Forum Fantastyka Star Trek Star Trek Enterprise - wrażenia

Star Trek Enterprise - wrażenia

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 836 total)
  • Author
    Participant

Raport ze spotkania z ferengi zdano: natrafiono na rasa łysych humanoidów, stosunkowo niskich i z durzymi uszami. Ich metalność zdaje sie być nastawiona wyłacznie na zysk, oraz zdają sie być dośc zaawnsowani technologicznie. Oto raport w wielkim skrucie. Co w nim niekanonicznego?

Zaś serial ma pokazać realia XXII wieku, nie zaś pokazywać nam to co znamy z reala, choć i to nie raz i nie dwa sie do Entka zakradło.

Dalek
    Participant

bo entek jest be, fe, jest komercyjny, niema 15 poziomów głębi społeczno-moralno-polityczno-chgw jakiej.

No nie nie okłamujmy się. 60 % odcinków Entka to

albo wtórność (odcinek z mgławicą i samotną T'Polką, odcinek jak Trip zaszedł w ciążę),

albo nuda (odcinek z dzikim zachodem, czy Hoshi i Bestia),

albo przewidywalność (odcinek jak się Archer zajmował potomstwem owadów Xindi),

albo nielogiczność (praktycznie w każdym odcinku Archer daje się złapać złym obcym podczas wykonywania "genialnego" planu odbicia swoich podwładnych; odcinki z ingerencjami w czasie, zero jakichkolwiek zasad podróży w czasie, to niestaty wpływ Voya),

albo totalna głupota (odcinek z fruwającym DNA w powietrzu co Archera w kosmitę zamieniało, albo o chorym Portosie)

albo co gorsza kombinacja tych cech.

Oczywiście nie mówię, że cały serial jest do bani. Było kilka niezłych, dobrych lub wręcz bardzo dobrych odcinków: Home, Forge, Cease Fire, Proving Ground, The Andorian Incident, Shadows of P'Jem, First Flight, Carbon Creek, Impulse, Twilight, Stratagem, E2, Breaking the Ice, Dear Doctor. Ale dobrze też nie jest.

Dreamweb
    Participant

SPOILER ALERT!!!Wlasnie obejrzalem "Awakening" i na goraco moge powiedziec ze to dobry odcinek. Podobal mi sie klimat ktory jak dla mnie przypominal oryginalny Star Trek i ogolnie jestem za tym zeby ten serial tak dalej wygladal. Bylo troche humoru (rozmowa Sovala z Tripem o tym jak ukrywal swoja sympatie do Ziemian byla w stylu Spock/McCoy). Travis udzielal sie troche wiecej niz zwykle (bo polecial na ratunek razem z Reedem), ale wciaz za malo, Hoshi niestety standardowo.Ciekaw jestem czy tylko mi zolta koszulka Archera skojarzyla sie z Kirkiem... Widze ze scenarzysci rezygnuja z prymitywnych zagran pt. cycki itd, oby na dobre... W zamian mielismy troche Archera w roli Indiany Jonesa. Aha, i duzy minus - brak Porthosa.Zauwazylem dopiero teraz - NX01 orbitujac planete ustawia sie do niej - ze sie tak niefachowo wyraze - grzbietem, Kirk i Picard preferowali raczej ustawienie burta do planety, ciekawe z czego to wynika...A, i mam pytanie - dlaczego matka T'Pol nie przekazala jej przed smiercia swojej katry? Mogla to zrobic zamiast tyle gadac... No chyba ze nie umiala.Serial przezywa zwyzke formy, oby na dluzej. Powiem szczerze - choc miewal momenty wrecz beznadziejne, to jesli dalej zachowa taki klimat jak historia o Vulcanach (ta z Soongiem tez nie byla zla) to bede zalowal jesli sie skonczy po 4 sezonie. Z drugiej strony moze to byc niestety zwyzka chwilowa, ale jesli pozostanie w takim klimacie to bardzo dobrze (niech tylko wroca do dawnej czolowki!!!).

IRU
    Participant

Wprawdzie nie oglądałem jeszcze odcinka 4x08 ale mam nadzieję że będzie ciekawy. Wydaje się że Entek zaczyna iść w dobrym kierunku lecz czy na długo ? No i sprawa mnie interesująca czy jeśli to prawda że czwarty sezon ma być końcem Entka to muszą to jakoś zgrabnie zakończyć . Może ktoś ma na ten temat jakieś przypuszczenia lub informacje.

r_ADM
    Participant

Mi sie wydawalo, ze entek idzie w dobrym kierunku po Home, niestety po tym dobrym odcinku poszla marna trylogia z Soongiem. Po raz kolejny myslalem, ze serial sie poprawia po The Forge jednak nastepny odcinek szybko mnie z bledu wyprowadzil.

Ogolnie to po kazdym dobrym odcinku jest co najmniej jeden mizerny, tak bylo, jest i pewnie juz zostanie. Dobre odcinki stanowia zdecydowana mniejszosc.

Ogolnie mysle, ze na 4 sezonie entek swoj zywot zakonczy. Ogladalnosci sa co najwyzej srednie a serial wyczerpal juz kredyt zaufania zarowno wsrod producentow jak i widowni.

Czy bede tesknil, pewnie troche tak. Entek to pierwszy trek, ktory ogladam na bierzaco 🙂 a poza tym przyzwyczailem sie 😉

IRU
    Participant

No z Songiem to raczej nie mieli wiele do gadania bo wiadomo że jegojakiś tam potomek skierował się w stronę DATY wiec musieli jakoś tę historię skierowć w tą stronę. Choc przyznam że trochę to prostacko zrobili bo przecież mogli ten temat ciągnąć przez parę odcinków, a w międzyczasie rozgrywać inne historyjki. I tu jest pies pogrzebany, bo jeśli piszą scenariusz to mogliby go rozwinąć na więcej odcinków. W wielu wątkach zazębić to, połączyć i wtedy wyszedłby z tego jakiś ciekawy serial. No ale sami widzimy że wszystko to składa się z oddzielnych odcinków bez dalszych konsekwencji. Zamiast napisać epopeję, odwalają zadanie jak klasówkę z matmy. Ja bym takim palantom za scenariusz po prostu nie zapłacił 🙂 Pomyślcie , historia która trwa przez parę odcinków zmusza oglądających do dalszego wyczekiwania na następny odcinek serialu więc ciągłość to podstawa.No i ten czas Entka. Mineło 3 czy 4 lata a brak obrazu jak rozwija się ziemska cywilizacja. Gdzie doświadczenia. Załoga Entka działa jakby w jakiejś pustce. Nic nie wiemy jaki teren zbadali, ile cywilizacji poznali, jakie są tego skutki. Jednym słowem brak jakiejś głębi w tym serialu.A tak bym chciał żeby coś się naprawdę zaczęło w Entku dziać. Z ostatnich odcinków jakby coś się zaczynało większego wyłaniać ale nadal jeste pesymistą.

Dreamweb
    Participant

Wprawdzie nie oglądałem jeszcze odcinka 4x08 ale mam nadzieję że będzie ciekawy. Wydaje się że Entek zaczyna iść w dobrym kierunku lecz czy na długo ? No i sprawa mnie interesująca czy jeśli to prawda że czwarty sezon ma być końcem Entka to muszą to jakoś zgrabnie zakończyć . Może ktoś ma na ten temat jakieś przypuszczenia lub informacje.

[post="21246"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

Tutaj jest napisane ze Coto chcialby zakonczyc serial historia trwajaca caly sezon, na ktora ma pomysl. Problem w tym ze moze byc na to za pozno, bo serial pewnie zdejma po 4 sezonie... Szkoda - gdyby obecny sezon lecial jako np. drugi, byloby pewnie o niebo lepiej z ogladalnoscia, a tak za duzo ludzi nabralo uprzedzen po licznych wpadkach z przeszlosci. Ale to juz wina tworcow... Nie twierdze ze teraz jest swietnie - pare odcinkow lepszych (moim zdaniem) niz przecietny odcinek Enterprise wiosny nie czyni, ale jesli sie rozkreci, na co mam nadzieje, to szkoda bedzie zdjac go z anteny za stare grzechy w momencie gdy sie polepsza. Ale czy sie polepszy to inna sprawa.

SPOILER ALERT! (dodano 5 XII)

No i mamy nastepny odcinek za soba - Kir'Shara. Przyznam ze rowniez mi sie podobal, chyba najbardziej z trylogii. Ciekawe jak dalej potoczy sie serial, bo ostatnie odcinki sa niezle. Wrazenia podobne do tych z Awakening wiec powtarzac sie nie bede. Moze tylko klimat mniej przypominal serial z Kirkiem niz poprzednio. Byl jeden gigaburak jak dla mnie - Surak dzialal okolo roku 280 naszego kalendarza, rozumiem ze Vulcani rozwineli sie technologicznie wczesniej niz ludzie ale watpie zeby znali wtedy technologie hologramow - wiec jak wytlumaczyc projekcje pokazywane przez Kir'Share? Rozumiem intencje autorow - artefakt musial pokazac swoje znaczenie, nie mogl byc do konca zwyklym pudelkiem taszczonym przez Archera, ale chyba przesadzili z ta widowiskowoscia kosztem logiki.

Nastepny odcinek ma byc o eksperymentach z transporterem - zawsze lubilem takie technologiczne odcinki, np. The Ultimate Computer, mam nadzieje ze to bedzie cos w tym stylu...

AHM
    Participant

4x09 dla mnie najlepszy z 3 ostatnich. Nie podejrzewałem że to ... stoją za tym wszystkim, ciekawe posunięcie scenarzystów, Entek coraz bardziej mnie zadziwia. Może jak skończy się kiedyś 7 sezon to z perspektywy czasu serial będzie bardziej pozytywny niż negatywny, pewnie i tak dla niewielu.

Coen
    Participant

To ja dla odmiany jako że nikt nie nażeka sie przyczepie do czegoś:P Archer przyjmuje tam dwa razy 'strzała' od volkan. Raz na blok, to juz jest naginane, ale potem 'na klate' i nawet mu powieka nie drgneła. Przy sile tej rasy to powinni go skrobać ze ściany. Ale to niestety bardzo typowy motyw dla trekowych seriali.

Dalek
    Participant

Raport ze spotkania z ferengi zdano: natrafiono na rasa łysych humanoidów, stosunkowo niskich i z durzymi uszami. Ich metalność zdaje sie być nastawiona wyłacznie na zysk, oraz zdają sie być dośc zaawnsowani technologicznie. Oto raport w wielkim skrucie. Co w nim niekanonicznego?

Zaś serial ma pokazać realia XXII wieku, nie zaś pokazywać nam to co znamy z reala, choć i to nie raz i nie dwa sie do Entka zakradło.

[post="21197"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

To ja jeszcze ponarzekam.

Może nie ma niekanoniczności, ale na pewno brak rozsądku, o logice nie mówiąc. A czemu im Archer zdjęcia nie zrobił :huh: . Rasie, która raz zatakowała i może to zrobić po raz kolejny?

A ostatni odcinek był niezły. podobaja mi się nawiązania do TOSa.

Co do hologramu to czemu miałby to być burak? Skoro (podaję za Ambasadą Wolkana) koło roku ziemskiego 80 p.n.e. Surak rozpoczął naukę, a w roku 20 p.n.e Wolkanie mieli pierwszy kontakt z obcą cywilizacją to stworzenie prostego hologramu nie wydaje się być problematyczne. Nie musiała być to technologia wynaleziona przez Wolkan, mogli ją zdobyć na Oriończykach.

Magnes
    Participant

Tak się składa, że oglądam jednocześnie Entka i Voyagera i nie mogę zrozumieć ataków jakie się przypuszcza na Entka. Chyba tylko dla zasady. Poziomem Enterprise nie odstaje od innych seriali ze Star Treka, a sezony 3 i 4 nie mają tylu słabych odcinków, co np. niektóre sezony Deep Space 9 albo Voyagera (a bywały tam odcinki, przy których można było zasnąć albo popłakać się z szyderczego śmiechu - w przypadku Entka wzburzył mnie tylko odcinek z zatykaniem palcem dziury w statku).Jak dla mnie Entek to najlepszy serial ze Star Treka jaki powstał i życzę mu wielu sezonów jeszcze!

r_ADM
    Participant

Czego konkretnie nie rozumiesz ?? tego, ze nie podoba mi(nam) sie zalosny rozwoj postaci, naiwna fabula, znikoma ilosc interakcji miedzy postaciami, nudna i wyeksploatowana forma action adventure, zrzynana i przewidywalna fabula w 90% procentach odcinkow... itd itp.

Dreamweb
    Participant

Uwazam ze jest wiele ciekawych watkow ktore moznaby poruszyc w serialu, a ktore opisywalyby wydarzenia znane z innych seriali ST. Chocby Rasmussen z odcinka TNG "A Matter Of Time" - przeciez byl on z XXII wieku, a wiec z czasow Archera, moznaby pokazac jak zdobywa ten statek z XXIV wieku... Problemem moglby byc oczywiscie aktor (Matt Frewer), ktory juz sie nieco zestarzal... Albo czasteczka Omega - Janeway mowila ze ludzie zsyntetyzowali ja w polowie XXII wieku, a wiec rowniez najwyzszy czas to pokazac... Na pewno takie nawiazania podnioslyby atrakcyjnosc serialu w oczach fanow starych serii...

Beyo
    Participant

No tak ale Matt Frewer az tak bardzo sie nie postarzal...zreszta moglo sie okazac ze jednak w XXIV wieku znalazl sposob by wrocic z powrotem i wlasnie wtedy by go pokazali w Enterprise...powiedzialby Wolkanom jakie statki bedzie kiedys miala Federacja etc, powie Archerowi o Picardzie etc etc...dopier bedzie zabawa.CO do sezonu 4...jak sie komus nie podobala trylogia o Augmentach i trylogia o WOlkanach to sorry ale musi byc chyba ociemnialy.Narzekacie ze historia nie toczy sie przez caly sezon tylko ma kilka odcinkow i koniec a jak w 3 sezonie zrobiono arch z Xindi to tez wieszaliscie psy...rece mi opadaja...

r_ADM
    Participant

CO do sezonu 4...jak sie komus nie podobala trylogia o Augmentach i trylogia o WOlkanach to sorry ale musi byc chyba ociemnialy.

to ciekawe co mowisz, bo mi sie wydaje, ze musi miec po prostu inny gust...

no ale skoro nie zgadza sie on z twoim zdaniem to istotnie musi byc ociemnialy...

Narzekacie ze historia nie toczy sie przez caly sezon tylko ma kilka odcinkow i koniec a jak w 3 sezonie zrobiono arch z Xindi to tez wieszaliscie psy...rece mi opadaja...

nikt sie nie czepia dlugosci arcow ale ich jakosci...

rece opadaja...

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 836 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram