Forum Trek.pl Newsy Star Trek Star Trek Conquest - nowe screeny i informacje

Star Trek Conquest - nowe screeny i informacje

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Slawek
  Moderator
  #3498

  W przeciągu ostatnich dni na stronie Bethesda Softworks pojawiła się porcja nowych screenów ze znajdującego się od pewnego czasu w produkcji Star Trek Conquest. Choć większej różnicy graficznej między platformami nie widać, galeria została podzielona na działy w zależności od konsoli:

  Nintendo Wii

  Sony Playstation 2[more]

  Oprócz tego, kilka serwisów internetowych przeprowadziło wywiady z ludźmi odpowiedzialnymi za grę. Według podanych informacji Conquest ma być połączeniem strategii turowej z arcade'owymi walkami toczonymi w czasie rzeczywistym. Gracz będzie mógł stanąć po stronie jednej z sześciu różniących się parametrami ras: Federacji, Klingonów, Romulan, Kardasjan, Dominium oraz Breen. Jego celem będzie rozbudowanie swojego imperium, zapewnienie przypływu surowców, prowadzenie badań nad nowymi technologiami i zniszczenie swoich wrogów za pomocą trzech (!?) rodzajów jednostek. Twórcy wyraźnie zaprzeczają jakoby gra miała posiadać jakiekolwiek elementy dyplomatyczne, po prostu "nie było już na to miejsca". Fabuła - a właściwie jej brak - "nastały ciężkie czasy i wszyscy walczą ze wszystkimi".

  Bethesda widać uczy się chociaż trochę na błędach i w przeciwieństwie do "udanych" Encounters czy Tactical Assault obiecuje nowe ścieżki muzyczne oraz obecność voice actingu - niestety bez "five captains voices".

  Prace nad grą muszą być bardzo czasochłonne, gdyż zrezygnowano z jakiegokolwiek multiplayera na rzecz "lepszych wrażeń z gry singleplayer". Dostępne będą tym samym dwa tryby gry - Campaign oraz Skirmish. Pierwszy to właściwa gra strategiczna z możliwością określenia różnorodnych parametrów rozgrywki (AI, ilość funduszy, wygląd galaktyki itp.), drugi to szybka arcade'owa rozwałka, również z możliwością dowolnego kreowania bitew kosmicznych.

  Gry na obie platformy mają prezentować się identyczne pod względem samej rozgrywki. Jedyne różnice to nieco lepsza grafika i "unikatowe" sterowanie dla Nintendo Wii.

  Data premiery nie została sprecyzowana. Twórcy zapewniają, że gra zostanie wydana tej jesieni.

  Pełne wywiady zawierające bardziej dokładne informacje znajdziecie pod poniższymi odnośnikami:

  Gaming Nexus

  Armchair General

  Star Trek Gamers[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram