Forum Fantastyka Star Trek Star Trek Enterprise - wrażenia

Star Trek Enterprise - wrażenia

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 836 total)
  • Author
    Posts
  • r_ADM
    Participant
    #19213

    Nemesis jest gniotem a'la James Bond

    o przepraszam bardzo, bondy, szczegolnie te starsze sa swietne 😛

    Mirmil
    Participant
    #19215

    to ludzie nie znajacy podstaw treka i majacy przed soba przyjemnosc z ogladania TNG czy tez DS9 zachwycaja sie Entkiem 😛

    Hmm ... czyzby ktos tu uwazal sie za "alfe i omege" 😕

    Wracajac do sedna, to ogladalem TNG i DS9, choc nie wszystkie odcinki. Nie uwazam tych seriali za wyznacznik filmow czy seriali ST. Dla mnie kazdy z nich to inna historia. I kazdy z nich odbieram na innej plaszczyznie, bo jak dla mnie mieszanie ich w jednym kociolku jest bez sensu. Jedynie porownuje odcinki miedzy soba i w kazdym serialu sa odcinki lepsze i gorsze. Nie ma serialu idealnego!!

    Merkav
    Participant
    #19217

    Otoz podejscie do Entka zalezy (jak zauwazylem) od poziomu utrekownienia odbiorcy. I zwykle jest tak, ze fani TNG i DS9 dla ktorych Nemesis jest gniotem a'la James Bond maja do Entka stosunek negatywny to ludzie nie znajacy podstaw treka i majacy przed soba przyjemnosc z ogladania TNG czy tez DS9 zachwycaja sie Entkiem 😛

    Coz, obejrzalem TNG, obejrzalem DS9, ogladam Entka i mi sie podoba.... moze dlatego ze ogladam to dla przyjemnosci (no chyba po to sie oglada wszelkiej masci seriale i filmy) a nie po to zeby wychwycac kolene buraki i wpadki... Bo to chyba robia prawidziwi "fani" 😛

    Krusty
    Participant
    #19218

    Nienawidze jak ktoś dzieli fanów treka na podstawie tego który serial woli i który uważa za najlepszy. Jest to pozbawione kompletnie sensu bo co mam o sobie powiedzieć jeśli uwielbiam DS9 a Nemesis mi się bardzo podobał. Że jestem tym gorszym fanem tylko dlatego że moje zdanie jest inne od tzw. starej gwardi czy twardogłowych fanów. Czy mam bić brawo dla tego durnowatego pomysłu z Kill Enterprise tylko dlatego że ja nie lubie zbytnio Entka. Nie sądze! Jako człowiek który szanuje gusta innych nikogo nie będe posyłał na stos tylko dlatego że lubi Entka a już na pewno nie będe popierał tych którzy chcą pozbawić tych ludzi przyjemności z oglądanie tego serialu.

    AHM
    Participant
    #19220

    Też uważam że nie powinno się dzielić fanów ST. Oglądałem wszystkie seriale i pełnometrażówki i jak każdy mam swoich ulubieńców i średniaków. Ważne jest żeby dostrzegać różnice i mieć odpowiednie kryteria oceny. Oceny, która powinna być obiektywna. I chyba w tej obiektywności tkwi problem. Każdy fan ma inne zdanie inny serial jest jego ulubionym przez co staje się subiektywny. Ciężko ocenić co jest najlepsze, najlepiej mieć otwarty umysł i oglądać wszystko co ST.


    Co do Entka też zauważyłem tendencje zwyżkową a ostatnie odcinki 3x19-22 zasługują na duże uznanie.

    izbkp
    Participant
    #19223

    No tak - tylko, ze ja w przeciwienstwie do Was nikogo nie dzielilem, nikogo nie nazwalem gorszym nikogo lepszym, nie mowilem o glupich ani madrych pomyslach... Skad wiec u Was takie wnioski? Pewnie ujawnia sie podswiadomie ciemna strona mocy 😉 I to jest nastepna ciekawa (statystycznie) rzecz: zwykle, to fani Entka prezentuja wojenna postawe - atakujac poglady, ktorych najwyrazniej nie rozumieja - ciekawe w sumie zjawisko 😛

    ----

    Jako człowiek który szanuje gusta innych nikogo nie będe posyłał na stos tylko dlatego że lubi Entka a już na pewno nie będe popierał tych którzy chcą pozbawić tych ludzi przyjemności z oglądanie tego serialu.

    No defacto posylasz na stos ludzi, ktorzy maja smialosc wyrazic krytyke wobec Entka. Gdzie tu "czlowiek szanujacy gusta innych"? Chyba, ze chodzi o jedynie sluszne gusta... Ja na przyklad nie znosze hipokryzji... A juz szczegolnie nienawidze moralnosci kalego... Fuj...

    Od Moderatora: Kezu, juz raz Moderator Cie prosil, zebys pisal w jednym poscie, zamiast w kilku pod rzad. ;>

    Krusty
    Participant
    #19224

    Ja odniosłem inne wrażenie ;). Z tego co napisałeś jasno wynika że dzielisz fanów na dwie grupy. Jednocześnie nie dostrzegasz trzeciej grupy będącej po środku którą ja reprezentuje i która nie jest nastawiona tak anty do Entka i dostrzega nie tylko negatywy Entka ale też pozytywy tego serialu. Z tego co napisałeś to jasno wynika że jesli ktoś stawia Voya wyżej niż TNG to od razu jest gorszy.

    ...

    IZBKP wystukał:

    No defacto posylasz na stos ludzi, ktorzy maja smialosc wyrazic krytyke wobec Entka. Gdzie tu "czlowiek szanujacy gusta innych"? Chyba, ze chodzi o  jedynie sluszne gusta... Ja na przyklad nie znosze hipokryzji...  A juz szczegolnie nienawidze moralnosci kalego...  Fuj..

    Dziwne właśnie się dowiedziałem że jestem fanem Entka... to coś nowego dla mnie... chyba sam się nie znam ;). A do tego jeszcze hipokrytą.. to dla mnie prawdziwy szok. Oczywiście przyznaje się bez bicia że parenaście odcinków Entka z drugiego i pierwszego jak i trzeciego uwielbiam oglądać bo są niezłe ale to nie czyni mnie jeszcze fanem Entka. Przyznaje się też że na początku ostro krytykowałem ten serial i najeżdzałem na jego fanów też ostro, za co póżniej przeprosiłem te osoby. Przyznaje się też że po odcinku Cogenitor byłem bardzo pozytywnie nastawiony do Entka że nawet napisałem na TSS-ie piękną laurkę od której zalatuje wręcz słodyczą. Ale nie sądze żeby to czyniło mnie fanem Entka raczej tym kimś pośrodku kto czasami uwielbia Entka a czasem go nienawidzi.

    Kruge
    Participant
    #19225

    Jak dla mnie pierwszy sezon byl sredni... z kilkoma dobrymi odcinkami (The Andorian Incydent, Civilization, Dear Doctor, Sleeping Dogs, Shockwave). Drugi mi sie duzo bardziej podobal (Shockwave, Carbon Creek, Marauders, Vanishing Point, The Catwalk, Cease Fire, Judgement, Horizon, Regeneration, First Flight, The Expanse). Natomistat trzeci... jak dla mnie wrecz majstersztyk! Bardzo dobry poczatek (przyznaje, ze jeden-dwa odcinki byly slabe), jeszcze lepszy srodek... A to co panowie B&B pokazuja w koncowce sezonu jest prawie idealne! Jest tam tyle rzeczy, ktorych brakowalo mi w poprzednich serialach spod znaku ST... Nie bede spojlerowal, musicie to sami obejrzec 🙂 Jednym slowem: CUDO 🙂

    izbkp
    Participant
    #19233

    Ja odniosłem inne wrażenie ;). Z tego co napisałeś jasno wynika że dzielisz fanów na dwie grupy.

    Nic podobnego.

    Jednocześnie nie dostrzegasz trzeciej grupy będącej po środku którą ja reprezentuje i która nie jest nastawiona tak anty do Entka i dostrzega nie tylko negatywy Entka ale też pozytywy tego serialu. Z tego co napisałeś to jasno wynika że jesli ktoś stawia Voya wyżej niż TNG to od razu jest gorszy.

    Nie ma we mnie potrzeby szufladkowania kogokolwiek... U Ciebie najwyrazniej jest i to tak potezna, ze nie wyobraszasz sobie nawet, ze inni wcale tak do rzeczy nie podchodza 🙂

    Dziwne właśnie się dowiedziałem że jestem fanem Entka... to coś nowego dla mnie... chyba sam się nie znam ;).

    He? Gdzie ja napisalem ze jestes fanem entka? ;P Znowu sobie cos dopowiedziales zeby pasowalo do Obrazu Tolerancyjnego Czlowieka? ;P

    A do tego jeszcze hipokrytą.. to dla mnie prawdziwy szok.

    No to oczywiste, ze jestes w szoku - w koncu nie codzien zostaje sie hipokryta 😛

    Oczywiście przyznaje się bez bicia że parenaście odcinków Entka z drugiego i pierwszego jak i trzeciego uwielbiam oglądać bo są niezłe ale to nie czyni mnie jeszcze fanem Entka. Przyznaje się też że na początku ostro krytykowałem ten serial i najeżdzałem na jego fanów też ostro, za co póżniej przeprosiłem te osoby. Przyznaje się też że po odcinku Cogenitor byłem bardzo pozytywnie nastawiony do Entka że nawet napisałem na TSS-ie piękną laurkę od której zalatuje wręcz słodyczą. Ale nie sądze żeby to czyniło mnie fanem Entka raczej tym kimś pośrodku kto czasami uwielbia Entka a czasem go nienawidzi.

    Eee.... Tlumacza sie winni 😛 Jak tam nikogo od fanow entka nie wyzywam na daremno 😛

    Towarzysza Moderatora uprzejmie informuje, ze moje chyba dwa(?) posty pod rzad, powyzej powstaly w wyniku prob ich usuniecia, kiedy probowalem wyedytowac jescze wyzej polozony post 😛

    Stanowczo uwazam, ze interfejs phpbb jest dla oszolomow i z ergonomia nie ma nic wspolnego (a na zlagowanym serwie to jest po prostu horror) 😛

    Z masochistycznym pozdrowieniem 😛

    Piotr
    Keymaster
    #19235

    Kezu, spokojnie. 😉 Wklepia sie dwa posty, pierwszy edytujesz zestawiajac tylko info o tym ze do kasacji i po bolu. My juz sie nim zajmiemy. ;> Konczymy offtopic.

    izbkp
    Participant
    #19237

    Kezu, spokojnie. 😉 Wklepia sie dwa posty, pierwszy edytujesz zestawiajac tylko info o tym ze do kasacji i po bolu. My juz sie nim zajmiemy. ;>

    Looknij jak to jest rozwiazane na OrionTok'Ra 😉 Prosto, logicznie i skutecznie (od razu widac, ze Sokar zatrudnil jakiegos mastaha od php a nie amatorow) 😛

    r_ADM
    Participant
    #19238

    a moim zdaniem podzial jest i to czy sie to komus podoba czy nie :Pludzie, ktorzy wymagaja od serialu czegos wiecej niz strzelania, fajnych efektow, i drewnianych postaci z reguly entka nie lubia :Pi darujcie sobie teksty w stylu o gustach sie nie dyskutuje. bo jakkolwiek o gustach nie mozna dyskutowac to o rzetelnej ocenie juz tak.PS. serwer istotnie laguje ;P

    Krusty
    Participant
    #19241

    No dobra podział jest... Ale czemu zdaniem niektórych ktoś, kto lubi Entka jest tym gorszym fanem? Przecież można lubić to i to. Ja uwielbiam operę a inni jej nie znoszą. Ale czy atakuje kogoś tylko z tego powodu, że nie docenia piękna tej sztuki, czy czyni mnie to bardziej inteligętnym, kulturalnym, wysublimowanym od innych. Przecież można uwielbiać Solaris na równi z Żołnierzami Kosmosu.

    AHM
    Participant
    #19244

    Rzetelna ocena, jest taka nawet dla osób które Entka nie lubią że serial jest coraz lepszy. Sezon trzeci ma o wiele wyższy poziom niż dwa pozostałe, a ostatnie odcinki są naprawdę dobre. Dobre jak na Entka oceniając względem całego serialu i to jest niepodważalne. Można oczywiście polemizować czy są dobre jak na serial ST. Tu nigdy nie dojdziemy do jednomyślnych wniosków. Entek jest po prostu inny ale to nie znaczy że gorszy.Myślę że nie ma reguły, na to komu podoba się ten serial. Po prostu to kwestia przyzwyczajenia. Ja lubię Voya i TNG i DS9 i Entka. Każdy serial za coś innego jeden może trochę bardziej drugi może trochę mniej. Entek może łączyć i starą gwardie, wychowaną na TNG i ludzi którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ST. Tu też nie ma reguły, to zależy od człowieka!

    izbkp
    Participant
    #19253

    Rzetelna ocena, jest taka ...

    Albo rzetelna albo "nie podważalna" czytaj jedyna-słuszna... 😛 Zdecyduj się...

    Nie jest poprawnie ale nie jest to blad: LINK

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 836 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram