbyt długo. ENT obszedł się z tematem wzorowo. DSC podszedł do niego zbyt poważnie i za bardzo ciągnął wątek, i poległ wg mnie.

    Tak samo jak pokochałam Shrana; gdyby taki mi zaproponował małżeństwo, to bym się nie wahała

    Cóż, duża w tym zasługa aktora J. Combsa, który w Star Treku czego się nie dotknie to zamienia w złoto. 🙂

    Piękna była ta walka pomiędzy Shranem i Archerem. Piękna była ich wspólna misja odnalezienia Aenarów. Jacy oni we dwójkę są cudowni!

    Owszem mają fajną chemię. Tacy ni to przyjaciele ni to wrogowie - frenemies jak to mówią po angielsku. Zresztą o ile wiem to na 5 sezon były plany wcielenia Shrana do zasadniczej obsady, no ale wiemy jak się skończyło...

    Wątek Terra Prime też niezły

    Tak, bardzo dobra historia. I wprowadziła coś czego w ST w zasadzie wcześniej nie było - niechęć części ludzi (nie-mirrorowych dodajmy) do obcych, ksenofobię. Najlepsze (albo najgorsze), że ta historia się w ogóle nie zestarzała, jest w niej wiele analogii i do dzisiejszego świata i różnych podobnie myślących ludzi, którzy odtrącają innych ludzi, bo są w jakiś sposób "inni".

    Seth McFarlane jako inżynier w maszynowni z Columbii 😀 Złoto!

    Cóż, i ja i chyba Q__ też lubimy taką interpretację, że to w istocie Ed Mercer na jakiejś temporalnej misji incognito, być może poszerzający wiedzę o początkach podboju kosmosu przez Ziemian.

    Q__
    Participant
    #248125

    Pleiades said

    BTW, pięknie wplotli wątek Romulan.

    A jeszcze piękniej planowali go rozwinąć w pełnowymiarowy wojenny, jeśli nie sezon, to story arc.

    wreszcie piękna kanoniczne odniesienie do płaskich czół Klingonów.

    Teraz podkopane, niestety, przez twórców DSC.

    ale dlaczego musiała przy tym ucierpieć córka T'pol i Tripa?

    Niestety tak, bo G.R. ustanowił, że Spock był pierwszą ziemsko-wolkańską krzyżówką, która się uchowała. Urok prequeli...

    Nie odebrałam go tak najgorzej.

    Ani ja. Oby tylko gdzieś przy okazji powieściowe odtłumaczenie śmierci Tripa kanonizowali i mogę go lubić bez zastrzeżeń.

    Seth McFarlane jako inżynier w maszynowni z Columbii 😀 Złoto!

    A znów Matalasa od drugiego sezonu PIC można wypatrzyć na korytarzu Ent-D, w finale.

    Dreamweb said

    ENT obszedł się z tematem wzorowo.

    Jeszcze bardziej wzorowo unowocześniając TOS-owe dekoracje.

    DSC podszedł do niego zbyt poważnie i za bardzo ciągnął wątek, i poległ wg mnie.

    A ja nawet tę pierwszosezonową sagę mirrorową lubię.

    Owszem mają fajną chemię. Tacy ni to przyjaciele ni to wrogowie - frenemies jak to mówią po angielsku.

    Prawda 🙂 . (Z czasem coraz bardziej przyjaciele zresztą.)

    Tak, bardzo dobra historia.

    I mądrze wykorzystująca przedfederacyjną, nieutopijną, ramę czasową.

    Najlepsze (albo najgorsze), że ta historia się w ogóle nie zestarzała, jest w niej wiele analogii i do dzisiejszego świata i różnych podobnie myślących ludzi, którzy odtrącają innych ludzi, bo są w jakiś sposób "inni".

    100% racji.

    Cóż, i ja i chyba Q__ też lubimy taką interpretację, że to w istocie Ed Mercer na jakiejś temporalnej misji incognito

    Q__ też 😉 . Swoją drogą fajnie by było, gdyby w ORV pojawiło się jakieś żartobliwe nawiązanie do tego wątku.

    Dreamweb
    Participant
    #248128

    Jeszcze bardziej wzorowo unowocześniając TOS-owe dekoracje.

    I teraz z ręką na sercu - kto by nie wolał, żeby SNW utrzymane były w takiej estetyce? 🙂

    Swoją drogą fajnie by było, gdyby w ORV pojawiło się jakieś żartobliwe nawiązanie do tego wątku.

    Wystarczyłoby jakby kiedyś wspomniał, że zdarzało mu się w misjach temporalnych uczestniczyć, i w zasadzie załatwione.

    Q__
    Participant
    #248137

    Wystarczyłoby jakby kiedyś wspomniał, że zdarzało mu się w misjach temporalnych uczestniczyć, i w zasadzie załatwione.

    Najlepiej gdyby dodał, w którym wieku...

    Q__
    Participant
    #249780
    Q__
    Participant
    Q__
    Participant
    Q__
    Participant
    #250428

    Nater Tot o zmarnowaniu wątku MACOs:
    https://www.youtube.com/watch?v=Ia7iJzRsQII

    Q__
    Participant
    #250870

    Kolejny przykład lobbowania za 5 sezonem ENT:

    Q__
    Participant
    #251218

    Nater Tot, natomiast, lobbuje za powrotem ENT... w formie komiksowej:
    https://www.youtube.com/watch?v=zvEqCD7xYFg

    Q__
    Participant
    #251363

    Tym razem Nater Tot o odcinku "Regeneration", który uważa za podeptanie kanonu przez ENT, a zarazem... bardzo ceni:
    https://www.youtube.com/watch?v=xBp3af9sCqc

    A Steve Shives Phloxa chwali:
    https://www.youtube.com/watch?v=OP0YePv1Sgk

    Q__
    Participant
    #251555

    Cykl dokumentów poświęconych kolejnym sezonom Entka:
    - "ENT S1 - To Boldly Go - Launching Enterprise"
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLZEnreBG5m9uT4kMtWvcOfbA4ZhX1cn-X
    - "ENT S2 - Uncharted Territory"
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLZEnreBG5m9v58sBvv1d6GXYZ_qLSSi1o
    - "ENT S3 - In a Time of War"
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLZEnreBG5m9s-XiiGaLDp8BLhw7Q3ZRs5
    - "ENT S4 - Before Her Time: Decommissioning Enterprise..."
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLZEnreBG5m9v6eQGrcOQ2uAKJgDp_0TuZ

    Dreamweb
    Participant
    #251707

    https://www.gov.uk/government/people/matt-archer

    Czyżby przodek Henry'ego i Jonathana? 🙂

    Q__
    Participant
    #251708

    W zasadzie powinni (jak nie w 5 sezonie, czy - że tak sobie pofantazjuję - ENT-TAS, to w którejś z kręconych już, lub zapowiadanych, produkcji) pójść w taki retcon. Raz - związków ST z prawdziwymi badaniami kosmicznymi nigdy za wiele; dwa - byłoby to wyjście naprzeciw krytycznym głosom, że w ENTku za dużo (jak na uniwersalistycznego Treka) Amerykanów. Byle się tylko potem pan M.A. jak Musk nie skompromitował...

Viewing 15 posts - 811 through 825 (of 836 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram