Forum Fantastyka Star Trek Star Trek Enterprise - wrażenia

Star Trek Enterprise - wrażenia

Viewing 15 posts - 796 through 810 (of 815 total)
  • Author
    Participant

Nie czytałam całego wątku, więc wybaczcie, jeśli gdzieś się powtórzę...

Na razie obejrzałam pierwszy sezon i odrobinę drugiego. Wiem już, że drugi chyba najgorszy jest, przebrnę przez niego 😉

Ale ogólnie serial mi się ogląda fajnie. Aż _nazbyt_ fajnie.
    Nie wiem, co w nim jest takiego pociągającego, ale sądzę, że to eksploracja kosmosu, spotykania się z Nieznanym.
    Wszystko dla bohaterów to świeżynka, dopiero stawiają pierwsze kroki w eksploracji.
    Miło widzieć rozwój Gwiezdnej Floty, gdy jeszcze o Federacji nie mieli pojęcia.
    Miło widzieć znane nam z chociażby TNG rasy, jak Klingoni, Romulanie czy Ferengi.
    Załoga bardzo w porządku. Najpierw byłam uprzedzona co do Tripa, ale zmieniłam zdanie. Kapitan super, podobają mi się te jego śniadania z załogantami, zbliżają się do siebie. I pieska ma fajnego, tylko że to niby to samiec, a tak naprawdę suczka :E
    Uwielbiam Malcolma z tym jego super brytyjskim akcentem. Mam chyba słabośc do Brytoli 😉
    T'Pol też się nieźle rozwija, niby taka sztywna i oficjalna, a jakiś cień człowieczeństwa w niej jest...
    Podoba mi się rozwój Hoshi, od zupełnie niepasującej do załogi outsiderki aż po pewną siebie osobę.
    Czego mogłabym się przyczepić, to...
    - czołówka. Tragiczna pod każdym względem, ta piosenka jest fatalna. Omijam szerokim łukiem. Dobrze, że w Netfliksie jest opcja "skip intro".
    - buraki, których tu niemiara. Ale da się to jakoś znieść.
    - przez 80% odcinków ktoś albo jest porywany, albo więziony, albo jest zakładnikiem XD
    I trochę ostrożnie powinni traktować odcinki z przenoszeniem się w czasie, bo na razie to wychodzą troszkę buraki 😉
    Najważniejsze, że oglądając to bawię się świetnie. Czuć ducha Star Treka, wiele jest wyjaśnionej historii i ogólnie dużo jest odcinków z dalszymi konsekwencjami, a nie tylko "obejrzyj i zapomnij". Fajnie spędzam czas przy tym serialu 🙂

Dreamweb
    Participant

Uwielbiam Malcolma z tym jego super brytyjskim akcentem. Mam chyba słabośc do Brytoli

Też zawsze lubiłem Reeda, przez akcent ale i przez to że był takim trochę odludkiem jednak.

T'Pol też się nieźle rozwija, niby taka sztywna i oficjalna, a jakiś cień człowieczeństwa w niej jest...

Poczekaj na 3 sezon. 🙂
    A tak poza tym, i nie będzie to spoiler bo w końcu się to nie wydarzyło w serialu, na 5 sezon był taki plan, by jej ojciec okazał się Romulaninem. Co miało tłumaczyć trochę czemu taka chwilami emocjonalna.

Wiem już, że drugi chyba najgorszy jest, przebrnę przez niego

Jako całość najgorszy może i jest, ale ma i parę świetnych przebłysków. Na pewno The Breach, Cogenitor (nawet mimo iż nieco wtórny). No i ostatni odcinek. 🙂 To tak z głowy, bez sprawdzania listy odcinków. 🙂

czołówka. Tragiczna pod każdym względem, ta piosenka jest fatalna.

A ja uparcie za nią stoję i uważam że jest fajna. Optymizm, historia postępu ludzkości... ST w pigułce.

buraki, których tu niemiara

Poczekaj, bo część będzie wyjaśniona w późniejszych sezonach. 🙂

Kapitan super, podobają mi się te jego śniadania z załogantami, zbliżają się do siebie.

Tak, widać że zamysł był, by zrobić z niego kumpla, w stopniu w jakim nie był nim nawet Kirk, i w kontraście do sztywnej Janeway.

Pleiades
    Participant

Też zawsze lubiłem Reeda, przez akcent ale i przez to że był takim trochę odludkiem jednak.

No właśnie, oni nie wiedzieli nawet, jaka jest jego ulubiona potrawa. Ba, nawet jego rodzice nic o nim nie wiedzieli!

Poczekaj na 3 sezon. 🙂

Czekam 🙂

A ja uparcie za nią stoję i uważam że jest fajna. Optymizm, historia postępu ludzkości... ST w pigułce.

A ja nie mogę tego zdzierżyć.. Omijam szerokim łukiem, piosenka niczym z familyjnych seriali lat 90', montaż scen też pozostawia wiele do życzenia, po prostu omijam. Próbowałam przebrnąć przez to, naprawdę... I nie mogę....

Czekam 🙂

Jako całość najgorszy może i jest, ale ma i parę świetnych przebłysków. Na pewno The Breach, Cogenitor (nawet mimo iż nieco wtórny). No i ostatni odcinek. 🙂 To tak z głowy, bez sprawdzania listy odcinków. 🙂

Oglądam dalej, jak miło po tylu latach odkryć prawdziwego ducha Treka ;D

A tak poza tym, i nie będzie to spoiler bo w końcu się to nie wydarzyło w serialu, na 5 sezon był taki plan, by jej ojciec okazał się Romulaninem. Co miało tłumaczyć trochę czemu taka chwilami emocjonalna.

A to by była piękna zagrywka.
    BTW, oni na razie o Romulanach nic nie wiedzą, ale z tego co przeczytałam, to Wolkani powinni wiedzieć, bo to rasa, która ma podłoża Wolkańskie?

Tak, widać że zamysł był, by zrobić z niego kumpla, w stopniu w jakim nie był nim nawet Kirk, i w kontraście do sztywnej Janeway.

Ej, ale Janeway tez sobie piła poranną kawusię z pierwszym oficerem, więc nie była taka znów sztywna 😛
    (tak, wiem, kocham ją i zawsze będę jej bronić XD)

Dreamweb
    Participant

Ba, nawet jego rodzice nic o nim nie wiedzieli!

A zauważyłaś że ojca grał porucznik Gruber z 'Allo 'Allo? 🙂

jak miło po tylu latach odkryć prawdziwego ducha Treka

Mogę się tylko domyślać, jak fajnie oglądać coś takiego po raz pierwszy, w dzisiejszych czasach, gdy współczesny ST jest, jaki jest...

oni na razie o Romulanach nic nie wiedzą, ale z tego co przeczytałam, to Wolkani powinni wiedzieć, bo to rasa, która ma podłoża Wolkańskie

Nie wiem jak daleko jesteś w sezonie 2, ale na Romulan mogłaś już trafić. 🙂 A będzie tego więcej, tylko dopiero za jakiś czas...

Ej, ale Janeway tez sobie piła poranną kawusię z pierwszym oficerem, więc nie była taka znów sztywna

Chakotay miał specjalne względy, w końcu uczucie itd. 🙂 Ale takiego Kima to jednak pod butem dość ostro trzymała do samego końca. 😛 Pod tym względem Archer jest zdecydowanie anty-Janeway, nawet za luźny chwilami. 🙂

Q__
    Participant

Pleiades said

Nie wiem, co w nim jest takiego pociągającego, ale sądzę, że to eksploracja kosmosu, spotykania się z Nieznanym.

A w dodatku jest to podszyte nawiązaniami do realnych wysiłków NASA.

Uwielbiam Malcolma z tym jego super brytyjskim akcentem. Mam chyba słabośc do Brytoli 😉

Nawiasem: wiesz, że to - drugi obok Garaka - poprzednik Bortusów ze Stametsami, bo Keating twierdzi, że grał go jako (krypto)geja? 😉

przez 80% odcinków ktoś albo jest porywany, albo więziony, albo jest zakładnikiem XD

W końcu są w skali Galaktyki początkującymi słabeuszami, to i każdy silniejszy robi z nimi, co chce...

I trochę ostrożnie powinni traktować odcinki z przenoszeniem się w czasie, bo na razie to wychodzą troszkę buraki 😉

Istnieje popularne wyjaśnienie, że ENT (i DSC po nim) rozgrywa się w odmiennej (niż TOS z TNG), zmodyfikowanej przez temporalne zabawy, linii czasu.
    http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=8&topic=163

Dreamweb said

Z czego część tych wyjaśnień naprawi nawet starszego Treka. (Przy czym tradycyjnie pojawia się pytanie, czy wyjaśnienia owe planowane były z góry, czy pojawiły się jako - prawidłowa, godna pochwały - odpowiedź na krytykę początków serialu? Pewnie 😉 to drugie, ale, cóż, wybronili się 😉 .)

Pleiades said

BTW, oni na razie o Romulanach nic nie wiedzą, ale z tego co przeczytałam, to Wolkani powinni wiedzieć, bo to rasa, która ma podłoża Wolkańskie?

Wolkanie nie kłamią (podobno), ale i całej prawdy nie muszą zaraz mówić 😉 . Polecam zresztą fan-epizod "The Fall of Starbase One"*, jest tam to wszystko dobrze, w kanonicznym duchu, wytłumaczone.

* http://trek.pl/forum/topic/these-are-the-voyages-ambitna-fanseria-ery-ent/

Ej, ale Janeway tez sobie piła poranną kawusię z pierwszym oficerem, więc nie była taka znów sztywna 😛

W tym wypadku to i inne czynniki w grę (najpewniej) wchodziły 😀 .

Pleiades
    Participant

A zauważyłaś że ojca grał porucznik Gruber z 'Allo 'Allo? 🙂

Rany, serio?! Nie zwróciłam uwagi, muszę się cofnąć do tego epizodu i jeszcze raz zobaczyć :))

Mogę się tylko domyślać, jak fajnie oglądać coś takiego po raz pierwszy, w dzisiejszych czasach, gdy współczesny ST jest, jaki jest...

Może i długo zwlekałam, ale czas nadrobić zaległości. Przewijają się wszagże znane nazwiska producentów 🙂 I jak tu nie ulec pokusie tego Treka?

Nie wiem jak daleko jesteś w sezonie 2, ale na Romulan mogłaś już trafić. 🙂 A będzie tego więcej, tylko dopiero za jakiś czas...

Na razie mam za sobą tylko ten odcinek z polem minowym, co ich Romulanie straszyli, że zaatakują. Ale oglądam dalej.

Chakotay miał specjalne względy, w końcu uczucie itd. 🙂 Ale takiego Kima to jednak pod butem dość ostro trzymała do samego końca. 😛

Ej no, bez przesady, Kaśka bardzo rodzinna była i wszystkich załogantów bardzo kochała 😉 Miała wielu przyjaciół, nie tylko Chakotaya. Z Tuvokiem była blisko, z Kes, a tymbardziej z Seven....

Pod tym względem Archer jest zdecydowanie anty-Janeway, nawet za luźny chwilami. 🙂

No Archer faktycznie troszkę luźniejszy 😉 Ale podobają mi się te relacje pomiędzy członkami załogi 🙂 Jest duża dynamika.

Nawiasem: wiesz, że to - drugi obok Garaka - poprzednik Bortusów ze Stametsami, bo Keating twierdzi, że grał go jako (krypto)geja? 😉

To chyba bardziej krypto, bo na panienki na Risie leciał jak pszczoła do miodu 😉

Istnieje popularne wyjaśnienie, że ENT (i DSC po nim) rozgrywa się w odmiennej (niż TOS z TNG), zmodyfikowanej przez temporalne zabawy, linii czasu.

A to by co nieco wyjaśniało.

A, i zapomniałam napisać...
    Uwielbiam doktorka! Jeden z fajniejszych lekarzy na pokładzie statków. Uwielbiam ten jego spokojny, kojący głos i wieczny optymizm. Jest uroczy <3
    Fajnie też, że Klingoni wyglądają tak, jak Klingoni powinni, bez udziwnień z DSC, po prostu normalnie. Uwielbiam odcinki z nimi.
    A na szczególną pochwałę zasługują Andorianie. Epizody z nimi były super. No i cała ta rasa jest niesamowita, po prostu ich uwielbiam <3 A Wolkanie sporo mają za uszami... I nie są tacy święci.
    Jestem ciekawa, jak dalej rozwinie się T'Pol, bo to bardzo intrygująca postać.

Q__
    Participant

Przewijają się wszagże znane nazwiska producentów 🙂 I jak tu nie ulec pokusie tego Treka?

Fakt. Co prawda sporo nazwisk się wykruszyło, na co - nie na ostatnim miejscu - miały wpływ m.in. konflikty różnych członków ekipy z B&B, ale spora część zespołu pamiętała wciąż czasy Roddenberry'ego i Pillera (i dobrych epizodów wcześniej dostarczała).

Ej no, bez przesady, Kaśka bardzo rodzinna była i wszystkich załogantów bardzo kochała 😉

Z czasem. Początkowo trzymała (ich na) dystans.

Uwielbiam doktorka! Jeden z fajniejszych lekarzy na pokładzie statków. Uwielbiam ten jego spokojny, kojący głos i wieczny optymizm. Jest uroczy <3

Też go lubię, aczkolwiek Sim i Valakianie mogą się z nami nie zgodzić 😉 .

A na szczególną pochwałę zasługują Andorianie. Epizody z nimi były super. No i cała ta rasa jest niesamowita, po prostu ich uwielbiam <3

Tak. Wydobycie ich z mroków TOS-owej prehistorii 😉 i rozbudowanie ich charakterystyki, to jedna z tych rzeczy, które w ENT b. dobrze wyszły...

A Wolkanie sporo mają za uszami... I nie są tacy święci.

Co początkowo budziło straszne kontrowersje, a dziś stało się naturalnym sposobem postrzegania tej rasy...

Jestem ciekawa, jak dalej rozwinie się T'Pol, bo to bardzo intrygująca postać.

Fajnie, i w głównej, i w alternatywnych liniach czasu... 😉

ps. A oto jak ocenia ENTka z perspektywy lat Keith R.A. DeCandido:
    https://www.tor.com/series/star-trek-enterprise-rewatch/

Q__
    Participant
    Dreamweb
    Participant

Wypowiedzi obsady ENT z Mission Chicago:

No i popatrz Pleiades, oni też bronią piosenki z czołówki. 🙂 Swoją drogą ciekawe czy już doszłaś do sezonu 3 i jej nowej wersji, co do której zgadzam się z aktorami, że jest dużo gorsza.
    Tak w ogóle to wychodzi, że Keating nawet mówiąc o Reedzie, nadal wrzuca wątki gejowskie. 🙂 Opisując trzecio- i czwartosezonową wersję czołówki użył bowiem negatywnego słowa "naff", które jest nawet w tytule tegoż artykułu, a którego pochodzenie przypisuje się środowiskom brytyjskich gejów:

https://www.theguardian.com/notesandqueries/query/0,5753,-18768,00.html

Pleiades
    Participant

No i popatrz Pleiades, oni też bronią piosenki z czołówki.

Aaa, ja nadal to pomijam szerokim łukiem. Zawsze daję "skip intro", żeby tego badziewia nie słyszeć 😉
    Jestem na trzecim sezonie.
    Powiem tak, ten drugi nie był taki zły, jak go malują. Owszem, były odcinki słabe, ale ogólnie dało się znieść.
    Zawsze z dziką radością witam odcinki z Andorianami. I w tym sezonie zdarzył się takowy.
    A do Shrana w ogóle mam słabość <3 Kocham tego gościa <3
    Były też świetne odcinki klingońskie, zwłaszcza ten z sądem.
    Teraz, w trzecim sezonie skupili się trochę na innych aspektach, zwłaszcza Xindi. I podoba mi się "obcość" tych gatunków, które wywodzą się z wielu źródeł, a współpracują ze sobą. Zwłaszcza lubię tych insektoidów i te morskie stworzenia.
    T'Pol... O, to oddzielny temat. Niby taka sztywna i wyniosła, a wykazuje wiele cech, które byśmy przypisali Człowieczeństwu 🙂 Mięknie nam babka, oj tak 😉
    Archer czasami podejmuje dziwne decyzje, jak na przykład torturowanie więźnia, żeby z niego wyciągnąć informacje.
    Największym szokiem jest dla mnie odcinek "Similitude". To coś, czego się nie spodziewałam. Że Archer wyrazi swoje myśli w sposób: "masz umrzeć i już". Masakra jakaś.... Nie umiem opisać swoich uczuć, jakie mną targały, kiedy oglądałam ten odcinek.
    Ogólnie robi się coraz to lepiej. Aż mi się chce oglądać dalej, czego nie mogę powiedzieć chociażby o PIC.

Q__
    Participant

A do Shrana w ogóle mam słabość <3 Kocham tego gościa <3

Cóż, chyba najfajniejszy, najkonkretniejszy, z założycieli Federacji (tych kanonicznych, bo bohaterowie Straczynskiego też sroce spod ogona nie wypadli 😉 ) zeń. Choć i Soval zaraz się ładnie rozkręci...

Były też świetne odcinki klingońskie, zwłaszcza ten z sądem.

Ten spod znaku "tu nie ma żadnej sprawiedliwości, tu jest sąd", zakorzeniony w szóstce, z którego znów potem w ORV, mówiąc o Moclanach, czerpali? 😉

T'Pol... O, to oddzielny temat. Niby taka sztywna i wyniosła, a wykazuje wiele cech, które byśmy przypisali Człowieczeństwu 🙂 Mięknie nam babka, oj tak 😉

Ugruntowana pozaekranowa, ale pochodząca od twórców, wersja mówi o jej romulańskich genach. Poza tym bliska więź z Ziemianinem, nałóg...

A, że oddzielny temat - racja, nawet dwa... 😉
    http://trek.pl/forum/topic/vulkanska-pieknosc-tpol/
    http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=2&topic=349

Archer czasami podejmuje dziwne decyzje, jak na przykład torturowanie więźnia, żeby z niego wyciągnąć informacje.
    Największym szokiem jest dla mnie odcinek "Similitude". To coś, czego się nie spodziewałam. Że Archer wyrazi swoje myśli w sposób: "masz umrzeć i już". Masakra jakaś.... Nie umiem opisać swoich uczuć, jakie mną targały, kiedy oglądałam ten odcinek.

Cóż, Archer, choć UFP zakładał, nie jest jeszcze wzorowym Fedkiem, a dopiero ich poprzednikiem, człowiekiem bliższym mentalnie naszym nieidelnym czasom. Dostawało mu się za to od fanów, oj dostawało (padały na przestrzeni lat określenia "idiota", "chłopek roztropek", "psychopata", "gangster").

Ogólnie robi się coraz to lepiej.

Poczekaj do czwartego sezonu, aż Manny Coto się rozkręci...

Pleiades
    Participant

Czas na podsumowanie trzeciego sezonu.
    O, Wow... Archer naprawdę dał popalić obcym. Wpierw tortury, potem kradzież....
    Ale pewnie na jego miejscu zrobiłabym to samo. Naprawdę zależałoby nam na losach Ziemi...
    Cały wątek Xindi pięknie ujęty, aż do finału. Degra robi za najfajniejszego bohatera sezonu.
    Oczywiście, gdyby nie pojawił się Shran :> Rany, jak ja go kocham i wątki z Andorianami tudzież 😀 Mniejsza o Xindi, ale Shran zawsze kradnie czas ekranowy 😀
    Ogólnie był to niezły kawałek scifi, aż do końca. Tylko czemu Reptilianie to ci źli, którzy nie słuchają innych? Może chodzi o ich wygląd? Czy wszyscy myślą podobnie? Czy tylko nieliczni dali się zmanipulować Kreatorom Sfer? Nie wiem....
    Uwielbiam wątki między T'pol a Tripem. Oj, czyżby z tego rozwinęło się coś więcej?
    No nic, idę oglądać czwarty sezon... Szkoda bardzo, że ostatni...

Q__
    Participant

O, Wow... Archer naprawdę dał popalić obcym. Wpierw tortury, potem kradzież....
    Ale pewnie na jego miejscu zrobiłabym to samo. Naprawdę zależałoby nam na losach Ziemi...
    Cały wątek Xindi pięknie ujęty, aż do finału.

Coś mi się zdaje, że i wojenne sezony DS9 polubisz, wobec tego, bo trzeci ENT to ich odpowiednik w dużym stopniu - słabiej nakręcony, lepiej spuentowany...

Uwielbiam wątki między T'pol a Tripem. Oj, czyżby z tego rozwinęło się coś więcej?

Zobaczysz 😉 .

Pleiades
    Participant

Coś mi się zdaje, że i wojenne sezony DS9 polubisz, wobec tego, bo trzeci ENT to ich odpowiednik w dużym stopniu - słabiej nakręcony, lepiej spuentowany...

Wiesz co... Tak wszyscy zachwalają ds9, więc chyba nadszedł czas, abym dała mu szansę... Za chwilkę skończy mi się Entek, więc może należałoby sięgnąć do klasyki? 😉 O ile będę w stanie strawić pierwsze odcinki, bo kiedyś podchodziłam do tego i strasznie mnie znudziło....

Q__
    Participant

O ile będę w stanie strawić pierwsze odcinki, bo kiedyś podchodziłam do tego i strasznie mnie znudziło..

Mniemam, że na tle obecnych serii łatwiej Ci będzie docenić... Przy czym, jak chcesz, po pilocie możesz achronologicznie skoczyć na chwilę do "Duetu" - pewnie przekona Cię do całej serii, choć tym sposobem zobaczysz na starcie jej najlepszy (IMHO) odcinek i dalej już będzie tylko gorzej (czasem b. niewiele gorzej, ale zawsze), acz z drugiej strony strata o tyle niewielka, że to i tak epizod z pierwszego sezonu...

Viewing 15 posts - 796 through 810 (of 815 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram